Gry

Czy widzimy powrót biura za zamkniętymi drzwiami? Mam nadzieję, że nie.

Wygląda więc na to, że Google, przykład koncepcji otwartego biura, próbuje teraz dowiedzieć się, jak zachować swoje ideały projektowe w nienaruszonym stanie, oferując swoim pracownikom przynajmniej poczucie bezpieczeństwa w tych 6-stopowych odstępach czasu. Najwyraźniej środki te mogą obejmować wiele interesujących koncepcji, takich jak nadmuchiwane ściany. (GIF z jednej z tych ścian, który powoli się rozwijał, prawie sprawił, że zrobiłem pluć z moją poranną kawą.)

Te dość skomplikowane środki mogą sprawić, że niektórzy będą się zastanawiać, czy powinniśmy porzucić całą koncepcję otwartego biura i wrócić do bardziej staroświeckiego – ale w tych pandemicznych czasach, bezpieczniejszego – planu oddzielnych biur i wysokościennych boksów. Prawdę mówiąc, nie brzmi to na zły pomysł. Ale.

Po pierwsze, zapewniam, że sam nie jestem wielkim fanem całej koncepcji open-office. Jako ktoś, kto przez wiele lat pracował w domowym biurze, a wcześniej w tradycyjnym biurze, podczas gdy koleżeństwo, do którego zachęca otwarte biuro, jest miłe, nie lubię potrzeby biegania do budki telefonicznej za zamkniętymi drzwiami ”Za każdym razem, gdy odbieram lub muszę wykonać telefon osobisty – a właściwie jakikolwiek telefon. Nie lubię chować się w boksie w damskiej toalecie, jeśli jestem choć trochę zdenerwowana lub zła. W rzeczywistości przed wybuchem pandemii silnie kusiło mnie, aby zamieścić zdjęcie z filmu z 1928 roku Tłum lub 1960 Apartament przy biurku, żeby pokazać, że otwarte biura nie są niczym nowym w naszych czasach.

Otwarte biuro około 1928 roku, w klasycznym niemym filmie Króla Vidora Tłum.

Otwarte biuro około 1928 roku, w klasycznym niemym filmie króla Vidora Tłum.

Z drugiej strony… Jedną rzecz zdecydowanie robię nie tęsknota za tradycyjną strukturą biura jest tym, co reprezentuje prywatne biuro. To był status. Pokazał, co myśli szef o tobie i twoim potencjale. Reprezentował Twoje miejsce w organizacji – zarówno dla Ciebie, jak i dla wszystkich innych. W Apartamentna przykład Jack Lemmon gra pracownika, któremu obiecano własne biuro, jeśli pozwoli menedżerom na wykorzystanie swojego mieszkania do pozamałżeńskich romansów. Innymi słowy, jest silnie kuszony, aby pójść na kompromis ze swoją własną etyką, aby uzyskać ten symbol statusu.

Ale Apartament to tylko film. Istnieją również przykłady z życia wzięte.

Wiele lat temu nowo mianowany redaktor naczelny publikacji, w której pracowałem, zdecydował, że mnie nie lubi, ale nie chciał wyglądać źle, zwalniając pracownika, który miał dobre wyniki w firmie. Więc przeniósł mnie z prywatnego biura do boksu obok działu sprzedaży, gdzie musiałem próbować pracować, podczas gdy facet obok mnie spędzał cały dzień krzycząc do swojego telefonu. Ja i wszyscy, z którymi pracowałem, zdawaliśmy sobie sprawę ze znaczenia tego ruchu. Miał powiedzieć innym pracownikom, że jestem pariasem. Miało to na celu poinformowanie sprzedawców i przedstawicieli PR, że moja publikacja nie szanuje mnie i być może powinni mieć do czynienia z kimś innym. Miało to przekonać mnie do odejścia.

Dzisiejsze otwarte biura są nieco inne.

Bardziej aktualny typ biura typu open office.
: Dami Lee

W prawdziwie otwartym biurze, w którym nikt (łącznie z redaktorem naczelnym) nie ma własnego biura, to już nie jest problem. Są oczywiście inne sposoby znęcania się nad pracownikiem – na wiele różnych sposobów. Ale wykorzystanie biura jako wskaźnika twojego statusu w firmie może być niesamowicie toksyczne. Jeśli Google i inne obecne firmy mogą połączyć lepsze cechy systemu open-office ze zwiększeniem prywatności i bezpieczeństwa, to większą moc dla nich – nawet dla ich dziwnych, nadymających się ścian.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook