Gry

Cox ogranicza przesyłanie danych niektórych użytkowników z 30 Mb / s do 10 Mb / s – oto jak tego uniknąć

Kabel Ethernet zawiązany w węzeł.

James, klient sieci kablowej firmy Cox z Irvine w Kalifornii, otrzymał we wtorek niepożądanego e-maila od dostawcy Internetu. E-mail Coxa powiedział Jamesowi, który płaci 80 dolarów miesięcznie za łącze szerokopasmowe, że jego prędkość wysyłania 30 Mb / s zostanie wkrótce zmniejszona do 10 Mb / s.

Rzecznik Cox powiedział Arsowi, że James i podobni klienci mogą zachować prędkość wysyłania 30 Mb / s, jeśli przejdą na nowszy modem. Ale ta opcja nie została uwzględniona w e-mailu do klientów, co stworzyło wrażenie, że ograniczenie szybkości wysyłania jest obowiązkowe, chyba że zapłacą za droższy plan internetowy.

Różne komunikaty przekazywane klientom i reporterowi Ars sugerują, że Cox próbuje skłonić ludzi do przejścia na plan niższej prędkości wysyłania i wspomina tylko o opcji zachowania istniejącego planu w ostateczności. Na podstawie tego, czego się nauczyliśmy, klienci, którzy chcą zachować swoje obecne prędkości przesyłania i cenę, powinni porozmawiać z przedstawicielem obsługi klienta Cox i poprosić o tę opcję, jeśli przedstawiciel o tym nie wspomina. Klienci mogą zachować swoje istniejące modemy bez całkowitej utraty usług internetowych, ale ich prędkość wysyłania zostanie obniżona, chyba że przejdą na nowy modem i zdecydują się zachować istniejący plan. Cox ma około 5,3 miliona klientów usług szerokopasmowych w Stanach Zjednoczonych.

James, który wolał nie publikować swojego nazwiska, nie jest jedynym dostawcą złych wiadomości. Plan Internetowy „Ultimate” Coxa z prędkością pobierania 300 Mb / s i wysyłania 30 Mb / s został zmieniony na pakiet 500 Mb / s do pobierania i 10 Mb / s na początku zeszłego roku. Początkowo Cox pozwalał klientom korzystać z wersji 300 Mb / s / 30 Mb / s na jej zachowanie, bez konieczności zmiany planów lub modernizacji modemów. Ale to się zmieniło wraz z e-mailem, który Cox wysłał do Jamesa i innych klientów w tym tygodniu.

Chociaż wzrost prędkości pobierania z 300 Mb / s do 500 Mb / s jest niezły, blednie w porównaniu z 67-procentowym spadkiem prędkości wysyłania podczas pandemii, która pokazała znaczenie przepustowości upstream dla rodzin, w których ludzie pracują i uczęszczają na zajęcia w domu. James i jego żona pracują w domu i mają dwoje dzieci, w tym 3-letniego syna, który teraz może przesyłać strumieniowo wideo na tablecie Amazon Fire Kids Edition.

James kupił własny modem za 70 dolarów w listopadzie 2017 roku, aby uniknąć opłat za wynajem. Według Cox, James będzie musiał kupić nowy modem lub wynająć nowy od Cox (z pominięciem pierwszych 12 miesięcy opłat za wynajem), aby utrzymać plan 300 Mb / s / 30 Mb / s.

E-mail Coxa pozostawia kluczowe pytania bez odpowiedzi

E-mail Cox wysłany do Jamesa i innych klientów brzmiał:

Wprowadzamy ważne aktualizacje sieci, aby zapewnić wszystkim naszym klientom lepsze wrażenia z Internetu. Aby to zrobić, musimy przenieść klientów planu Ultimate Classic 300 ze starszymi modemami na nowy plan Ultimate w środę 3 marca 2021 lub później.

Twój rachunek nie wzrośnie w wyniku tej zmiany abonamentu internetowego.

Ultimate ma prędkość pobierania do 500 Mb / s, o 60 procent więcej niż Ultimate Classic 300. Niższe prędkości wysyłania Ultimate do 10 Mb / s nadal spełniają typowe potrzeby większości użytkowników, takie jak czaty wideo, gry i przesyłanie dużych plików. Musisz jednak zaktualizować swój obecny modem, aby cieszyć się pełnym wzrostem prędkości pobierania.

W e-mailu pojawiła się informacja, że ​​klienci mogą dokonać aktualizacji do modemu DOCSIS 3.1 z certyfikatem Cox lub oficjalnej bramki Cox Wi-Fi, a klienci, którzy chcą przesyłać dane z szybkością większą niż 10 Mb / s, powinni „zadzwonić, aby dowiedzieć się więcej o sprzęcie i naszych planach prędkości”. (DOCSIS to specyfikacja interfejsu usługi transmisji danych przez kabel używany w branży kablowej do zapewnienia dostępu do Internetu przez kable koncentryczne).

E-mail nie wyjaśnia, dlaczego James nie może po prostu nadal korzystać ze swojego istniejącego planu na swoim istniejącym modemie DOCSIS 3.0, Arris SB6183, który obsługuje prędkość pobierania do 686 Mb / s i prędkość wysyłania do 131 Mb / s. E-mail również nie wyjaśniał, dlaczego modernizacja na lepszy modem doprowadziłoby do 67-procentowego zmniejszenia szybkości wysyłania z 30 Mb / s do 10 Mb / s, podczas gdy zdrowy rozsądek sugerowałby, że aktualizacja modemu powinna zwiększyć zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania.

E-mail Coxa wywołuje zamieszanie i złość

Jamesowi wydawało się, że jedyną opcją utrzymania jego obecnych szybkości wysyłania jest zakup droższego pakietu „Gigablast”, który obejmuje prędkość pobierania 940 Mb / s oraz prędkość wysyłania 35 Mb / s. Regularna cena planu to 120 USD miesięcznie z promocyjną stawką 100 USD przez pierwsze 12 miesięcy. Jest to jedyny plan, który Cox reklamuje z prędkością wysyłania powyżej 10 Mb / s.

„Wygląda na to, że albo tracę swój plan 300/30 na rzecz planu 500/10, albo zapłacę Coxowi jeszcze więcej pieniędzy” – powiedział James Arsowi, zanim przeprowadziliśmy dalsze badania w tej sytuacji. „W środku pandemii, w której królują wideokonferencje, Cox próbuje zmusić ludzi pracujących w domu do szybkiego zarobienia pieniędzy. Mój obszar w Irvine nie ma żadnych alternatywnych opcji dostępu szerokopasmowego, więc utknąłem dopóki 5G nie pojawi się w domu lub Starlink w cudowny sposób działa w częściowo gęstych środowiskach miejskich ”.

Inni klienci, którzy otrzymali ten sam e-mail, skarżyli się wczoraj w wątku na Reddicie. „Właśnie dostałem ten sam e-mail. Praca będzie wkurzona, gdy moja wydajność spadnie do poziomu indeksowania, ponieważ przesyłanie trwa 3 razy dłużej” – napisała jedna osoba.

„Cox to pieprzony śmieć” – napisała inna osoba. „Miałem światłowód AT&T 1000/1000, dopóki się nie przeprowadziłem. Ta sama cena teraz mam 500/10. Co za bzdury”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook