Gry

Domowy Internet T-Mobile 5G: 60 USD miesięcznie, prędkość 100 Mb / s, brak limitu danych

Domowa brama internetowa 5G T-Mobile stojąca na biurku obok tabletu.
Powiększać / Domowa brama internetowa 5G T-Mobile.

T Mobile

T-Mobile uruchomił wczoraj domową usługę internetową 5G za 60 USD miesięcznie, mówiąc, że będzie ona generalnie zapewniała prędkość pobierania od 50 do 100 Mb / si prędkość wysyłania od 10 do 25 Mb / s.

Miesięczna opłata w wysokości 60 USD obejmuje wszystko – powiedział T-Mobile obiecując: „Żadnych dodatkowych podatków ani opłat. Żadnych opłat za sprzęt. Żadnych umów. Żadnych niespodzianek ani wysokich rachunków”. Usługa nie ma limitu danych, ale klienci Internetu w domu T-Mobile będą uzyskiwać wolniejsze prędkości niż klienci mobilni w czasach przeciążenia.

„Podczas przeciążenia klienci Internetu domowego mogą zauważyć prędkości niższe niż inni klienci ze względu na priorytetyzację danych”, powiedział T-Mobile w przypisie w komunikacie. T-Mobile twierdzi, że powinno to być rzadkie. W swoim ujawnieniu dotyczącym otwartego Internetu, T-Mobile powiedział, że klienci Internetu w domu „otrzymują takie same priorytety w sieci, jak użytkownicy Heavy Data, ale powinni być mniej narażeni na przeciążenie, ponieważ sprzęt jest stacjonarny i dostępny na ograniczonych obszarach”. („Użytkownicy korzystający z dużej ilości danych” to klienci mobilni, którzy borykają się z potencjalnymi spowolnieniami, ponieważ przekraczają określony limit, który wynosi 50 GB miesięcznie w przypadku większości planów T-Mobile. Próg 50 GB nie jest stosowany w przypadku Internetu domowego 5G, ale usługa domowa może zostać spowolniona w porównaniu z szybkością mobilną, gdy sieć jest przeciążona, nawet jeśli klient domowy nie wykorzystał dużo danych w tym miesiącu).

T-Mobile zauważa, że ​​„[v]Rozdzielczość strumieniowego przesyłania wideo zależy od dostępnych prędkości ”i najwyraźniej nie ma ścisłego ograniczenia rozdzielczości wideo. Reporter CNET, który testował usługę, napisał:„ Przesyłałem godziny wideo 4K, uczestniczyłem w spotkaniach Zoom, pobierałem duże gry do zainstalowania i tak dalej włączone, a wszystko to bez problemów z raportowaniem ”. T-Mobile powiedział Arsowi, że jego typowa prędkość Internetu w domu„ znacznie przekracza przepustowość wymaganą do przesyłania strumieniowego wideo 4K ”.

W odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące T-Mobile czytamy: „Przewidujemy, że większość nowych klientów T-Mobile Home Internet osiągnie średnią prędkość pobierania przekraczającą 100 Mb / s, a dla wszystkich kwalifikujących się gospodarstw domowych średnia prędkość pobierania wynosi 50 Mb / s lub więcej. Prędkości mogą się różnić w zależności od lokalizacji. , siłę i dostępność sygnału, porę dnia i inne czynniki ”. Dodatkowo, “[m]ost nowi klienci T-Mobile Home Internet mogą spodziewać się średnich prędkości wysyłania od 10 do 25 Mb / s ”.

T-Mobile powiedział, że klienci otrzymają „maksymalną prędkość, jaką sieć jest w stanie zaoferować w ich lokalizacji domowej”, ponieważ nie ma opcji przejścia na szybszy plan.

Kwalifikuje się 30 milionów domów

T-Mobile powiedział, że 30 milionów gospodarstw domowych (około jednej czwartej łącznej liczby USA) „kwalifikuje się” do korzystania z domowej usługi internetowej, ale nie jest jasne, ilu klientów firma może przyjąć przed przerwaniem rejestracji. Na tej stronie możesz sprawdzić, czy usługa jest dostępna pod Twoim adresem. T-Mobile podał, że 10 milionów kwalifikujących się gospodarstw domowych znajduje się w wiejskich częściach USA, a reszta na obszarach miejskich i podmiejskich.

T-Mobile uruchomił usługę domową 4G LTE dwa lata temu. Firma ma już 100 000 użytkowników Internetu w domu i „spodziewa się, że do końca tego roku będzie liczyć około 500 000 klientów stacjonarnej sieci bezprzewodowej” – podaje Light Reading. „W ciągu najbliższych pięciu lat T-Mobile poinformował, że spodziewa się zyskać od 7 do 8 milionów klientów stacjonarnego bezprzewodowego Internetu”.

T-Mobile dostarczył również ten plik PDF z listą miast i miasteczek, w których dostępna jest usługa domowa 5G. Uwzględniono wiele obszarów miejskich, ale dostęp do usługi może być łatwiejszy w obszarach mniej gęsto zaludnionych. Light Reading cytuje New Street Research, mówiąc, że T-Mobile będzie „sprzedawać pojemność stacjonarnym abonentom szerokopasmowym tylko na rynkach, na których mają więcej niż ich abonenci mobilni mogliby wykorzystać. Szacujemy, że może obsłużyć tylko 4,1 mln przeciętnych stacjonarnych abonentów szerokopasmowych na rynkach, na których mają nadmierną pojemność ”.

„T-Mobile będzie odbierać abonentów na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy, aż do wyczerpania się pojemności, a następnie będzie dodawać abonentów w miarę zwiększania przepustowości, [T-Mobile Executive VP Dow] Draper powiedział, „według PCMag.

W swoim FAQ, T-Mobile powiedział: „Intensywnie pracujemy nad rozszerzeniem T-Mobile Home Internet Service dla coraz większej liczby osób, ale obecnie nie mamy konkretnych dat według lokalizacji”.

„Dostępność może się zmieniać i będzie się zmieniać na obszarach lokalnych, w miarę jak coraz więcej klientów na tym obszarze rejestruje się” – powiedział firmie Ars T-Mobile. „W perspektywie krótkoterminowej na dostępność może mieć wpływ dostępność bramy Wi-Fi, dopóki globalne łańcuchy dostaw nie ulegną normalizacji”.

Brama domowa 5G

Klienci otrzymają bramę routera i modemu, która „konwertuje” [the] Sygnał 5G do Wi-Fi i zapewnia sygnał Wi-Fi dostępny dla wszystkich urządzeń w domu ”- powiedział T-Mobile. Urządzenie korzysta z Wi-Fi 6 wraz z„[m]uti-user MIMO, który zwiększa przepustowość, gdy łączy się więcej użytkowników, zwiększając prędkość poszczególnych urządzeń, gdy wiele urządzeń korzysta z Wi-Fi ”- powiedział T-Mobile. Klienci mogą ustawić do czterech nazw sieci (SSID) na każdej bramie.

Aby rozpocząć świadczenie usług w domu, „włącz bramę internetową T-Mobile High-Speed, pobierz aplikację internetową T-Mobile Home (Android lub iOS) i postępuj zgodnie z kilkoma instrukcjami” – powiedziała firma.

T-Mobile nie obsługuje użytkowania poza adresem, pod którym kupujesz usługę. „Brama internetowa T-Mobile High-Speed ​​jest specyficzna dla kwalifikującego się adresu, więc nie można jej przenosić z jednej lokalizacji do drugiej. Pomaga nam to zapewnić, że miejsce użytkowania spełnia nasze standardy sieciowe i zapewnia wysoką jakość usług ”, powiedział T-Mobile.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook