GryOprogramowanie

Dlaczego Microsoft chce Discord – The Verge

Microsoft podobno prowadzi rozmowy z Discordem, aby kupić aplikację komunikacyjną. Dziennik Wall Street donosi, że Microsoft prowadzi „rozmowy na wyłączność”, aby przejąć Discord, a umowa może zostać sfinalizowana w przyszłym miesiącu. To najnowszy cel przejęcia Microsoftu, po tym, jak firmie nie udało się ostatnio przejąć TikTok i Pinterest. Chociaż wszystkie trzy są bardzo różnymi usługami, łączy je jeden wspólny element: społeczność.

Microsoft jest skłonny wydać duże pieniądze na te usługi, ponieważ poza Xboxem nie ma ogromnej społeczności dla konsumentów, takiej jak konkurenci Google, Amazon, Facebook i Apple. Microsoft obserwował, jak Google nabywa YouTube i przekształca go w największą na świecie platformę wideo, Amazon kupuje Twitcha i zdominuje streaming, Facebook przejmuje zarówno Instagram, jak i WhatsApp, aby kontrolować sposób, w jaki miliony komunikują się i komunikują się online, a Apple rządzi urządzeniami mobilnymi w swoim App Store.

Discord daje firmie Microsoft dostęp do rosnącej listy ponad 140 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, która obejmuje tysiące najlepszych YouTuberów, twórców i graczy. Microsoft chce mieć własną społeczność.

Discord działa na komputerach PC, Mac, urządzeniach mobilnych i w Internecie.
: Discord

Społeczność twórców

„Tworzenie, tworzenie, tworzenie – następne 10 lat będzie dotyczyło zarówno tworzenia, jak i konsumpcji oraz społeczności wokół niego, więc nie tworzy się samodzielnie” – powiedział dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella w wywiadzie dla Bloomberg w zeszłym miesiącu. „Jeśli ostatnie 10 lat dotyczyło konsumpcji – robimy więcej zakupów, więcej przeglądamy, więcej oglądamy – za każdym z nich kryje się kreacja”.

Nadella szybko skupiła się na twórcach i społecznościach w pierwszym roku pełnienia funkcji CEO w firmie Microsoft. Jednym z jego pierwszych dużych nabytków było studio Mojang Minecraft z milionami oddanych fanów. Nadella wydała również duże pieniądze na przejęcie innych społeczności, przy czym LinkedIn kosztował 26,2 miliarda dolarów, a GitHub 7,5 miliarda dolarów. GitHub był kluczowym celem, aby kupić miłość programistów i ogromną społeczność, a LinkedIn mocniej połączył Microsoft z firmami i zapewnił dostęp do znaczącego profesjonalnego wykresu społecznościowego.

Microsoft najwyraźniej polował na ten sam typ społeczności kierowanej przez twórców po stronie konsumentów, ale TikTok i Pinterest nie wyszły. Producent oprogramowania zawiódł również gdzie indziej. Microsoft przejął Beam kilka lat po tym, jak Nadella został dyrektorem generalnym i ostatecznie zmienił nazwę na usługę przesyłania strumieniowego Mixer. Microsoft próbował konkurować z Twitchem, ale ostatecznie się nie udało, ponieważ nie miał szerokiego zasięgu konsumenckiego. Zamiast tego zamknął Mixera w zeszłym roku i pomógł przenieść streamerów do gier na Facebooku.

Discord oferuje firmie Microsoft dużą i zaangażowaną społeczność. Używany głównie przez graczy, stał się centrum pokolenia Z do spotkań towarzyskich ze znajomymi, szczególnie podczas pandemii. Składa się głównie z prywatnych społeczności, a Discord ma 6,7 ​​miliona aktywnych serwerów każdego dnia. To ogromna społeczność, z której 75 procent to użytkownicy Discord spoza Ameryki Północnej.

W ciągu ostatniego roku stało się również podstawowym narzędziem dla wielu osób. Osobiście codziennie korzystałem z Discorda, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi lub uczestniczyłem w zdalnych nocach filmowych, transmitowałem gry i po prostu korzystałem z aplikacji jako miejsca spotkań. Miliony używają Fortnite do spotykania się i wspólnej zabawy, a Discord to główny sposób, w jaki te społeczności znajomych rozmawiają i czatują podczas gry.

Discord to świetne połączenie wiadomości Slack i wideo Zoom, w połączeniu z wyjątkową możliwością swobodnego włączania się do rozmów audio. Nie musisz organizować czasu na dzwonienie do znajomych lub wysyłanie im linków, po prostu wskakujesz i wychodzisz z kanałów głosowych, które są zawsze gotowe i otwarte.

Łatwy czat na czacie Discord sprawił, że stał się popularny wśród graczy.
: Discord

Azure i Xbox

Aspekty społeczności i twórcy dotyczące potencjalnego przejęcia Discorda przez Microsoft są jasne, ale firma kieruje się również chęcią posiadania dużych usług publicznych działających na platformie Azure. Jest to obszar, w którym Microsoft pozostał w tyle za rywalem Amazon Web Services (AWS), i jest to szczególnie istotne, jeśli weźmiesz pod uwagę, że Discord jest obsługiwany przez Google Cloud. Microsoft i Google znów skaczą sobie do gardeł, więc migracja Discorda na platformę Azure byłaby postrzegana jako duża wygrana dla jego ambicji w chmurze.

Microsoft również przeszedł Minecraft z AWS na Azure niedawno, a firma szybko przeniosła Outlook dla iOS (część przejęcia Acompli) z AWS lata temu. Posiadanie dużej platformy, takiej jak Discord, TikTok lub Pinterest działającej na platformie Azure, pozwala ogromnym siłom sprzedaży Microsoftu sprzedawać więcej firm po przejściu.

Discord ma również potencjał rozwoju firmy Microsoft poza chmurą. Discord zebrał w zeszłym roku 100 milionów dolarów, aby spróbować wyjść poza granie i przyciągnąć społeczności artystyczne, sieci sportowe, kluby szkolne i wiele innych. To wszystko brzmi bardzo podobnie do tego, co Microsoft próbuje zrobić z Microsoft Teams do użytku osobistego, po tym, jak firma zmagała się z własnym momentem Zoom w Skype.

Discord jednak otwiera Microsoft na bóle głowy związane z umiarkowaniem. Discord utworzył w zeszłym roku grupę zadaniową do walki z mową nienawiści w serwisie, jednocześnie poprawiając własne wysiłki na rzecz równości rasowej. Podobnie jak wiele sieci społecznościowych, musiał zwalczać toksycznych użytkowników, boty i grupy, które używają tej usługi do hakowania, zorganizowanej nienawiści i innych nikczemnych działań. Discord korzysta z tego, że nie próbuje wzmacniać treści, aby utrzymać zaangażowanie użytkowników, takich jak Twitter, Facebook czy YouTube. Microsoft ma duże doświadczenie w radzeniu sobie z moderacją w swojej sieci Xbox Live, a misją firmy jest zwalczanie toksyczności w grach w ostatnich latach.

Minecraft był udanym przejęciem firmy Microsoft.

Jeśli Microsoftowi uda się przejąć, skrzyżowanie Discorda i Xboxa jest oczywiste. Szef Xbox, Phil Spencer, wcześniej omawiał znaczenie Discorda jako miejsca, „gdzie ludzie spotykają się, aby rozmawiać o grach, oglądać gry, oglądać, jak inni grają w gry”. To powinien być Mixer, ale bazy użytkowników tam nie było. Przejęcie Discord może zacieśnić integrację między Xboksem, PC i Discordem w momencie, gdy konsole w zasadzie zamieniają się w potężne komputery PC.

Spencer od lat jest otwarty na „krzyżowe rozmowy” między Xbox Party Chat i Discordem i rozsądnie jest założyć, że wprowadzenie Discorda na Xboksa byłoby dla Microsoftu priorytetem, gdyby doszło do zawarcia umowy. Ten rodzaj integracji sprawiłby, że Xbox byłby bardziej atrakcyjny niż PlayStation, podobnie jak przejęcie firmy Microsoft za 7,5 miliarda dolarów Bethesda ma na celu zwiększenie Xbox Game Pass o ekskluzywne gry.

Poza tym myślę, że Microsoft nauczył się pozwalać, by jego udane przejęcia rozwijały się niezależnie. Skype jest solidnym przykładem tego, co idzie nie tak, gdy Microsoft próbuje zintegrować skomplikowaną usługę ze swoją rozległą siecią oprogramowania i usług, ale GitHub, LinkedIn i Mojang pozostały w dużej mierze niezależne. Microsoft chce Discord ze względu na swoją aktywną bazę użytkowników; ostatnią rzeczą, jaką musi zrobić, jest złość w milionowej społeczności.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook