FotoNowości

DJI oficjalnie ogłasza Osmo Mobile 4, dodając mocowania magnetyczne do składanego stabilizatora telefonu

DJI rozszerza swoją ofertę zmotoryzowanych stabilizatorów wideo do smartfonów o nowo ogłoszone Osmo Mobile 4.

OM4 zachowuje tę samą składaną konstrukcję, co jego poprzednik, ale teraz jest wyposażony w dwa uchwyty magnetyczne, dzięki czemu można szybko przymocować i odłączyć telefon bez konieczności zaciskania go i ponownego równoważenia między sesjami. Jeden uchwyt magnetyczny to zacisk, który owija się wokół telefonu, a drugi mocuje się z tyłu telefonu i służy jako pierścień na palec, dzięki czemu można uzyskać lepszy chwyt jedną ręką.

: DJI

Oprócz zachowania składanej konstrukcji, która pozwala Osmo Mobile 3 łatwo skurczyć się do torby, OM4 zachowuje również ten sam intuicyjny układ przycisków i tę samą 15-godzinną baterię, której można używać do ładowania baterii telefonu przez USB-C . DJI twierdzi również, że OM4 jest nieco lżejszy i mniejszy niż Osmo Mobile 3 i jest wyposażony w ulepszone silniki, chociaż nigdy nie słyszeliśmy, aby jego poprzednik zmagał się z falującymi telefonami, takimi jak iPhone 11 Pro Max lub Galaxy Note.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, DJI dodaje kilka nowych funkcji do OM4 i ulepsza istniejące:

  • Zoom dynamiczny, wcześniej nazywany zoomem dolly, działa na zasadzie cyfrowego przybliżania obiektu podczas chodzenia do tyłu lub oddalania podczas chodzenia do przodu.
  • Spin Shot Gimbal Movement obraca aparat w zabawny efekt beczki, chociaż telefon nie obraca się o pełne 360 ​​stopni, ponieważ gimbal obraca się tylko do tej pory.
  • Clone Me Panorama pozwala sklonować siebie lub znajomych, aby pojawiać się wiele razy w jednym ujęciu.

Wszystkie te nowe funkcje były technicznie możliwe do wykonania z poprzednimi gimbalami, ale dobrze jest zobaczyć, jak DJI dodaje dedykowane tryby, aby ułatwić nam życie.

: DJI

DJI twierdzi, że nowy gimbal jest również lepszy w śledzeniu ludzi – powiedzmy, jeśli zostawisz go nieruchomo na stole lub ławce – i może lepiej rozróżniać dorosłych, dzieci i zwierzęta. Wszystkie inne tryby filmowe nadal są dostępne; świetnie się bawiliśmy, wypróbowując je w naszym poprzednim filmie z recenzją.

DJI OM4 jest dostępny od dziś za 149 USD, około 20 USD więcej niż koszt Osmo Mobile 3 w momencie premiery, ale warto zauważyć, że wyższa cena obejmuje znacznie więcej akcesoriów: magnetyczny uchwyt pierścieniowy, zacisk magnetyczny, futerał do przenoszenia i statyw oprócz paska na nadgarstek, który zwykle otrzymujesz w standardowym opakowaniu z poprzednim Osmo Mobile.

: DJI

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook