FotoNowościRTV

Długo oczekiwana nowa kamera internetowa Microsoftu podobno pojawia się na wiosennym wydarzeniu Surface

Microsoft podobno planuje wypuścić na wiosnę nową kamerę internetową. Gigant oprogramowania wcześniej oferował różne kamery internetowe pod swoją marką LifeCam, ale Microsoft nie aktualizował ich znacząco od 10 lat. Petri donosi, że wydarzenie Surface odbędzie się wiosną tego roku, a nowa kamera internetowa znajdzie się w programie obok nowego Surface Laptop 4 firmy Microsoft.

Kamera internetowa będzie podobno zawierać osłonę prywatności i obsługiwać szeroki zakres dynamiczny (HDR). Chociaż Microsoft używa kamer internetowych 4K USB-C na swoim urządzeniu Surface Hub 2, podobno ta nowa kamera internetowa pomija obsługę 4K. Nie jest jasne, jaka rozdzielczość będzie obsługiwana ani czy będzie obsługiwać rozpoznawanie twarzy Windows Hello.

Stare kamery internetowe LifeCam firmy Microsoft.
Obraz: Microsoft

Nie wiadomo również, czy Microsoft zdecyduje się na użycie marki Surface w tej nowej kamerze internetowej. Panos Panay, szef systemu Windows i urządzeń firmy Microsoft, wspomniał w wywiadzie udzielonym w 2018 roku The Verge że firma planowała wypuścić kamery internetowe z logo Surface. „Spójrz na aparat w Surface Hub 2, zauważ, że jest to kamera ze złączem USB-C, a pomysł, że możemy wprowadzić kamerę o wysokiej wierności do doświadczenia, prawdopodobnie możesz się domyślić, że tak się stanie” – zasugerował wówczas Panay .

To nie pierwszy raz, gdy pojawiły się plotki o nowej kamerze internetowej firmy Microsoft. Thurrott poinformował, że w 2019 roku pojawią się dwie nowe kamery internetowe, jedna dla systemu Windows i jedna dla konsoli Xbox. Te kamery internetowe nigdy nie zostały uruchomione, a konsumenci i firmy zamiast tego polegają na kamerach internetowych firm Logitech, Razer i innych.

Kamery internetowe szybko stały się gadżetem roku 2020, gdy konsumenci gromadzili się, aby kupować urządzenia do pracy z domu podczas pandemii. Ceny kamer internetowych również wzrosły na krótko na początku pandemii, zanim podaż wzrosła, a popyt ustabilizował się pod koniec 2020 r.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook