Nowości

DoorDash i Grubhub mają teraz do czynienia z oszukańczymi restauracjami, które oferują drogie mięso

Zamawianie dostawy za pośrednictwem aplikacji takiej jak DoorDash lub GrubHub oszczędza kłopotów z gotowaniem i pozwala być nieco wybrednym – możesz zamawiać w swojej ulubionej restauracji. Ale wyobraź sobie, że otrzymujesz jedzenie, siadasz do jedzenia i smakujesz … różne. A potem, podążając za swoim przeczuciem, dowiadujesz się, że zostałeś oszukany przez fałszywą, oszukańczą restaurację, która ukradła jej nazwę. Dla wielu osób zamawiających w dwóch japońskich restauracjach w San Francisco dokładnie to mogło się zdarzyć, The San Francisco Chronicle raporty.

Jedna restauracja, obecnie w stylu izakaya o nazwie Chome, została pierwotnie otwarta z dostawą i na wynos w dawnej lokalizacji Blowfish Sushi. Tyle że na początku nie zawracał sobie głowy zmianą nazwy, markizy czy logo. Chome, działając tak, jakby było Blowfish Sushi, podawał sushi osobom zamawiającym za pośrednictwem aplikacji takich jak GrubHub, Postmates, DoorDash i Uber Eats, korzystając z tożsamości restauracji zamkniętej w grudniu 2020 r. Przed zamknięciem Blowfish Sushi obsługiwała okolicę przez dwie dekady.

Były właściciel Blowfish, Jason Teplitsky, nie był zbyt zachwycony. „Jak ktoś decyduje się zrobić coś takiego? Czy myśleli, że wszyscy zachorowaliśmy na COVID i umarliśmy? ” Teplitsky mówi Kronika.

Nic dziwnego, że prawdziwa Wagyumafia słynie z użycia wołowiny wagyu
: Wagyumafia

Inna fałszywa restauracja, SF Wagyumafia, ma taką samą nazwę jak słynny sklep z kanapkami, znany z kanapki wagyu za 180 dolarów oraz lokali w Tokio i Hongkongu. Ta restauracja w San Francisco nie ma żadnego związku z rzeczywistą siecią, według prawdziwej Wagyumafii, ale reklamowała kanapkę za 180 dolarów. Podróbka była na tyle przekonująca, że ​​początkowo oszukała jednego autora żywności, autora Kronika pisze. Kiedy zamawiasz przez aplikację, nie mając żadnego rzeczywistego sposobu, aby ocenić, w co się pakujesz, co możesz zrobić, jeśli nie masz restauracji na słowo?

Na pierwszy rzut oka obie te restauracje mogą wydawać się nieudane. Pozornie koncentrują się na dostarczaniu, łatwo dostępne za pośrednictwem najpopularniejszych aplikacji i niewiadomego pochodzenia. Ale rażące kopiowanie innych dobrze znanych restauracji do tego stopnia, że ​​ludzie mylą jedną z drugą lub myślą, że klasyka nagle została ponownie otwarta, wydaje się bardziej prostym oszustwem. Nowe „Blowfish Sushi” zostało nawet zarejestrowane jako Blowfish w mieście San Francisco, co sprawia, że ​​wydaje się, że właściciel wiedział, co robi.

Teplitsky i oryginalny Wagyumafia rozważają podjęcie kroków prawnych, zgodnie z Kronika.

W odpowiedzi na obawy co do legalności obu restauracji, DoorDash i GrubHub usunęli Wagyumafia i Blowfish Sushi ze swoich ofert, the Kronika pisze. Nie udało mi się również znaleźć oferty żadnej restauracji w Postmates ani Uber Eats.

DoorDash, Postmates, GrubHub i Uber Eats albo nie odpowiedzieli na nasze pytania o to, w jaki sposób weryfikują oferty restauracji w pierwszej kolejności, albo nie byli w stanie powiedzieć nam, czy mają jakieś szczególne zabezpieczenia, aby powstrzymać jedną restaurację przed kradzieżą restauracji innej. Nazwa.

GrubHub odpowiedział przynajmniej ogólnym opisem swoich praktyk:

Nie tolerujemy niewłaściwego postępowania lub niewłaściwego korzystania z platformy Grubhub. Stosujemy szereg zabezpieczeń, aby zapobiegać potencjalnie fałszywym ofertom na naszym rynku i stale ulepszamy nasze procesy i testujemy nowe funkcje, aby zapobiegać takim sytuacjom. W przypadku jakichkolwiek ofert, które mogą być fałszywe, natychmiast sprawdzamy i usuwamy je z rynku, jeśli w rzeczywistości są fałszywe.

W przypadku GrubHub mówi, że takie oszustwa nie są powszechne, ale mówi, że nie jest w stanie dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób zapobiega fałszywym notowaniom, ponieważ mogłoby to spowodować, że jego metody nie byłyby już przydatne.

Fałszywe restauracje to nie jedyne niespodzianki, które mogą na Ciebie czekać w aplikacjach do dostarczania jedzenia: niektóre legalne marki próbowały również zachęcić klientów, zmieniając nazwę dostawy. Pamiętaj, że pizza, którą kupujesz w Pasqually’s, tak naprawdę pochodzi od Chucka E. Cheese.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook