Różności i nowinki technologia

Czarne i queerowe grupy AI mówią, że odrzucą fundusze Google

Skupiono się na trzech grupach w sprawie rosnącej różnorodności sztucznej inteligencji twierdzą, że nie będą już otrzymywać funduszy od Google. We wspólnym oświadczeniu wydanym w poniedziałek Black in AI, Queer in AI i Poszerzenie NLP powiedzieli, że działali w proteście przeciwko traktowaniu przez Google byłych liderów etycznych zespołów AI, Timnita Gebru i Margaret Mitchell, a także byłej rekrutującej April Christiny Curley, czarnej queer kobieta.

„Potencjał, że technologie sztucznej inteligencji mogą wyrządzić szczególne szkody członkom naszych społeczności w dużym stopniu obciążają nasze organizacje” – czytamy w oświadczeniu. „Działania Google w ciągu ostatnich kilku miesięcy spowodowały ogromne szkody, które odbiły się echem w całej naszej społeczności. Nie tylko spowodowali szkody, ale stworzyli niebezpieczny precedens dla tego, jakiego rodzaju badania, rzecznictwo i odwet są dozwolone w naszej społeczności ”.

W oświadczeniu grupy popierają apele zgłoszone w marcu przez obecnych i byłych pracowników Google na konferencje akademickie w celu odrzucenia finansowania Google oraz do decydentów o ustanowienie silniejszej ochrony sygnalistów dla naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją.

Po raz pierwszy w krótkiej historii każdej z trzech organizacji odmówiły one finansowania od sponsora.

Poniedziałkowe oświadczenie oznacza najnowsze konsekwencje w odpowiedzi na traktowanie przez Google czarnoskórych kobiet i kobiet oraz oskarżenia o ingerencję w prace badawcze na temat sztucznej inteligencji, które mają zostać opublikowane na konferencjach akademickich.

W marcu organizatorzy konferencji Fairness, Accountability, and Transparency (FAccT) odrzucili finansowanie przez Google, a badacz Luke Stark odrzucił 60 000 USD finansowania Google. Queer in AI, organizator Luca Soldaini, powiedział WIRED, że organizacja otrzymała 20 000 dolarów od Google w zeszłym roku; Poszerzenie NLP otrzymało 15 000 USD od Google.

Cochair Xandra Schofield powiedziała, że ​​Widening NLP, założona w 2017 roku w celu przyciągnięcia większej liczby kobiet do pracy, czuła potrzebę podpisania wspólnego oświadczenia, ponieważ działania Google były niezgodne z misją grupy polegającą na wspieraniu niedostatecznie reprezentowanych naukowców. Mitchell był współzałożycielem organizacji. Poszerzanie wiedzy o NLP Haley Lepp dodał, że „wspierając tych uczonych, chcemy również wspierać ich badania i ich zdolność do prowadzenia badań, które mogą mieć krytyczne znaczenie dla skutków sztucznej inteligencji”.

Grupy podobieństwa, takie jak Czarny w AI, Queer w AI i Poszerzanie NLP to organizacje non-profit utworzone w celu ochrony i reprezentowania ludzi, którzy byli historycznie niedostatecznie reprezentowani w społeczności uczenia maszynowego. Działają niezależnie od konferencji poświęconych uczeniu maszynowemu, ale mogą przyciągnąć setki uczestników na warsztaty lub wydarzenia społeczne, które odbywają się w ramach najczęściej uczęszczanych konferencji. W ostatnich latach utworzyły się grupy powinowactwa dla osób niepełnosprawnych oraz dla Żydów i muzułmanów.

Queer in AI sprzeciwił się również podejściu Google Scholar do autorów trans i niebinarnych, którzy chcą aktualizować publikacje po zmianie ich nazwisk, powiedział Soldaini.

„Mieliśmy z tym wspaniałe lub bardzo złe doświadczenia, a Google jest po bardzo złej stronie” – powiedział. Powiedział, że prośby o zmianę nazwy do Google często nie otrzymują odpowiedzi.

Gebru jest współzałożycielem Black in AI. Artykuł będący przedmiotem sporu w czasie, gdy mówi, że została zwolniona z powodu niebezpieczeństw, jakie duże modele językowe stwarzają dla zmarginalizowanych społeczności, został ostatecznie opublikowany, identyfikując ją jako autorkę z czarnym w sztucznej inteligencji. W przemówieniu wygłoszonym w zeszłym tygodniu na International Conference on Learning Representations, na którym Google jest platynowym sponsorem, Gebru zachęcił naukowców do odmowy recenzowania artykułów przesłanych na konferencje poświęcone uczeniu się, które były redagowane przez prawników.

„Naukowcy nie powinni zabezpieczać swoich zakładów, ale zająć stanowisko” – powiedział Gebru. „Tu nie chodzi o intencje. Chodzi o władzę, a międzynarodowe korporacje muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. ”

Współzałożycielka Black in AI Rediet Abebe, która zostanie pierwszym czarnoskórym członkiem wydziału elektrotechniki i informatyki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, zobowiązała się w zeszłym roku nie brać pieniędzy od Google, aby zmniejszyć wpływ firmy na badania nad sztuczną inteligencją.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook