MediaTelefony

Dlaczego firmy użyteczności publicznej czasami chcą sterować inteligentnym termostatem?

Jeden z nowoczesnych Najbardziej satysfakcjonujące pewniki życia to wybieranie klimatyzacji i siedzenie z powrotem, gdy pokój magicznie utrzymuje wybraną przez Ciebie temperaturę. Ale w zeszłym tygodniu właściciele inteligentnych termostatów w Teksasie poinformowali, że magia zniknęła: ich urządzenia ustawiały się na 4 stopnie powyżej temperatury pożądanej przez właściciela domu, jakby chciał ich zbesztać za próbę uzyskania także wygodne podczas fali upałów. Nastąpiło wiele oburzenia.

Ciepli Teksańczycy wpadli w niepewny taniec podaży i popytu na energię elektryczną. Kiedy kupili inteligentne termostaty, zdecydowali się na dobrowolny program o nazwie Smart Savers Texas, oferowany przez EnergyHub, firmę programistyczną, która prowadzi program dla klientów przedsiębiorstw użyteczności publicznej, w tym CenterPoint Energy. W czasach dużego popytu, jak nieubłagana fala upałów, zgodzili się na ten czterostopniowy wstrząs. Według EnergyHub podczas takiego „wydarzenia dotyczącego korekty temperatury” użytkownik może ręcznie obejść wzrost, ale straci na wejściu do loterii — do 5000 USD zapłaconych na roczne rachunki za energię elektryczną. Każdy, kto chce wyjść z tego programu reagowania na zapotrzebowanie, może po prostu się wypisać.

Zasadniczo znosisz nieco cieplejszy pokój, aby upewnić się, że twój klimatyzator nie spowoduje awarii sieci, w takim przypadku ty i wszyscy inni musielibyście znieść dużo cieplejsze pokoje. EnergyHub jest jedną z kilku firm, które prowadzą programy reagowania na zapotrzebowanie w całym kraju, a ich program jest niezależny od urządzeń, więc nie będą to użytkownicy termostatów jednej marki, którzy zauważą wzrost. „Prawdziwą korzyścią płynącą z tych programów jest bardzo mała niedogodność — potencjalnie w ogóle jej brak — aby upewnić się, że podczas tych ekstremalnych zjawisk pogodowych, które, jak sądzę, stają się coraz bardziej powszechne, każdy ma zapewniony dostęp do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) i oświetlenia” — mówi Erika Diamond. wiceprezes ds. rozwiązań dla klientów w EnergyHub.

Przedstawiciel CenterPoint Energy wysłał do WIRED oświadczenie e-mailem wyjaśniające partnerstwo: „Kiedy CenterPoint Energy inicjuje ograniczenie w związku z wysokimi temperaturami lub wysokim zapotrzebowaniem, EnergyHub rozpoczyna ograniczanie zużycia energii przez klientów, których zarejestrował w swoim programie”.

Zgodnie z wiadomością e-mail, narzędzie przeprowadza „testowe ograniczenie” dwa razy w roku, a uruchomiło je 16 czerwca w godzinach od 14.00 do 17.00. Można by pomyśleć, że to, w jaki sposób rozwinęło się oburzenie na skalę Teksasu, było niespodzianką. Ale EnergyHub nie tylko prowadzi tam program od ośmiu lat, ale ma podobne programy z 50 innymi dostawcami mediów w całym kraju, z około 500 000 zarejestrowanych gospodarstw domowych. Inicjuje od dwóch do ośmiu korekt temperatury w Teksasie każdego lata, mniej więcej tyle samo, co średnia krajowa. Zachęty związane z rejestracją mogą się różnić w zależności od mediów – na przykład rabaty na rachunki za energię – ale cel jest ten sam: pozyskać klientów, aby pomogli w utrzymaniu sieci przed samoczynnym borowaniem.

Obraz może zawierać: Wszechświat, Przestrzeń, Astronomia, Przestrzeń kosmiczna, Planeta, Noc, Na zewnątrz, Księżyc i Natura

Przewodnik WIRED dotyczący zmian klimatu

Świat się ociepla, pogoda się pogarsza. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co ludzie mogą zrobić, aby powstrzymać niszczenie planety.

Innymi słowy, programy te zmniejszają popyt, gdy podaż jest na wyczerpaniu. „Sieć jest tak dobrana, aby utrzymać natychmiastową równowagę podaży i popytu, ponieważ magazynowanie energii elektrycznej jest tak drogie”, mówi David Victor, politolog z UC San Diego, który był współautorem ostatniego dużego raportu na temat sieci w USA. Każda wytworzona energia elektryczna musi zostać natychmiast zużyta. „Gdyby magazynowanie stało się wszechobecne i tanie, mogłoby to całkowicie zmienić sposób, w jaki faktycznie działa sieć”, kontynuuje. „Ale w tej chwili, aby przenieść elektrony przez siatkę i aby siatka pozostała stabilna, musisz dopasować podaż i popyt”.

Zakłady użyteczności publicznej są w pełni świadome obciążenia, jakie fala upałów wywrze na sieć, przy brzęczących jednostkach AC. Mogą nawet przewidzieć, jak popyt będzie się zmieniał w ciągu dnia, na przykład gdy ludzie wrócą do domu z pracy około godziny 17:00 lub 18:00 i włączą swoje systemy. Dzieje się tak również wtedy, gdy podaż się kurczy – media mogą generować tylko tyle energii w danym momencie. „W tych okresach sieć jest bardzo wrażliwa — zaledwie jeden lub dwa procent całkowitego popytu może mieć ogromny wpływ”, mówi Victor. „Dlatego istnieje tak silna premia za znalezienie strategii, w których niewielka część popytu może zostać zmniejszona lub przesunięta na inną porę dnia. Miałoby to wtedy duży wpływ na całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną”.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook