Gry

Doom działa teraz na inteligentnej żarówce Ikea

„Czy może uruchomić Doom?” to pytanie prawie tak stare jak Los jako kreatywni hakerzy sprzętu i znawcy oprogramowania w całym Internecie próbują sprawić, by klasyczna strzelanka z 1993 roku działała na praktycznie wszystkim, co ma mikroprocesor. Najnowszy absurdalny wpis: żarówka LED Ikea Trådfri GU10 345 RGB, która… Następny hack udało się włamać do uruchomienia zmodyfikowanej wersji Dooma.

Rzeczywisty hack to trochę oszustwo, biorąc pod uwagę fakt, że w przeciwieństwie do poprzednich kandydatów na hakowanie Dooma, takich jak Nintendo Game & Watch, MacBook Pro Touch Bar lub kalkulator TI, żarówka Trådfri nie ma żadnych przycisków ani wyświetlacza . Next-Hack musiał je dodać, używając płytki RF MGM210L, która zasila „inteligentną” część żarówki i modyfikując kopię Los działać na jego marnych 108kB pamięci RAM.

: Następny hack

A nawet wtedy istnieje wiele imponujących rozwiązań, aby uruchomić grę, w tym dodanie dodatkowej pamięci masowej, uruchomienie dźwięku i zawsze skomplikowane zarządzanie pamięcią RAM.

Po głębsze szczegóły techniczne warto przeczytać cały artykuł, ale wyniki mówią same za siebie — procesor ma wystarczającą moc, by nie tylko działać Los, ale uruchom zmodyfikowaną wersję całkiem dobrze. Nieźle jak na żarówkę.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook