Nowości

Debata Pence-Harris dobiegła końca – ale porozmawiajmy o locie

Zabawny fakt: pierwsza debata o wyborach 2020 była właśnie zeszły tydzień. Tak, starcie między prezydentem Donaldem Trumpem a Joe Bidenem miało miejsce zaledwie osiem dni temu. Było to zanim prezydent Trump ogłosił, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, zanim udał się do Centrum Medycznego Waltera Reeda na leczenie, aby powrócić do Białego Domu kilka dni później, wejść na balkon, zdjąć maskę i stanąć przed Waszyngtonem. , DC jak Eva Perón. (Evita gwiazda Patti LuPone wykonała ten występ zero gwiazdekNawiasem mówiąc.) Było to również zanim pojawiły się doniesienia o wielu pracownikach Białego Domu i innych na orbicie Trumpa z pozytywnym wynikiem na koronawirusa. To było przed The Fly.

Czytaj więcej

OK, żaden z tych faktów nie był naprawdę „zabawny”. (Cóż, The Fly jest, ale wrócimy do tego za minutę.) Chodzi o to, pomimo wszystkie te fakty, wiceprezydent Mike Pence i senator Kamala Harris wzięli udział w drugiej debacie dzisiejszych wyborów 2020. Było tak historyczne, jak nierozważne: historyczne, ponieważ oznaczało to, że po raz pierwszy czarna kobieta weszła na scenę jako kandydatka na wiceprezydenta. Źle doradzono, ponieważ chociaż kandydaci byli 12 stóp, 3 cale od siebie i oddzieleni pleksiglasem jak dodatki w barze sałatkowym Shoney’s, nadal debatowali w środku pandemii, w zamkniętym pomieszczeniu, w którym jeden z uczestników był w bliskiej odległości od mężczyzny, u którego niedawno zdiagnozowano wirusa, który zabił ponad 210 000 Amerykanów.

Jeszcze przed rozpoczęciem debaty spekulowano, jak to się potoczy. Czy Pence byłby w stanie uniknąć pytań o postępowanie administracji z Covid-19? Czy rasa i płeć Harrisa miałyby wpływ na to, jak wyborcy zareagowali na jej uwagi? Dlaczego, do diabła, kampania Trumpa zaprosiła do debaty dawno zmarłego rapera Tupaca Shakura?

Odpowiedzi udzielono tylko na niektóre z tych pytań. W sparingowym pojedynku, który miał przynajmniej mniej przerw niż pierwsza debata prezydencka, kandydaci zajęli się wszystkim, od zmian klimatycznych po aborcję po Chiny. Rzucano kolcami i wyrażano mimikę, ale ogólnie wydawało się, że wreszcie doczekaliśmy się konwencjonalnej debaty politycznej.

A potem przyszedł The Fly. Kiedy Pence omawiał niesprawiedliwość rasową i policyjne zabójstwo Breonny Taylor, mucha domowa wylądowała na jego głowie. I tam zostałem. Dla podczas. Ze wszystkich rzeczy, które mogą się zdarzyć, aby wykoleić dyskurs internetowy wokół debaty wiceprezydenckiej, to, że mucha wpadnie i ukradnie program, musi być najbardziej adekwatnym do 2020 roku.

Właściwie dla nich na jednak w internecie wydawało się, że to 2012 rok, jak wszyscy ci żartownicy z Twittera, którzy czuli, że nie dostali politycznej alejki, odkąd „segregatory pełne kobiet” nagle obudzili się z ośmioletniej drzemki i wzięli do pracy . Osie czasu nie mogły poruszać się wystarczająco szybko, aby nadążyć. Ludzie żartowali z Jeff Goldblum; inni ludzie wykopali zdjęcia Bidena trzymającego wodę na muchy. W ciągu 30 minut mucha miała wiele kont na Twitterze. To było całkiem miłe.

To też trochę zniechęcające. Podczas ostatniej debaty prezydenckiej było tyle przerw i szturchańców, że czas na merytoryczną rozmowę był prawie zerowy. Potem, gdy frustracja z zeszłego tygodnia wpłynęła na ten tydzień, wystarczyła tylko mucha, aby wykoleić niezbędną rozmowę. Stres był – i jest – tak duży, że nawet najmniejsza rzecz może służyć jako zawór spustowy.

Tak, oto jesteśmy, chwila tak pełna nerwowego śmiechu, że mucha w maści to sama polityka. Jutro przyniesie nowe wiadomości, więc na razie cieszmy się małym szkodnikiem Mike’a.


Więcej świetnych historii WIREDZostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook