Oprogramowanie

Dlaczego Chamberlain zbudował automatyczną bramę garażową za 3000 dolarów dla twojego psa

Otwieracz do drzwi garażowych to jeden z najnudniejszych elementów techniki w moim domu, wykonany przez firmę, która ma 67 lat. Ten, który kupiłem w zeszłym roku, wygląda prawie identycznie jak te, które wypuściłem dekadę temu. Ale od 16 miesięcy niewielka grupa programistów w Chamberlain po cichu pracuje nad gadżetem, jakiego nie ma na rynku.

Zbudowali w pełni zautomatyzowane, połączone z Internetem drzwiczki dla Twojego psa, które dają mu swobodę wychodzenia na zewnątrz, kiedy tylko chcą, lub pozwalają zdalnie aktywować je samodzielnie. Twój zwierzak może podejść do drzwi, aby poprosić Cię o pozwolenie, podczas gdy Ty monitorujesz jego kamery z aplikacji – takiej, która będzie również automatycznie śledzić w dzienniku wizyty Twojego zwierzaka.

Nazywa się myQ Pet Portal i jest wypełniony technologią, w tym dwoma kamerami 1080p, które przesyłają zaszyfrowane wideo do telefonu w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem serwerów Amazon S3, czujniki podczerwieni i lekko dotykowe czujniki bezpieczeństwa, aby uniknąć uszczypnięcia ogonów, mikrofonów i głośników podczas rozmowy. do Twojego zwierzaka, a także zaszyfrowaną lampę ostrzegawczą Bluetooth Low Energy, która jest umieszczana na szyi psa. Drzwi nie otworzą się, dopóki zwierzę nie zatrzyma się przez kilka sekund, aby upewnić się, że rzeczywiście chce wyjść, i zamyka się za nimi automatycznie.

Zamówienia przedpremierowe na portal myQ Pet Portal rozpoczynają się dziś od oszałamiającej kwoty 3000 USD i więcej, co na pierwszy rzut oka sprawia, że ​​wydaje się, że jest to dokładnie taki ostentacyjny, odległy koncept produktu, który co roku zdobi wystawę CES w Vegas – niesamowity pomysł się gapić, ale nie jest to coś, czego nikt tak naprawdę nie potrzebuje. W końcu, czy nie możesz już kupić prostej klapki dla zwierząt za znacznie poniżej 100 USD?

Ale największa na świecie firma zajmująca się otwieraniem drzwi garażowych wydaje się śmiertelnie poważna, jeśli chodzi o zbudowanie najlepszych drzwi dla psów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Podczas pandemii COVID-19 około tuzina pracowników pracowało we własnych domach – kierując się szeroko zakrojonymi ankietami, grupami fokusowymi i opiniami na temat tego, czego właściciele zwierząt mogą potrzebować. zaufanie produkt, który pozwala ich futrzanym towarzyszom wchodzić i wychodzić z domu.

Jak mówi kierownik ds. Produktu, Beril Altiner, drzwi dla zwierząt niekoniecznie cieszą się takim zaufaniem. Według ogólnokrajowego badania przeprowadzonego przez firmę, tylko 34 procent właścicieli zwierząt, którzy wypuszczają swoje zwierzęta na zewnątrz, ma drzwi dla zwierząt. Oznacza to, że 68 procent radzi sobie bez – zmuszając zwierzęta do czekania, aż ludzie wypuszczą je na zewnątrz, zmuszając się do planowania swojego życia wokół swoich zwierząt domowych lub obu. „Rodzice zwierząt domowych mają wiele poczucia winy z powodu ich zdolności do terminowego zaspokajania potrzeb zwierząt” – mówi Altiner, pokazując mi zarówno wyniki ankiety, jak i opinie wideo od indywidualnych właścicieli zwierząt.

Zespół uważa, że ​​częściowo wynika to z faktu, że większość dzisiejszych drzwi dla zwierząt wymaga wykonania widocznej dziury w domu. Niektóre sprawiają, że faktycznie wycinasz dziurę w drzwiach. Inne wsuwają się w prowadnicę szklanych drzwi przesuwnych, generalnie wymagając dodania uszczelnienia pogodowego, aby nie dopuścić do wiatru. Poza garstką, w klapie jest wystarczająco dużo światła, aby Twój pies mógł je odepchnąć, potencjalnie pozwalając na wejście zimnych lub bezpańskich zwierząt. Wielu właścicieli zwierząt zrobić kup drzwiczki dla zwierząt kończą się porzucaniem ich, mówi Altiner. (Mam tam osobiste doświadczenie.)

Dlatego zamiast budować kolejną klapę, firma zajmująca się otwieraniem drzwi garażowych postanowiła zbudować własne drzwi – z portalem dla psów, który całkowicie uszczelniłby i zablokował się po zamknięciu. Najlepiej byłoby, gdyby były to drzwi dla zwierząt, o których istnieniu nawet nie wiedziałbyś.

Jeden z czterech paneli w drewnianych drzwiach przesuwa się w górę, odsłaniając ukryty otwór dla psa.

Wczesna koncepcja tego, jak mógł działać portal myQ Pet Portal.
Wideo wykonane przez Chamberlain

Wczesne wideo koncepcyjne pokazuje, jak to mogłoby wyglądać, a Chamberlain faktycznie stworzył prototyp wersji roboczej w styczniu zeszłego roku.

Działający prototyp ukrytych, przesuwanych pionowo drzwiczek dla psa.

Wideo wykonane przez Chamberlain

W tym momencie wiedzieli, że mogą zbudować zmotoryzowaną, solidną, odporną na warunki atmosferyczne barierę, która spełniałaby przepisy budowlane i wymagania UL… ale stwierdzili, że aby stworzyć otwór wystarczająco duży dla dużych psów, okazało się, że ukryte pionowo zamykane drzwi nie byłyby. nie zostało wystarczająco dużo miejsca na okno. W czerwcu dodatkowe badanie przeprowadzone na ponad 500 właścicielach domów wykazało, że brak okien nie byłby rozsądny: 29 procent drzwi na zawiasach używanych przez zwierzęta domowe jest pełne szkłoa 76 procent drzwi przeznacza co najmniej jedną czwartą ich wysokości na okna.

Beril Altiner, kierownik ds. Produktu i dyrektor marketingu Chamberlain, mierzące pudełka do cięcia
Chamberlain

Niektórzy respondenci twierdzili, że zrezygnowaliby ze swojego szkła, ale wystarczająco dużo osób ceniło światło, że koncepcja przesuwania w pionie musiała zostać odłożona na półki. „Są zbyt duże, abyśmy mogli je ignorować jako cel” – czytamy w jednej z notatek Altinera w wewnętrznej prezentacji.

Następna faza była mało zaawansowana technicznie: zespół wyciął dziury w kartonowych pudełkach i przepuścił kilka psów. Chamberlain nadal miał pięć różnych mechanicznych otworów na stole, które pozostawiały miejsce na okno, ale ponieważ respondenci nie wydawali się mieć preferencji, użyli kartonowych wycięć do testów z prawdziwymi psami. Okazało się, że mechanicznie podnoszona klapa pozostawiała miejsce dla ważącego 125 funtów psa, ale byłaby bardziej skomplikowana i mniej bezpieczna niż alternatywa, którą ostatecznie wybrali: para drzwi windy, która mogłaby korzystać z tych samych czujników bezpieczeństwa na podczerwień, które wynalazł Chamberlain w latach 80-tych i używa dziś we wszystkich swoich napędach do bram garażowych. Projekt oznaczał, że będą musieli zadowolić się psami ważącymi do 90 funtów, ale teraz byli gotowi do budowy.

Do tej pory, w trakcie pandemii, zespół Chamberlain musiał wysyłać zestawy testowe przygotowane przez jury do programistów oprogramowania układowego i aplikacji, składające się z płytki zawierającej tylko nieprzetworzone czujniki, silniki i przełączniki, którymi musieliby manipulować, ponieważ ci programiści rzadko widział prawdziwe drzwi. W rzeczywistości dopiero w lipcu firma znalazła partnera do produkcji drzwi – Kolbe – i we wrześniu, dopóki nie próbowali umieścić go w prawdziwej płycie. „Najdłużej pracowaliśmy z naszym partnerem, nigdy nie spotykając ich osobiście” – mówi Altiner, przypominając sobie, że pewnego dnia musiała wstać o 4:30 rano, jechać cztery godziny z Chicago do obiektów Kolbe w Wausau w stanie Wisconsin. .. potem z powrotem o 10:30 wieczorem, ponieważ ograniczenia COVID oznaczały, że nie mogła zostać w hotelu na noc.

Zespół odbył kilka innych osobistych, społecznie zdystansowanych spotkań w celu przeprowadzenia dużych testów, ale w większości składał się z Slacka, Microsoft Teams i całej masy rozmów wideo i e-maili.

Nie zawsze wszystko szło gładko. We wrześniu pierwsze prawdziwe drzwi nie przeszły testu na powietrze, wodę i ciśnienie, powodując wyciek cieczy do drewnianej płyty. Bardzo Dobra Dziewczyna wpadła na zbyt wysoki stopień, próbując się przedrzeć. Mechanizmy różnicowe w drzwiach zakołysały się jak nadgorliwa trzepaczka do jajek. Zespół musiał zmienić cały sposób uszczelnienia modułu, aby zapobiec przedostawaniu się wody, i wyłączył hałaśliwą skrzynię biegów, aby w sequelu uzyskać cichszy napęd bezpośredni.

Drugi zestaw drzwi (Alpha 2), pierwsze, które wisiały w domach testerów, nie pasowały prawidłowo, kiedy przybyli w październiku – najwyraźniej odległe zespoły nie były na tej samej stronie co do pomiarów. Mieli także rzucające się w oczy kable zasilające, ponieważ nie poprowadzili jeszcze zasilania przez zawias drzwi. Ale w grudniu trzeci zestaw przeszedł wszystkie testy, aw zeszłym tygodniu Chamberlain był gotowy, aby pokazać mi – oczywiście za pośrednictwem czatu wideo na żywo – jak to naprawdę działa w terenie.

To jest ta część, w której mówię ci, że nie widziałem tych drzwi osobiście, więc nie mogę powiedzieć, ale nie miałem wrażenia, że ​​było coś do ukrycia. Wciąż jest mnóstwo szwów, które sprawiają, że jest całkiem jasne, że są tam drzwi dla psa – RIP, pionowy panel przesuwny – ale wygląda jak prawdziwe drzwi z dużym oknem, drzwi windy otwierają się od razu i wydaje się przyjemne i ciche. Menedżer produktu Chamberlain, Greg Martel, musiał skierować swój telefon blisko siebie, zanim mogłem usłyszeć, jak włączają się silniki i drzwi przesuwają się po ich torach. Fenway, 9-letnia, 45-funtowa mieszanka Lab Collie Spaniel, wydawała się nie mieć problemu z samodzielnym otwarciem.

Jednak aplikacja nie robi teraz wiele. Podobnie jak w przypadku otwierania drzwi garażowych myQ firmy Chamberlain, aplikacja pokazuje, jak długo drzwi są otwarte, a strumienie wideo i audio działają, ale śledzą wyjścia Twojego zwierzaka, nagrania wideo, a nawet powiadomienia, które informują Cię, kiedy Twój pies chce wyjść są jeszcze przed nami. Oto, jak firma chce, aby aplikacja wyglądała po zakończeniu:

I jak można się spodziewać po tym, co do tej pory opisałem sprincie Chamberlaina na CES, nie jest to jedyna rzecz, którą zespół musi ukończyć, zanim rozpocznie wysyłkę do pierwszej partii kupujących, wstępnie w okolicach kwietnia. Kiedy ostatnio sprawdzałem, wciąż zastanawiali się, czy będzie on wdrażany w całym kraju, czy tylko w regionie, ponieważ chce zatrudnić zaufanych instalatorów, aby umieścić te drzwi w Twoim domu. „To będzie tylko instalacja profesjonalna”, mówi mi lider programu David Schuda, częściowo dlatego, że portal dla zwierząt domowych wymaga zasilania przez zawias, ale także dlatego, że można wybrać wstępnie podwieszane drzwi z framugą. Nawiasem mówiąc, instalacja nie jest wliczona w cenę.

Mówiąc o cenach, dopiero niedawno firma określiła, ile zapłacisz – pierwotnie Chamberlain powiedział mi, że cena początkowa będzie bliższa 1800 USD, zanim podniesie te 66 procent do 3000 USD, o które teraz prosi. Dzieje się tak dlatego, że pierwotnie drzwi wejściowe były niepomalowanym modelem bez okien, o czym zespół zmienił zdanie, gdy przypomniał sobie, jak niewielu właścicieli domów ma solidne drzwi prowadzące na ich podwórka.

Na razie drzwi z włókna szklanego zaczną się od tafli szkła o wymiarach 36 x 21 cali, z nieco większą w droższym modelu drewna. I chociaż 3000 USD jest droższe niż cokolwiek innego na rynku, nic innego nie można porównać. Firma uzasadnia to stwierdzeniem, że jest to połowa ceny, jaką niektórzy płacą rocznie za wyprowadzacza psów, co – przy 252 dniach roboczych w roku, zakładając jeden spacer dziennie po 20 dolarów za sztukę – wydaje się być prawdą.

Jest jednak dość prosty powód, dla którego nie będę kupować portalu dla zwierząt myQ, mimo że uwielbiam gadżety do inteligentnego domu i mam psa, którego harmonogram często nie odpowiada naszemu harmonogramowi: należę do 16 procent właścicieli domów dla psów. przesuwane szklane drzwi zamiast wahadłowych, grupa Altiner i współpracownicy przyznają, że nie będą w stanie teraz służyć. Ale wyszedłem dość przekonany, że to zarówno dobry pomysł, jak i nie kawałek vaporware, co jest dość niezwykłe jak na jedyną w swoim rodzaju zapowiedź produktu CES wartą wiele tysięcy dolarów.

Jednak tylko po to, aby zabezpieczyć moje podstawy, poprosiłem prezesa Chamberlaina i COO Jeffa Mereditha, aby się do tego zobowiązał. „Chcę rozgłosu produktu, ale potrzebuję też dochodów z produktu” – powiedział mi. „Ma zamiar wysłać”.

Jeśli to się uda, jestem ciekaw, co może zrobić Chamberlain. Firma zajmująca się otwieraniem drzwi garażowych może nie jest najbardziej ekscytującą firmą technologiczną na świecie, ale miała swoje chwile, na przykład mniej więcej dziesięć lat temu, kiedy wprowadziła pierwszą, którą można było otworzyć z dowolnego miejsca na świecie, a ostatnio, gdy współpracowała Amazon dostarczy paczki do Twojego garażu.

To może być frazes, ale Schuda mówi mi, że przez ponad 20 lat pracy w firmie Chamberlain nigdy nie spędzał tyle czasu na badaniu, czego ludzie mogą chcieć i potrzebować podczas tworzenia nowych produktów. Wcześniej „mieliśmy cechę, po prostu dodawaliśmy funkcje, które wymyśliliśmy” – mówi Altiner. Przypisują Meredith do promowania podejścia opartego na badaniach, co może brzmieć znajomo, jeśli jesteś od dawna Skraj czytelniku – pisaliśmy o jego podobnej inicjatywie w Lenovo w 2016 roku, choć ten pomysł niekoniecznie się sprawdził.

„To technologia mająca na celu rozwiązywanie problemów prawdziwych ludzi” – mówi Meredith o rzeczach, które chce teraz zbudować Chamberlain. Ile prawdziwych problemów ludzi możesz rozwiązać za 3000 $? Zobaczymy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook