Różności i nowinki technologia

Covid zgasił Burning Mana – ale festiwal trwa w VR

Te pięć lat będzie bliżej sześciu. Kampania Indiegogo dla projektu nie osiągnęła celu finansowego, a kariera Edwardsa przeniosła się na stronę AR w kontinuum rzeczywistości syntetycznej. Ale tej wiosny, gdy Stany Zjednoczone zaczęły budzić się do realiów pandemii koronawirusa, zadzwonił jego przyjaciel Doug Jacobson. Jak powiedział Jacobson, teraz, kiedy wszyscy żyli w izolacji, chciał zacząć robić spotkania i wydarzenia VR – zaczynając od przyjęcia urodzinowego. Czy Edwards miał jakieś modele VR, które mogłyby działać?

Żarówka.

Jacobson sam był Burnerem i wyreżyserował popularny film dokumentalny o festiwalu. W rzeczywistości obaj spotkali się w Burning Man – Edwards obozował z załogą Jacobsona podczas pierwszego roku pobytu tam. Więc Edwards przesłał kompilację, którą stworzył wiele lat temu, i zaczęli burzę mózgów. Jacobson eksplorował różne platformy społecznościowej VR za pomocą swojego Oculus Quest i wiedział, że chce to zrobić w AltspaceVR. Firma nie tylko od dawna udowodniła, że ​​radzi sobie z tłumami, organizując wydarzenia na żywo od 2016 roku, ale ma to wydarzenie w genach. W 2017 roku, po zamknięciu AltspaceVR, Microsoft przejął go – w dużej mierze dlatego, że inżynier Microsoft, Alex Kipman, spotkał współzałożyciela AltspaceVR Gavana Wilhite’a w Burning Man (zgadłeś).

ilustracja zestawu VR

Przewodnik WIRED po wirtualnej rzeczywistości

Wszystko, co chciałeś wiedzieć o zestawach VR, Oculus, Vive i chorobie symulatora.

Tak więc zostało ustalone. Zrobiliby Black Rock City w AltspaceVR, a Doug Jacobson miał tam swoje urodziny. To było 3 kwietnia. Dokładnie tydzień później Burning Man Project ogłosił odwołanie festiwalu 2020.

Jacobson i Edwards skontaktowali się ze swoją wieloletnią przyjaciółką Athena Demos, która utknęła w kwarantannie w Panamie. (Długa historia; była na Tribal Gathering, które w środku globalnego zamknięcia stało się znane jako „ostatni festiwal na Ziemi”). Burner od 1999 roku i aktywny członek LA League of Arts, Demos był w w pokoju w 2015 roku, po raz pierwszy Edwards pokazał swoje powstające dzieło organizatorom Burning Man. Sześć miesięcy przed tym, jak Jacobson i Edwards skontaktowali się z Demosem, Burning Man ogłosił, że tematem przewodnim na rok 2020 będzie „Multiverse”; teraz zamierzali to sprawdzić.

Dema zapętlone w jednym z jej Przyjaciele Burnera z cennym wirtualnym doświadczeniem: Leila Amirsadeghi, która nadzorowała ogromną wystawę sztuki AR w San Francisco o nazwie The Unreal Garden. Dema zajmowałyby się społecznością, Amirsadeghi pracowałby nad zasięgiem, Jacobson nadzorowałby produkcję i zawartość, a Edwards utrzymywałby rozwój technologii i produktów. W ciągu następnych czterech miesięcy i zmian, cała trójka – z pomocą rzeszy wolontariuszy, a także AltspaceVR, który uwielbiał to, co robili – wdali się w sprint na całego.

Świat Burning Man jest ogromny, ale jest też zaściankowy, więc artyści przybywali. Ludzie, którzy nigdy nie pracowali w VR, dzielili się projektami CAD instalacji artystycznych, które zbudowali na poprzednich festiwalach; Artyści VR, którzy nigdy nie byli na Burning Man, stworzyli psychodeliczne środowiska, które idealnie pasowały do ​​10 założeń festiwalu. Niektórzy, jak Android Jones, doskonale wypełnili lukę. Burner i artysta cyfrowy, Jones przywiózł swój trippy 360 Samskara w otoczenie kopuły, aby uczestnicy mogli leżeć na ziemi i pozwolić, aby efekty wizualne ich spłynęły. (Tak, położyłem się na ziemi. Tak, jest trippy. Tak, nawet bez wzmocnienia.)

BRCvr oficjalnie rozpoczął tydzień programowania w niedzielę, a teraz po przejściu przez Bramę odwiedzający mogą doświadczyć ponad 100 różnych światów. Niektóre, jak np. Museum of No Spectators, były pierwotnie planowane dla osobistego Burning Mana. Artystka Kate Greenberg, która zaprojektowała pawilon, na którym przysiadłby tegoroczny gigantyczny tytułowy Człowiek, odtworzyła również swoje prace dla BRCvr – ale nie chcąc ograniczać się do jednego człowieka, Edwards otoczył pawilon szeregiem portali, przez które ludzie można odwiedzić instalacje z ostatnich lat. W BRCvr rzeczywistość wirtualna to nie tylko sposób na zawalenie przestrzeni; to także sposób na skrócenie czasu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook