Nowości

Czy osoby bez objawów mogą zostać przebadane na obecność Covid? Kto wie

W trakcie kursu pandemii Covid-19 amerykańska strategia testowania raz po raz zawodziła, aby zapewnić dokładny obraz tego, jak szybko i jak daleko choroba się rozprzestrzenia. Władze stanowe i miejskie często tracą wzrok, nie wiedząc, jak źle jest, dopóki łóżka szpitalne nie zaczną się zapełniać. Dowody tych niepowodzeń są widoczne u ponad 180 000 Amerykanów, którzy do tej pory zmarli. A jeśli chaos ostatniego tygodnia jest jakąkolwiek wskazówką, najwyżsi urzędnicy zdrowia publicznego w kraju nie są bliżej skoordynowanego planu badań niż osiem miesięcy temu.

pracownicy sanitarni sprzątający schody

Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Oto cały zasięg WIRED w jednym miejscu, od tego, jak zapewnić rozrywkę swoim dzieciom, po wpływ tej epidemii na gospodarkę.

W poniedziałek urzędnicy z Amerykańskich Centrów Kontroli Chorób po cichu zrewidowali swoje wytyczne dotyczące testów, aby doradzić ludziom bez objawów, aby zrezygnowali z testów, nawet jeśli mieli bliski kontakt z osobą, która ma infekcję Covid-19. O ile nie jesteś zagrożony ze względów zdrowotnych lub Twój lekarz lub miejscowy urzędnik zdrowia publicznego nie uważa, że ​​to dobry pomysł, nowe wytyczne stanowią, że „niekoniecznie potrzebujesz testu”. Wcześniej agencja zalecała przeprowadzanie testów dla każdego, kto „niedawno wykrył lub podejrzewa się narażenie” na wirusa, a dyrektor CDC Robert Redfield powiedział w wywiadzie dla NBC w zeszłym miesiącu, że „każdy, kto myśli, że może być zarażony – niezależnie od objawów – powinien dostać test. ”

We wtorek zmiana została upubliczniona. W środę pojawiły się doniesienia, że ​​zmiana została zapoczątkowana jako dyrektywa w Białym Domu i Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej. Admirał Brett P. Giroir, urzędnik administracji odpowiedzialny za testy koronawirusa, odrzucił zarzuty, mówiąc dziennikarzom, że zmiany zostały zatwierdzone przez grupę zadaniową ds. Koronawirusa Białego Domu. Jeden z jego najwybitniejszych członków, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, Anthony Fauci, zaprzeczył, że brał udział w takich dyskusjach, mówiąc w oświadczeniu dla CNN, że miały one miejsce podczas operacji.

Oburzenie ze strony lekarzy i ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego było szybkie i wściekłe. Na TwitterzeTom Frieden, który przewodził CDC za byłego prezydenta Baracka Obamy, nazwał rewizję polityki „niewyjaśnioną, niewytłumaczalną, prawdopodobnie nie do obrony”. Gubernatorzy kilku dużych stanów USA, w tym Kalifornii, Teksasu i Nowego Jorku, zadeklarowali, że nie będą przestrzegać nowych wytycznych federalnych. „Wytyczne CDC, aby nie badać bezobjawowych osób, które potwierdziły bliski kontakt z pacjentem Covid, są sprzeczne z logiką zdrowia publicznego i nie mogą być oparte na dowodach” – powiedział WIRED Lawrence Gostin, ekspert prawa zdrowotnego z Georgetown University.

Redfield zareagował na furię wycofaniem się. W oświadczeniu opublikowanym późną środą na stronie CDC powiedział, że „wszyscy bliscy kontakty z potwierdzonymi lub prawdopodobnymi pacjentami z Covid-19” mogą rozważyć przeprowadzenie testów. Ale w czwartek urzędnicy z Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej opisywali, jak twarz Redfielda „wzmacnia i wyjaśnia” wytyczne, zamiast cofać wcześniejszą zmianę. W piątek oświadczenie Redfield zniknęło całkowicie ze strony CDC. Przedstawiciele agencji nie odpowiedzieli na pytania WIRED dotyczące jego usunięcia ani nie zwrócili prośby o komentarz. Same wytyczne agencji nie uległy zmianie od czasu ich aktualizacji w poniedziałek.

Chociaż nadal nie jest jasne, kto jest odpowiedzialny za zmianę polityki, może to mieć ogromne konsekwencje. Osoby bez objawów stanowią jedno z największych wyzwań związanych z powstrzymaniem koronawirusa, ponieważ chociaż nie czują się chorzy, nadal są tak samo zaraźliwi, jak inne zakażone osoby. Zgodnie z własną analizą CDC opublikowaną w lipcu, bezobjawowi nosiciele wirusa są głównym czynnikiem napędzającym rozprzestrzenianie się Covid-19 i powodem, dla którego agencja zaleciła stosowanie uniwersalnych osłon twarzy w kwietniu. Zmiana następuje również w momencie, gdy setki tysięcy studentów wraca do szkół i uniwersytetów. Wielu administratorów kampusów zamierza zastosować szerokie plany testowania, aby zapobiec wybuchom epidemii.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook