NowościOprogramowanie

Deweloperzy Apple walczą o przyspieszoną wersję iOS 14

Apple rozgniewał wczoraj wielu członków społeczności programistów iPhone’a i iPada, kiedy ogłosił, że iOS 14 i iPadOS 14 będą dziś dostępne dla konsumentów. Jeden dzień powiadomienia to duże odejście od zwykłego podejścia firmy, w którym programiści mają około tygodnia wypowiedzenia, aby dopracować swoje aplikacje przed głównym wydaniem systemu operacyjnego.

Zaskoczenie przychodzi, ponieważ niektórzy programiści iOS są już zirytowani sposobem, w jaki Apple kontroluje swój App Store. Ben Thompson, Kara Swisher i John Gruber informowali na początku tego roku, że wielu z nich boi się mówić o zasadach, które uważają za niesprawiedliwe.

Niemniej jednak programiści Apple z pewnością głośno mówili o nagłym uruchomieniu iOS 14.

Na pierwszy rzut oka premiera iOS 14 zaledwie dzień po wydarzeniu Apple to świetna wiadomość. Dzisiejsze wydanie będzie pierwszą okazją dla większości ludzi do wypróbowania nowych dzwonków i gwizdków iOS 14, które obejmują nowe widżety ekranu głównego, tryb obrazu w obrazie i nową aplikację do tłumaczenia, żeby wymienić tylko kilka. Ale nie była to dobra wiadomość dla programistów iOS, którzy mieli napięty termin na kompilację, testowanie i przesyłanie swoich aplikacji na dzień premiery iOS 14. To niepożądany stres dla wielu programistów, tak elokwentnie podsumowany przez współzałożyciela i projektanta Halide Camera Sebastiaana de With:

„Myślę, że wielu programistów nie będzie spało tej nocy lub po prostu zrezygnuje i zdecyduje się wypuścić na rynek, kiedy chcą, zamiast obok nowego systemu operacyjnego” – powiedział mi Shihab Mehboob, deweloper iOS, po wydarzeniu Apple. Lub, jak inny programista, Jesse Squires, ujął to mniej życzliwie na blogu: „Dlaczego Apple zachowuje się jak dupek?”

„Rozumiem, jak marnie to brzmi, ale myślę, że jest to najbardziej negatywne uczucie, jakie odczułem po wydarzeniu w Apple” – mówi twórca Dark Noise, Charlie Chapman tweetował. „Nie naciskam tak mocno, ale włożyłem dużo pracy, aby przygotować się na wydanie pierwszego dnia na iOS 14.”

„Prawdę mówiąc, prawdopodobnie nie zrobię dziś wieczorem żadnego z tych„ zasypiających ”rzeczy” – Christian Selig, twórca aplikacji Apollo Reddit tweetował.

„Wielki WTF w Apple upuści jutro iOS 14 bez powiadomienia deweloperów ani ostatecznych narzędzi do przesyłania swoich aplikacji”, deweloper Powiedział Steve Troughton-Smith.

Żeby było jasne, wczoraj programiści nie po raz pierwszy usłyszeli o iOS 14. Apple ogłosił nowe oprogramowanie na konferencji deweloperów w czerwcu, a jego pierwsza wersja beta została wydana tego samego dnia. Większość programistów spędzi miesiące od dodania nowych funkcji iOS 14 i upewnienia się, że ich aplikacje są zgodne z nowym oprogramowaniem.

Wrześniowe wydarzenie Apple dotyczące iPhone’a było tradycyjnie kluczowym dniem dla programistów, ponieważ jest to dzień, w którym firma wydaje tak zwane wersje „Golden Master” (GM) iOS i narzędzi programistycznych Xcode. Jest to ta sama kompilacja, którą Apple zwykle udostępnia publicznie w „99% przypadków”, mówi mi Rhys Morgan, programista iOS. To kluczowy krok milowy i to moment, w którym programiści mogą rozpocząć pracę nad ostateczną wersją swojego oprogramowania, nie martwiąc się, że coś może się zmienić przed jej wydaniem. Apple wypuściło wersje GM po wczorajszym wydarzeniu, zaledwie dzień przed premierą iOS 14.

Wersje beta na iOS zmieniają się często w drodze do wydania GM. Czasami te zmiany są niewielkie, ale innym razem pojawią się nowe funkcje, które zostaną usunięte lub inne zostaną ponownie zaktualizowane w odpowiedzi na błędy. Jeden z takich przykładów został opublikowany na Twitterze przez programistę Petera Steinbergera, który to zauważył Firma Apple usunęła obsługę nowego interfejsu API wraz z wydaniem GM iOS 14, po tym, jak pojawił się w wersjach beta.

„Więc jeśli Twoja aplikacja używała [the new API] albo nagle wypuszczałeś framework używając tego… nie możesz. To wszystko, zniknął, musisz go wymienić ”- mówi Morgan. Tydzień, w którym programiści zwykle przebywają między wydaniem GM a oficjalnym wydaniem nowej wersji iOS, jest przydatny do rozwiązywania tego rodzaju problemów.

Jakby ostateczny termin nadciągający deweloperów nie był wystarczająco zły, nawet gdy programista pobrał najnowsze narzędzia programistyczne i ponownie skompilował swoją aplikację, musi przejść przez proces zatwierdzania Apple App Store, aby udostępnić swoje produkty do pobrania. Jest to proces, na który programiści czasami przeznaczają cały tydzień, aby dać czas na rozwiązanie wszelkich wątpliwości, jakie może wzbudzić proces przeglądu. W ciągu ostatniego dnia niektórzy programiści zgłosili, że ich aplikacje zostały zatwierdzone przez Apple w zaledwie jedną do dwóch godzin, mówi Morgan, co jest znacznie szybsze niż zwykle, co prowadzi do niektórych spekulacje, że Apple przyspiesza zatwierdzanie aplikacji na iOS 14. Jednak inni, tacy jak Chapman, twierdzą, że nadal czekają na zatwierdzenie swoich aplikacji kilka godzin później.

Co najmniej jedna popularna aplikacja ostrzegła swoich użytkowników, aby nie aktualizowali systemu iOS do najnowszej wersji, jeśli chcą nadal korzystać z jej oprogramowania. Wczoraj urzędnik Animal Crossing Pocket Camp Konto Twitter Potwierdzony że jego aplikacja nie może się otworzyć na urządzeniach z systemem iOS 14. „Nie zalecamy aktualizowania urządzenia do iOS 14, dopóki nie naprawimy tego problemu” – czytamy w tweecie.

Jednak programiści, z którymi rozmawiałem, powiedzieli, że jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli stosy zepsutych aplikacji, gdy właściciele iPhone’ów zaczną aktualizować iOS 14. Powiedzieli, że nowsze wersje iOS są ogólnie dobre w uruchamianiu starszego oprogramowania zaprojektowanego dla jego poprzednich wersji, i że dostęp do wersji beta iOS 14 da programistom czas na przygotowanie się do wszelkich dużych zmian, które są w drodze.

Nowe funkcje iOS 14 obejmują obsługę widżetów na ekranie głównym.
: Apple

„Chodzi mi o to, że mamy iOS 14 od czasu WWDC. Nie sądzę, żeby to miało taki efekt masowy, w którym wszystko po prostu się zepsuło w App Store ”- wyjaśnia Halide’s de With. „Jeśli do tej pory Twoja aplikacja jest w skrajnie zepsutym stanie w systemie iOS 14, po wydaniu zostałaby zepsuta. Nie sądzę, żeby to był taki duży problem. ”

Chapman zgadza się, że jest mało prawdopodobne, aby wiele starszych aplikacji zostało zepsutych przez iOS 14. „To frustrujące, ale naprawdę nie sądzę, aby wrażenia klientów były tak złe” – mówi.

Jednak programiści, z którymi rozmawiałem, zasugerowali również, że ciasna zmiana może oznaczać, że niektóre z nowych funkcji iOS 14 mogą nie być szeroko obsługiwane w dniu premiery. De With mówi, że zespół Halide „bardzo by się cieszył”, na przykład, obsługiwał nową funkcję widżetów ekranu głównego iOS 14 w dniu premiery.

Obsługa tych głównych nowych funkcji może spowodować duży wzrost reklamy dla mniejszych programistów. Chapman mówi mi, że planował, aby jego aplikacja obsługiwała nową funkcję widżetów ekranu głównego firmy Apple w nadziei, że doprowadzi to do doniesień prasowych pierwszego dnia premiery iOS 14, ponieważ publikacje podsumowują najlepsze aplikacje ze wsparciem dla systemu operacyjnego. najnowsze funkcje.

Jednak dla niektórych deweloperów zmiany w tegorocznym harmonogramie wydań są bardziej ulgą. W przypadku aplikacji takiej jak Halide, która szczyci się obsługą zarówno najnowszego, jak i najlepszego sprzętu i funkcje oprogramowania każdego iPhone’a, tegoroczne opóźnione wydanie iPhone’a sprawia, że ​​wszystko jest łatwiejsze niż w poprzednich latach, mówi mi de With. Zespół może skupić się na upewnieniu się, że Halide działa bezproblemowo na istniejących iPhone’ach z systemem iOS 14 na razie (spodziewają się niewielkiej aktualizacji zgodności w przyszłym tygodniu), a następnie wbudować obsługę każdego nowego sprzętu fotograficznego, który pojawi się wraz z iPhonem 12, gdy zostanie wydany w następnym. miesiąc.

Najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego Apple zdecydowało się wypuścić dziś iOS 14, skoro nie ma żadnego nowego sprzętu iPhone’a, który pilnie potrzebuje nowego systemu operacyjnego.

Morgan i Chapman mówią mi, że Apple potrzebował iOS 14, aby był dostępny, aby zbiegło się z wydaniem nowego Apple Watch Series 6, który uruchamia nowy watchOS 7 po wyjęciu z pudełka. Apple twierdzi, że nowa wersja watchOS wymaga do konfiguracji systemu iOS 14. Jednak to nie wyjaśnia, dlaczego Apple zdecydowało się dziś wypuścić iOS 14, zamiast czekać do premiery smartwatcha w piątek.

W każdym innym roku danie programistom iOS dzień powiadomienia, że ​​wkrótce pojawi się nowa wersja iOS, mogło zostać odpisane jako irytacja. Ale w 2020 r., Kiedy zasady Apple App Store stoją w obliczu bezprecedensowej kontroli regulacyjnej i prawnej, zaczyna wyglądać na niewymuszony błąd. Apple potrzebuje teraz sojuszników bardziej niż kiedykolwiek, a zasady, takie jak nowy proces odwoławczy, są wyraźnie zaprojektowane w celu rozwiązania problemów programistów. Ale jego pospieszne wydanie iOS 14 nie przyniosło mu żadnych korzyści.

Apple nie wrócił The Vergeprośba o komentarz.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook