Gry

Czipy Intel 12.generacji staną się wyzwaniem dla procesorów M1 firmy Arm i Apple jeszcze w tym roku

Firma Intel poświęciła trochę czasu na targach CES, aby zaoferować jej podgląd Kolejny główne wydanie chipów: hybrydowe chipsety Alder Lake, które – podobnie jak jego poprzednik Lakefield – wykorzystają podejście podobne do technologii Arm’s BIG.little, wykorzystując wysokowydajne rdzenie o wysokiej wydajności w jednym pakiecie, aby zmaksymalizować zarówno moc, jak i wydajność.

Ale tam, gdzie chipy Lakefield były w dużej mierze skoncentrowane na urządzeniach mobilnych, Intel twierdzi, że Alder Lake pomoże zamiast tego służyć jako podstawa dla przyszłych procesorów do komputerów stacjonarnych i mobilnych, a pierwsze produkty wykorzystują ten „najbardziej skalowalny pod względem mocy system na chipie” przyjeżdżają w drugiej połowie roku.

Czipy Alder Lake 12. generacji będą wyposażone w „nową, ulepszoną wersję” 10-nanometrowych projektów SuperFin, które już można znaleźć w układach Intel Tiger Lake 11. generacji, z kombinacją nowych rdzeni o dużej mocy, które nazywa Golden Lake i nowych rdzeni Gracemont w celu zwiększenia wydajności. (Rdzenie procesora Tiger Lake były znane jako Willow Cove.)

Ale to, co godne uwagi, to zakres firmy Intel, z planami hybrydowych chipów, które będą wykraczać daleko poza proste urządzenia mobilne. Czas jest szczególnie trafny: chipy Alder Lake reprezentują produkt Intela najbliższy chipom opartym na Arm, które są zbudowane jak zmieniające gry procesory M1, które Apple wprowadził w listopadzie. Fakt, że Intel chce skalować swoje hybrydowe chipy w swojej ofercie, może wskazywać, że firma zamierza naśladować sukces Apple Arm, wprowadzając własną technologię – intrygujący pomysł, zwłaszcza że bardziej tradycyjne strategie chipów Intela nadal napotykają opóźnienia.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook