GryRTV

Czytelnicy Ars o teraźniejszości i przyszłości pracy

Czytelnicy Ars o teraźniejszości i przyszłości pracy

Aurich Lawson / Getty Images

Przez kilka ostatnich tygodni rozmawialiśmy o tym, jak najlepiej zarządzać obecnym stanem pracy i co firmy będą musiały zrobić w najbliższej i niezbyt odległej przyszłości, aby dostosować się do rzeczywistości po pandemii. Zgodnie z oczekiwaniami, nasi czytelnicy również mieli pewne opinie na te tematy – od odkrywczych po zachęcające.

Tak więc, aby lepiej ujawnić mądrość naszego konkretnego tłumu, wyselekcjonowałem niektóre przemyślenia społeczności Ars na temat lepszej pracy w domu oraz tego, czego nasze wspólne doświadczenia nauczyły nas o przyszłości technologii współpracy i przyszły charakter siedziby firmy. Jak zawsze, mamy nadzieję, że w komentarzach podzielisz się dodatkową mądrością, ponieważ mogą one stanowić wskazówkę dla przyszłych relacji na tematy związane z realiami przyszłej pracy.

Korekty biura domowego

Nic dziwnego, że wielu naszych wieloletnich czytelników nie miało względnie żadnych trudności z przystosowaniem się do pracy w domu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – niektórzy już to zrobili, podczas gdy inni mogli już mieć większą moc obliczeniową w środowisku domowym niż niektóre firmy. centra danych mogą się gromadzić. Był też dość konsekwentny motyw zwiększonej produktywności. Jak skomentował weteran Arsian Zippy Peanut:

[T]Jest to sytuacja, w której bycie graczem komputerowym złagodziło wiele z obaw poruszonych w tym artykule. Dla mnie długotrwałe granie na PC zawsze wymagało dobrej ergonomii, szczególnie dla takiego staruszka jak ja; więc przejście do pracy z domu było w rzeczywistości bardziej ergonomiczne, z wyjątkiem oświetlenia – a naprawienie tego zajęło pięć minut.

A komputer? Powiedzmy tylko, że rozpowszechnianie Chrome, Edge, różnych baz danych, Worda, Excela i Readera na dwóch ogromnych monitorach do gier, w przeciwieństwie do [to] tanio w pracy, był ogromnym postępem i poprawił produktywność. Gdyby tylko sieć VPN w moim miejscu pracy mogła działać trochę szybciej …

Zippy polubił też uwagi o konieczności aktywności fizycznej w ciągu dnia w odpowiedzi na komentarze o bolących nogach. „Spróbuj wstawać częściej. Spróbuj zrobić kilka krótkich spacerów w ciągu dnia. Spróbuj też rozciągnąć ścięgna podkolanowe: codzienny, zdyscyplinowany schemat rozciągania pomoże całemu ciału. To podstawowe rzeczy, które większość ludzi może dopasować do swojego dnia. Jeśli chcesz podnieść poprzeczkę: joga! – Fontanna młodości.”

Getty Images

Zauważyłem, że używanie stojącego biurka i deski do balansowania nieco zwiększa moją aktywność fizyczną, ale nigdy na tyle, aby zamknąć moje przeklęte pierścienie aktywności. Zmiana scenerii – nawet jeśli jest to miejsce wystarczająco duże, aby pomieścić matę do jogi – jest ważna.

Być może będziesz musiał stworzyć tę przestrzeń. Od dawna zajmuję się domowym biurem, ale jedną z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłem, kiedy zmieniłem pracę, było poświęcenie kilku dni na całkowitą przebudowę mojego miejsca pracy. Obejmowało to oczyszczenie wielu rzeczy – krok wysoce zalecany przez starszą członkini forum Ars, Navalię Vigilate:

Zrób sobie przysługę i poświęć trochę czasu na przynajmniej 50% uporządkowanie tego obszaru biurka. Uporządkuj bałagan, wyrzuć niektóre rzeczy, których nie używasz od stycznia. Będzie to dobre zarówno do pracy w domu, jak i do hobby. Będzie ssać, aż nagle przestanie ssać, wtedy będzie miło.

Dobre siedzenie w biurze jest kluczem do przetrwania w pracy domowej, a kilku czytelników wskazało sposoby na uzyskanie wysokiej jakości krzeseł biurowych bez rozbijania banku. KingKrayola zauważył: „Nie pozwól [Herman Miller] słyszysz to, ale ich oferta krzeseł konferencyjnych i krzeseł dla gości jest o połowę niższa od ich krzeseł obrotowych, nie wymaga do ustawienia specjalisty ds. ergonomii i działa dobrze.

Jeśli chodzi o najlepsze produkty Hermana Millera i Steelcase’a, Grommit zauważył: „Sklepy z używanymi meblami biurowymi często mają je po znacznie niższych cenach. Będą mieli mnóstwo zapasów, ponieważ tendencja do zamykania firm i / lub zmniejszania pojemności biur przyśpiesza. ” Jednak Pusher of Buttons ostrzegł: „Wyrzucę, że w internecie jest mnóstwo mniej niż etycznych firm, które odsprzedają wysokiej klasy meble biurowe. Uważaj na kupujących, jeśli zobaczysz oferty, które wydają się zbyt dobre, aby były prawdziwe. Natknąłem się na to, szukając informacji o moim zakupie ”.

Jeśli chodzi o porady techniczne, było wiele zaleceń dotyczących nowego sprzętu – na przykład wybór monitora, który jest jednocześnie koncentratorem USB-C. Koncentrator USB-C, który może przepuszczać zasilanie, był niezbędny dla mojej żony, która używa MacBooka, i dla mojej konfiguracji dla mojego korporacyjnego MacBooka Pro. Nie wszystkie komputery PC ładują się z USB-C, więc możesz nie być w stanie osiągnąć jednego gniazda zen – ale z pewnością pomoże to w zarządzaniu przewodami (a przy trzech komputerach i trzech monitorach na moim biurku, moje zarządzanie przewodami wymaga całej pomocy może uzyskać).

Podstawki do laptopów również są mocno uwzględniane w zaleceniach czytelników – szczególnie tych z chłodzeniem. Flerchin przedstawił pełną analizę swojego nowego układu, w tym nieoczekiwanego obszaru roboczego:

Jestem WFH przynajmniej za rok od teraz. Płaca została nieco obniżona, ale mimo to oszczędności na dojazdach więcej niż rekompensują. Poszedłem do biura i przyniosłem do domu krzesło (za pozwoleniem). Dostałem autonomiczne biurko stojące, ramiona do monitorów North Bayou, 2 monitory Viewsonic, stację dokującą i podstawkę pod laptopa Nexstand na laptopa do pracy. Całość ustawiłem w mojej garderobie, która na szczęście ma okienko do podświetlania monitora. W rozmowach wideo mówię ludziom, że pracuję w modzie. W sumie około 700 dolarów, znacznie mniej niż „czek na bodźce”.

Uwaga na temat monitorów: możesz pokusić się o użycie telewizora jako monitora, ponieważ hej! Podwójne użycie! Ale uważaj, aby uzyskać jak najwyższą rozdzielczość. Podczas gdy monitory do laptopów mogą nie być wystarczająco duże i jasne, aby można je było używać przez cały dzień bez zmęczenia oczu, niewłaściwy monitor może utrudnić sprawę, jak odkrył pbat:

Zacząłem blokadę pracując na moim MacBooku (13 “) i dwóch dużych monitorach Nec z mojego biura (27” chyba nie pamiętam rozdzielczości, ale NIE są to 4k). Już po pierwszym dniu zdałem sobie sprawę, że moje oczy są zmęczone przejściem z NEC-a o niższej rozdzielczości na MacBooka. Próbowałem zmniejszyć rozdzielczość, aby zwiększyć DPI na NEC, ale różnica w sposobie renderowania tekstu była nadal zauważalna i przeszkadzała mi.
Poszperałem w Google na temat wyświetlania obrazu przypominającego siatkówkę na zewnętrznych monitorach innych niż Apple i doszedłem do wniosku, że jedynym realnym sposobem jest użycie monitorów 4K.

W rzeczy samej! Najpierw wypróbowałem ogromny telewizor 4K od znajomego, a potem kupiłem monitor 4K LG i działa idealnie! Tekst jest tak wyraźny jak na MacBooku, a moje oczy są mniej zmęczone. Najlepsze 300 euro wydane na zamknięcie.

Alistair Berg | Getty Images

Współpraca

Oprócz odpowiedzi na protesty dotyczące stresu pourazowego po tym, jak wspomniałem o Lotus Notes w naszym artykule na temat przyszłości współpracy, nasi czytelnicy mieli pewne przemyślenia na temat obecnych mocnych i słabych stron technologii współpracy – szczególnie w obliczu obecnych okoliczności. Jednym z problemów jest efektywna współpraca między firmami.

„[The] Największym problemem, jaki znajduję, jest skalowanie na zewnątrz ”- napisał Robrob. „Nie ma odpowiednika„ zebrania wszystkich w pomieszczeniu i rozwiązania tego problemu ”, który naprawdę działa równie dobrze, jeśli chodzi o zaangażowanie wielu firm. Kiedyś miałem do czynienia z ludźmi w 4 różnych domenach, nie poszło dobrze, ponieważ nie ma tutaj standardów, każdy chciał inaczej udostępniać pliki, używać różnych platform wideo, współpraca naprawdę szybko się zepsuła, ponieważ nie ma standardowego zachowania. ”

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook