Różności i nowinki technologia

Czy kliniki masowe są rozwiązaniem dla szczepień Covid-19?

Wdrożenie szczepionka Covid-19 idzie źle. Szybsze dostarczanie większej ilości dawek ma kluczowe znaczenie dla 200-stronicowego planu Białego Domu Covid-19, który został opublikowany w zeszłym tygodniu, dzień po objęciu urzędu prezydenta Joe Bidena. Plan, który obiecuje zaszczepić 100 milionów ludzi w ciągu pierwszych 100 dni nowej administracji, przedstawia szereg inicjatyw mających na celu przyspieszenie dostaw: uwolnienie prawie wszystkich dawek, poluzowanie kryteriów kwalifikowalności, dostrojenie dystrybucji i opracowanie nowych opakowań w celu utrzymania temperatury. produkty wrażliwe do transportu na obszary wiejskie.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Oto cały zasięg WIRED w jednym miejscu, od tego, jak zapewnić rozrywkę swoim dzieciom, po wpływ tej epidemii na gospodarkę.

Wszystko to dobrze, ale nic z tego nie będzie wystarczające, chyba że te lepiej zapakowane, szybciej dostarczane dawki będą mogły być podane większej liczbie osób w odpowiednim czasie. Plan dotyczy również tego: mówi się, że administracja stworzy mobilne samochody do szczepień, rekrutuje pracowników apteki do wykonywania zastrzyków i zwiększy wsparcie dla klinik stanowych i federalnych kwalifikowanych ośrodków zdrowia, które obejmują obszary niedostateczne. Najważniejszym przepisem jest obietnica stworzenia 100 nowych miejsc szczepień, wspieranych przez Departament Obrony i Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego. Będą one obsadzane przez to, co plan nazywa „tysiącami personelu klinicznego i nieklinicznego oraz wykonawców”, w tym personel agencji federalnej i publicznej służby zdrowia.

Plan nie mówi wprost, gdzie – kiedy i jak duże – będą te witryny wspierane przez federację. Poza nowym rządem eksperci zaczynają rozmawiać o tym, czy uda się stworzyć kliniki masowych szczepień, w których każdego dnia można będzie podawać tysiące dawek.

Nie ma wątpliwości, że serwisy masowe mogłyby oddać najwięcej strzałów w broń w najkrótszym czasie. Jednak w zależności od tego, gdzie się znajdują i jak są obsługiwane, mogą nieumyślnie wykluczyć osoby, które najbardziej potrzebują ochrony. Decyzja, czy przeprowadzić masowe szczepienia, jest w rzeczywistości wskaźnikiem zastępczym przy podejmowaniu decyzji o priorytetach krajowych: czy szybko osiągnąć odporność stada, szczepić jak najszerzej w celu powstrzymania infekcji, czy też skupić się na ochronie osób najbardziej narażonych, celując w pierwsze dawki w w celu ograniczenia poważnych chorób, hospitalizacji i zgonów.

Ale chociaż ta rozmowa jest pilna, może być również dyskusyjna – ponieważ może nie być wystarczającej liczby personelu medycznego, aby obsadzić masowe placówki i utrzymywać je otwarte przez tyle godzin w ciągu dnia i dni w nadchodzących miesiącach, ile potrzebujemy.

Przeprowadzanie masowych szczepień to ogromne wyzwanie, ale są na to sposoby mniej skomplikowane – w przydzielaniu dawek, transporcie i innej logistyce – niż to, co robi obecnie większość Stanów Zjednoczonych, rozprowadzając dawki w szpitalach, sieciach aptek i supermarketach. „Jeśli zależy nam na szybkości, najlepszym sposobem na to jest stawienie czoła klinikom masowych szczepień – powiedzmy 10 lub 20 w stanie, zamiast setek lokalizacji, które masz, kiedy wysyłasz dawki szczepionek do poszczególnych gabinetów lekarskich i szpitale i wydziały zdrowia ”- mówi Julie Swann, profesor i kierownik wydziału inżynierii przemysłowej i systemów na North Carolina State University. „Wolniejsze jest rozpowszechnianie szczepionek wśród populacji priorytetowych niż masowe szczepienia wielu osób”.

Co nie znaczy, że masowe szczepienia są łatwe do zorganizowania lub szybkie. Rzut oka na to, co będzie wymagane, powiedział Swann, można znaleźć w planach klinik masowego szczepienia przeciw grypie, które Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom opracowały podczas pandemii świńskiej grypy H1N1 w 2009 roku. Obecność licencjonowanych pracowników służby zdrowia w celu wykonywania zastrzyków to tylko część układanki. „Potrzebujesz osób obsługujących formularze, osób przygotowujących się do orientacji lub wydających instrukcje przy wyjściu oraz osób zajmujących się wprowadzaniem danych lub dokumentacją medyczną” – mówi. „Kierownicy ds. Zaopatrzenia, bezpieczeństwo, potencjalnie tłumacze, niektórzy pracownicy ratunkowi, wsparcie IT”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook