Nowości

Dlaczego to ma znaczenie, jakiej ładowarki użyjesz do swojego telefonu

Podobnie jak w przypadku zwykłego ładowania, aby uzyskać najlepsze wyniki z szybkiego ładowania, potrzebujesz zarówno ładowarki, jak i telefonu do jego obsługi – nie możesz po prostu podłączyć OnePlus 8T do dowolnej ładowarki i zobaczyć, jak ładuje się z pełną prędkością 65 W.

Ładowanie bezprzewodowe jest trochę inne. Ponownie zobaczysz prędkość ładowania mierzoną w watach, chociaż ładowarki bezprzewodowe są wolniejsze niż wersje przewodowe. Na szczęście prawie wszyscy przyjęli teraz standard bezprzewodowego ładowania Qi, więc możesz podłączyć telefon do dowolnego modelu. A propos …

Jakiej ładowarki mogę używać?

Jeśli używasz odpowiedniego kabla lub odpowiedniego standardu bezprzewodowego (i trudno tego nie robić), możesz używać dowolnej ładowarki z telefonem. Współczesne telefony będą regulować pobór mocy, aby chronić baterię, więc nie ma niebezpieczeństwa wysadzenia telefonu przy użyciu zbyt mocnej ładowarki.

To powiedziawszy, uważaj na używanie tanich, niemarkowych ładowarek lub ładowarek, które stoją w pobliżu od lat, ponieważ niekoniecznie muszą przestrzegać tych samych standardów bezpieczeństwa, co reszta. Nie mówimy, że wszystkie te ładowarki są podejrzane, ale dla bezpieczeństwa zawsze warto wybrać nowszą ładowarkę od renomowanego producenta lub producenta akcesoriów, nawet jeśli jest trochę droższa.

Najważniejsze jest to, że podczas gdy prawie każda nowa ładowarka będzie działać z prawie każdym nowym telefonem w tym momencie, niekoniecznie zobaczysz maksymalne prędkości ładowania lub najbardziej wydajną szybkość ładowania, jeśli nie używasz zestawu wykonane przez tę samą firmę.

Jak wspomnieliśmy powyżej, jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o szybkie ładowanie, ponieważ producenci telefonów lubią wdrażać własne standardy i metody – aby uzyskać maksymalne szybkie ładowanie, zwykle musisz podłączyć ładowarkę specjalnie zaprojektowaną dla Twojego telefon. W razie potrzeby używaj innych ładowarek, ale w miarę możliwości używaj oficjalnej ładowarki.

Nowe telefony iPhone 12 obsługują bezprzewodowe ładowanie MagSafe.: Apple

To samo dotyczy ładowania bezprzewodowego. Ponieważ większość stacji dokujących i mat korzysta teraz z tego samego standardu, powinny one działać z prawie każdym telefonem – chociaż różne telefony prawdopodobnie będą ładować się z różnymi prędkościami, jeśli stacja dokująca i słuchawka nie zostały specjalnie do siebie zaprojektowane (dokumentacja urządzenia ładującego powinien ci to wszystko wyjaśnić).

Wyjątkiem – jak to często bywa – jest Apple. Nowy standard ładowania MagSafe, zaprojektowany w szczególności dla iPhone’a 12, wykorzystuje magnesy do trzymania go na miejscu i nie zalecamy używania go w innych telefonach (magnesy i ładowanie bezprzewodowe nie są zazwyczaj dobrym połączeniem, a Apple będzie mieć wykonał kilka sprytnych sztuczek inżynieryjnych, aby działał poprawnie na iPhonie 12).

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook