Nowości

Czy Apple One to okazja? To skomplikowane

Apple One, długo oczekiwany pakiet usług Apple, jest już dostępny – a dokładniej: trzy przybyły różne pakiety Apple One. To posunięcie, które podkreśla zarówno to, jak niedokładna jest nazwa „Apple One”, jak i ogólne zamieszanie wokół usług Apple w tej chwili.

Według Apple, każdy z trzech planów oferuje duże miesięczne oszczędności, a najtańszy plan indywidualny obniża sumę o 6 USD miesięcznie w porównaniu do zakupu każdej z czterech usług uwzględnionych oddzielnie. Plan rodzinny oszczędza 8 USD miesięcznie, a plan Premier oszczędza 25 USD.

Te liczby robią jednak duże założenie, że klienci chcą i są skłonni zapłacić za wszystkie te oddzielne usługi. Przyjrzyj się bliżej, a to mniej okazja, niż Apple może chcieć, abyś pomyślał.

Zacznijmy od planu Apple One Individual. Oferując pojedynczy plan Apple Music (9,99 USD miesięcznie), wiadro pamięci iCloud o pojemności 50 GB (0,99 USD miesięcznie) oraz dostęp do Apple Arcade (4,99 USD miesięcznie) i Apple TV Plus (4,99 USD miesięcznie) za 14,99 USD, wydaje się, że oszczędza pieniądze. Ale chyba że jesteś zainteresowany subskrybowaniem Apple Music i Apple Arcade lub Apple TV Plus, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli zaoszczędzisz 4 USD i trzymasz się zestawu Apple Music i iCloud za 11 USD.

(Na marginesie, Apple przyznaje wszyscy w ramach planu rodzinnego dostęp do Apple Arcade i Apple TV Plus, nawet jeśli subskrybujesz je w ramach „planu indywidualnego”, co może mieć wpływ na Twoje rachunki).

Podobnie jest z planem rodzinnym: zwykły plan rodzinny dla Apple Music kosztuje 14,99 USD miesięcznie, a wiadro iCloud o pojemności 200 GB (które można już udostępnić całej rodzinie) kosztuje 2,99 USD. Jeszcze raz, jeśli ty chcieć Oprócz tego Apple Arcade lub Apple TV Plus, pakiet Apple One skutecznie zapewnia obie te usługi w cenie jednej, ale jeśli wszystko, czego chcesz, to Apple Music i pamięć masowa iCloud, Apple One tak naprawdę nie oferuje żadnych korzyści .

Plan Apple One Premier to jednak nieco inna historia. Za 29,99 USD miesięcznie jest to najdroższy z planów. Porównując to z uwolnionymi kosztami, plan rodzinny Apple Music to ponownie 14,99 USD, a plan iCloud o pojemności 2 TB to 9,99 USD. Jeśli już płaciłeś za oba te plany – co nie jest nierozsądne dla rodziny, która mocno inwestuje w produkty Apple – to patrzysz tylko na wzrost o 5 USD miesięcznie, aby uzyskać dostęp do Arcade wraz z dodatkami do News Plus i Fitness Plus (które po 9,99 USD miesięcznie należą do najdroższych subskrypcji Apple).

Ale w większości przypadków Apple One ma sens tylko wtedy, gdy już subskrybujesz najbardziej pożądane usługi Apple: pamięć masowa iCloud, która jest niezbędna do tworzenia kopii zapasowych większości iPhone’ów, biorąc pod uwagę coraz bardziej absurdalne (i skąpe) 5 GB przydziału Apple na nowe urządzenia oraz Apple Music. Ostatecznie Apple One nie sprawia, że ​​subskrypcja tych dwóch kluczowych usług jest znacznie tańsza – po prostu zapewnia rabat na subskrypcję mniej popularnych usług Apple. To dobra zniżka, ale taka, która nadal skutkuje tym, że większość klientów płaci więcej niż obecnie.

Potwierdzają to twarde liczby. Według Badania kontrapunktoweApple Music miało szacunkowo 68 milionów użytkowników do końca 2019 roku. Analitycy Barclays oszacowali, że firma miała 170 milionów płatnych klientów iCloud w 2018 roku. Dla porównania Apple miał zaledwie 10 milionów abonentów Apple TV Plus w lutym 2020 roku – wielu z nich korzystali z bezpłatnej rocznej wersji próbnej oferowanej przez Apple dla usługi, która przypadkowo zacznie wygasać dla najwcześniejszych klientów w przyszłym miesiącu. I chociaż trudniej jest uzyskać szacunki dla Arcade, prawdopodobnie jest znacznie poniżej Apple Music i iCloud.

Innymi słowy: liczba klientów, którzy już subskrybują usługi Apple poza Music i iCloud, czyli ci, którzy faktycznie skorzystaliby z obniżonych cen, jest znacznie większa niż tych, którzy tego nie robią. I to jest prawdziwy cel Apple One – nie oszczędzać ty pieniądze, ale aby skłonić Cię do wydania więcej na usługi takie jak Apple Arcade i Apple TV Plus, których wcześniej być może nie rozważałeś.

Trudno też spojrzeć na Apple One i nie zauważyć rażącego przeoczenia: iPhone’a. Apple już eksperymentował z włączaniem usług subskrypcyjnych do miesięcznych płatności za swój najpopularniejszy produkt sprzętowy w ramach programu aktualizacji iPhone’a, który oferuje najnowszy iPhone i rozszerzoną gwarancję AppleCare Plus za miesięczną opłatą. Możliwe jest również, że Apple może w końcu zaoferować rozszerzoną wersję tego programu, która ma wpływ na Apple One (być może obok nadchodzącego ogłoszenia iPhone’a 12 spodziewanego w październiku). Firma sprzedaje wiele różnych iPhone’ów, a dodanie jej już złożonych planów subskrypcji do miksu sprawia, że ​​wszystko to sprawia jeszcze większy bałagan, szczególnie w przypadku rodzin z wieloma urządzeniami. Ostatnią rzeczą, której Apple One teraz potrzebuje, jest więcej opcje do wyboru.

Ale historycznie Apple był firmą, która korzystała z oprogramowania i usług do kierowania zakupami sprzętu. Rzeczy takie jak iCloud, iMessage, iTunes i reszta pakietu oprogramowania Apple były słodzikami w puli do kupowania iPhone’a lub Maca. Ale teraz wydaje się, że jest odwrotnie, ponieważ Apple patrzy na oprogramowanie i usługi jako główną siłę napędową.

Korzystanie z Apple One w celu zwiększenia liczby mniej popularnych ofert w tym kontekście ma wiele sensu. A ponieważ Apple chce tylko podkreślić te subskrypcje w przyszłości, spodziewaj się więcej, a nie mniej tego rodzaju wypychania subskrypcji.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook