Nowości

CyCognito zbiera 30 milionów dolarów na sieć botów, która bada potencjalne wektory ataku

CyCognito, startup zajmujący się cyberbezpieczeństwem, ogłosił dziś, że zebrał 23 miliony dolarów finansowania, zwiększając łączną kwotę do 53 milionów dolarów. Rzecznik powiedział VentureBeat, że fundusze zostaną wykorzystane do powiększenia zespołu CyCognito i przyspieszenia działań związanych z pozyskiwaniem klientów.

Według Cybint Solutions większość firm (62%) doświadczyła ataków phishingowych i socjotechnicznych w 2018 roku. Jest to tym bardziej niepokojące, że tylko 5% folderów firm jest odpowiednio chronionych, a naruszenia danych łącznie ujawniają miliardy rekordów każdego roku.

Rozwiązanie CyCognito to sieć botów, która przeprowadza rekonesans w celu ciągłego skanowania, mapowania i odcisków palców cyfrowych zasobów na całym świecie. Korzystając z analizy iteracyjnej opartej na zaawansowanych metodach statystycznych, klastrach i przetwarzaniu języka naturalnego oraz działaniach użytkowników swojej platformy, CyCognito uczy się klasyfikować aktywa według ich kontekstu biznesowego i powiązań organizacyjnych, tworząc wykres przedstawiający relacje między organizacjami, filiami, dostawcami, i partnerów wraz z platformami chmurowymi, ujawnionymi zasobami lokalnymi i systemami innych firm w sposób obejmujący wykrywalność i kontekst biznesowy.

CyCognito profiluje takie rzeczy, jak aplikacje internetowe, fragmenty słów kluczowych i kodów, logo i ikony oraz wdrożone oprogramowanie w celu identyfikacji potencjalnych wektorów ataków. Korzystając z metod oceny ryzyka, takich jak uwierzytelnianie i testowanie błędnej konfiguracji, analiza projektu sieci i ekspozycja danych, symulator ataków firmy organizuje oceny bez wpływu na operacje biznesowe.

CyCognito

Powyżej: pulpit nawigacyjny CyCognito.

Źródło zdjęcia: CyCognito

Z poziomu pulpitu informatycznego zespoły IT mogą używać CyCognito do przeglądania zasobów narażonych na ataki, z których wszystkie są automatycznie klasyfikowane na podstawie funkcji biznesowych. Te same zespoły mogą również zobaczyć, do których zasobów należą działy i stale monitorować nowe zasoby, podejmując kroki naprawcze zalecane przez symulator CyCognito. Firma ocenia zagrożenia według wagi, aby pomóc w ustalaniu priorytetów.

CyCognito twierdzi, że zmapowało powierzchnię ataku dla globalnego konglomeratu wydawniczego z 900 filiami, odkrywając około 3 razy więcej niż wcześniej zidentyfikowanych aktywów. Większość, czyli około 80%, była zarówno nieznana, jak i niezarządzana. Oddzielnie, CyCognito twierdzi, że niedawno odkrył lukę w zabezpieczeniach skryptów między witrynami w interfejsie administratora sieci Web niektórych routerów klasy korporacyjnej Cisco. Eksploit dał atakującym ścieżkę do przejęcia kontroli nad narzędziem konfiguracyjnym administratora i wykonywania czynności, takich jak przeglądanie i modyfikowanie poufnych informacji, kontrolowanie routera i uzyskiwanie dostępu do innych systemów.

„Systemy informatyczne, których organizacje używają do zmiany biznesu online i umożliwienia pracy zdalnej – środowiska chmurowego i oprogramowania jako usługi, sieci VPN i usług innych firm – są jednymi z najbardziej atrakcyjnych dla atakujących, którzy celują w martwe punkty w zabezpieczeniach”, współzałożyciel i dyrektor generalny Rob Gurzeev powiedział VentureBeat e-mailem. „Starsze rozwiązania zabezpieczające narażają te krytyczne systemy biznesowe na ryzyko, ale nasze podejście„ ścieżki najmniejszego oporu ”zyskuje na popularności wśród klientów z listy Global 2000 i przyciąga inwestorów z najwyższej półki, ponieważ jest to brakujący kamień węgielny w cyberbezpieczeństwie. Nasza platforma zwiększa efektywność przepracowanych, niedostatecznie obsadzonych zespołów ds. Bezpieczeństwa, a zapobiegając, aby narażone zasoby nie stały się kanałami dla włamań, zwiększa odporność biznesową ”.

Accel prowadził serię B w CyCognito z siedzibą w Palo Alto, przy udziale obecnych inwestorów, w tym prezesa Microsoftu, Johna Thompsona. Firma twierdzi, że obecnie zatrudnia 75 pracowników i planuje zwiększyć liczbę pracowników do 85-90 do końca roku.

Konkurencja w segmencie cyberbezpieczeństwa jest silniejsza niż kiedykolwiek. Gracze obejmują Dtex, Cynet, IntSights, TrapX Security, CybelAngel i Deep Instinct, z których wszystkie przyjmują algorytmiczne podejście do wykrywania zagrożeń. Nie wspominając o firmie ZecOps z siedzibą w San Francisco, która niedawno zarobiła 10,2 miliona dolarów na technologię automatyzującą analizę i reagowanie na cyberataki. Jest też Trinity Cyber, której pakiet do zwalczania zagrożeń łączy wykrywanie z „wnioskami przeciwnika” oraz Huntress, która przyniosła 18 milionów dolarów na wykrywanie i naprawę cyberzagrożeń. Aby nie być gorszym, Lacework chroni środowiska chmurowe przed naruszeniami danych.

Zapisać się do Finansowanie co tydzień aby rozpocząć tydzień z najważniejszymi historiami dotyczącymi finansowania VB.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook