Różności i nowinki technologia

Czy pacjenci z Covid dyszą „to nie jest rzeczywiste” po śmierci?

Zdesperowany, oburzony Wątek na Twitterze pielęgniarka z izby przyjęć w Południowej Dakocie stała się wirusowa w ostatni weekend, dzięki czemu jej autorka przeprowadziła wywiad na żywo w CNN. „Kiedy czytałem niektóre z twoich tweetów, opadła mi szczęka” – powiedziała prowadząca Jodi Doering, odnosząc się do jej relacji o ciężko chorych pacjentach, którzy „krzyczą na ciebie o magiczne lekarstwo i że Joe Biden zrujnuje USA. Wszystko z trudem łapiąc oddech ”.

„Powodem, dla którego tweetowałem to, co zrobiłem, jest to, że nie był to jeden konkretny pacjent” – powiedziała pielęgniarka. „To tylko kulminacja tak wielu ludzi, a ich ostatnie, umierające słowa brzmią:„ To nie może się dziać, to nie jest rzeczywiste ”. A kiedy powinni spędzać czas twarzą w twarz ze swoimi rodzinami, są przepełnieni złością i nienawiścią, co po prostu mnie zasmuciło ”.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED i bądź mądry dzięki większej liczbie ulubionych autorów pomysłów.

Były to zdumiewające stwierdzenia i, co nie jest zaskoczeniem, przyciągnęły uwagę milionów. Wielokrotność Senatorowie z USA i Zdobywca nagrody Pulitzera dziennikarzy należeli do tłumu, który opublikował na Twitterze wywiad CNN, który również został napisany przez Washington Post i inne popularne rynki zbytu. „To jest koszt dezinformacji” – napisał Atul Gawande, a Nowojorczyk współautor i członek grupy zadaniowej Joe Bidena ds. koronawirusa. Senator Elizabeth Warren nazwała to „bolesny. ”

Nie ma wątpliwości, że mamy ogromny dług wdzięczności wobec Jodi Doering i całego personelu medycznego pierwszej linii zajmującego się obecnym wzrostem liczby spraw Covid. Praca, którą wykonują, jest naprawdę heroiczna. Mimo to sposób, w jaki relacja Doering z jej doświadczeń została opisana i rozpowszechniona, powinien dać ludziom do myślenia.

Stwierdzenie Doering, że obserwowała, jak „tak wielu” ludzi umiera z powodu choroby, nawet gdy zaprzeczają jej istnieniu, bez końca powtarzane w mediach społecznościowych i prezentowane w serwisach informacyjnych bez potwierdzenia, wydaje się reprezentować szersze zjawisko.

Ale inne pielęgniarki, które pracują w podobnych warunkach, twierdzą, że nic takiego nie widziały.

Zadzwoniłem do kilku szpitali w tej samej części Południowej Dakoty, aby zapytać pielęgniarki z izby przyjęć, czy zauważyły ​​to samo, niepokojące zjawisko. W szpitalu Avera Weskota Memorial Hospital, około 20 minut drogi od Woonsocket, rodzinnego miasta Doeringa, pielęgniarka na ostrym dyżurze powiedziała mi: „Nie miałem tutaj takiego doświadczenia”. Na moją prośbę Kim Rieger, wiceprezes ds. Komunikacji i marketingu w Huron Regional Medical Center, jednej z czterech placówek medycznych, w których pracuje Doering, rozmawiała z kilkoma pielęgniarkami w Huron, aby poznać ich reakcje na wywiad CNN. Żaden z nich nie powiedział, że wchodził w interakcje z pacjentami Covid, którzy zaprzeczali, że mają tę chorobę. „Większość pacjentów jest wdzięczna i wdzięczna za naszą pomoc” – powiedział jeden z nich. „Nigdy tego nie doświadczyłem ani nie powiedziano mi o tym doświadczeniu” – powiedział inny.

Przeczytaj całe nasze pokrycie koronawirusa tutaj.

W żaden sposób nie oznacza to, że konto Doeringa jest nieprawdziwe. Ale dostarcza przynajmniej jakiegoś ważnego kontekstu, którego nie było w wywiadzie dla CNN i we wszystkich mediach, które po nim nastąpiły. Podjęto niewielki lub żaden wysiłek, aby ocenić zakres problemu, który Doering tak pamiętnie opisał. Ilu pacjentów z Covid-19 w Południowej Dakocie jest naprawdę tak zamruganych przez dezinformację, że są wściekli na swoich opiekunów i, w ostatnich chwilach na ziemi, wciąż dyskutują, co się dzieje? Nikt nie zadał sobie trudu, aby się dowiedzieć.

Alisyn Camerota, prezenterka CNN, która przeprowadziła wywiad, jest dziennikarką uhonorowaną nagrodą Emmy. Tracy Connor, która opisała historię dla Daily Beast, jest redaktorem naczelnym tej publikacji. Oni i inni po prostu powtórzyli anegdoty Doeringa, sformułowane jako zdumiewające ucieleśnienie negacji stanu czerwonego. Plik Washington Post artykuł cytuje obszernie z tweetów Doeringa i wywiadu telewizyjnego oraz twierdzi – bez dostarczania dalszych dowodów – że pacjenci Covid widziani przez innych pracowników służby zdrowia „niechętnie przyznają, że zostali zarażeni wirusem, który według prezydenta Trumpa po prostu zniknie . ” Podobne wzmianki pojawiły się w Daily Beast i HuffPost.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook