GryNowości

Dlaczego wszyscy budują elektryczne pickupy?

Odbiór elektryczny ciężarówki są tutaj. A przynajmniej prawie tutaj.

General Motors wydał niezłą sumkę, aby zadebiutować swoim nowym elektrycznym Hummerem we wtorek podczas World Series, z dwuminutową, 15-sekundową reklamą, która zajęła całą przerwę na reklamy. Ale nie będziesz w stanie odjechać ciężarówką za 112 595 dolarów przynajmniej do następnej jesieni. Tesla prawie rok temu wystawił rewelacyjny pokaz swojego pickupa Cybertruck, ale nie zbudował jeszcze fabryki w Teksasie, która by tego dokonała – posiadacze rezerwacji prawdopodobnie mogą spodziewać się ciężarówki pod koniec przyszłego roku. Inni rywale na horyzoncie to Rivian R1T, który po opóźnieniach powinien pojawić się około czerwca; Lordstown Endurance (gdzieś w 2021 r.); Bollinger B2 (prawdopodobnie w przyszłym roku); Ford F-150 EV (planowany na połowę 2022 r.); i Nikola Badger (dzięki kłopotom z przywództwem firmy, kto wie). Rywalizacja o serca i umysły amerykańskiego nabywcy elektrycznego pickupa z pewnością będzie intensywna.

Oto problem: nikt nie wie, kim jest ten amerykański kupiec elektryczny pickup. „To nie tak, że ludzie o to pytali” – mówi Jessica Caldwell, dyrektor wykonawczy ds. Insights w Edmunds. „Nie wydaje mi się, żeby ludzie siedzieli i myśleli:„ Teraz to, czego potrzebuję? Pickup z silnikiem elektrycznym ”.

Tesla nie ukończyła jeszcze fabryki w Teksasie, w której planuje zbudować Cybertruck.

: Dado Ruvic / Reuters

Josh Tavel, główny inżynier General Motors ds. Pojazdów elektrycznych, ma kilka pomysłów na temat kupującego Hummera. A także o tym, kim nie są: „Dla większości ludzi środowisko i ulepszanie świata nie jest, być może, najważniejszym powodem zakupu czegoś” – mówi Tavel. Byłoby dziwne, nie, obrzydliwe, zwabić Hummera na zielonych kujonów samochodowych. W ostatnich latach marka stała się kulturowym zastępcą ekscesów sprzed recesji, monster truck dla ludzi zaintrygowanych grami wojennymi, którzy nie przejmowali się dziurami ozonowymi.

Zamiast tego GM szuka dzisiejszych poszukiwaczy przygód na świeżym powietrzu, a przynajmniej ludzi, którzy lubią wyglądać jak poszukiwacze przygód. Hummer, który nie był produkowany od 2010 roku, zyskał status kultowego wśród pewnego rodzaju kierowców. General Motors chce, aby miłośnicy samochodów i przekładnie zwracali uwagę: przekonaj ich, aby przeszli na elektryczność, a cały świat może za tym pójść. To znaczy, GM wrzucił do pickupa mnóstwo kujonów. Jest wyposażony w funkcję chodzenia krabów, która pozwala ciężarówce jeździć po przekątnej i grafikę w pojeździe opracowaną przez producenta gier wideo Epic Games. Ta ciężarówka, jako pierwsza wykorzystująca nowe akumulatory Ultium GM, ma zasięg 350 mil. Może zrobić od 0 do 60 w trzy sekundy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook