Różności i nowinki technologia

Dostawcy napojów alkoholowych i wycieczkowych są ostatnimi ofiarami plagi ransomware

Stylizowany list z żądaniem okupu prosi o bitcoiny w zamian za skradzione dane.

Operatorzy oprogramowania ransomware kontynuują atak na korporacje z głębokimi kieszeniami, a dwie ostatnie, które mają być hitem, to destylator Jacka Daniela, Brown-Forman i Cruiser Behemoth Carnival.

W oświadczeniu urzędnicy Brown-Forman napisali:

Brown-Forman padł ofiarą ataku cyberbezpieczeństwa. Nasze szybkie działania po wykryciu ataku uniemożliwiły zaszyfrowanie naszych systemów. Niestety uważamy, że miało to wpływ na niektóre informacje, w tym dane pracowników. Ściśle współpracujemy z organami ścigania, a także światowej klasy ekspertami w zakresie bezpieczeństwa danych, aby jak najszybciej złagodzić i rozwiązać tę sytuację. Nie ma aktywnych negocjacji.

Oświadczenie pojawiło się po tym, jak Bloomberg News poinformował, że otrzymał anonimową wskazówkę dotyczącą ataku ransomware. Witryna Dark Web, która twierdzi, że jest prowadzona przez członków odmiany REvil ransomware, twierdzi, że uzyskała 1 terabajt danych z Brown-Forman z Louisville w Kentucky. (Oprócz produkcji Jack Daniel’s, Brown-Forman jest również właścicielem wódki Finlandia i innych alkoholi).

Witryna, do której Ars nie prowadzi, podała, że ​​skradzione dane obejmowały umowy, sprawozdania finansowe, historie kredytowe i wewnętrzną korespondencję pracowników. Dołączono również zrzuty ekranu struktur plików i dokumentów rzekomo wykonanych podczas napadu.

Ars nie był w stanie potwierdzić autentyczności danych. Oświadczenie Brown-Forman nie komentowało twierdzeń witryny Dark Web ani rzekomych dowodów. Rzeczniczka Brown-Forman nie odpowiedziała na pytania zadane przez Ars.

W międzyczasie największy na świecie operator rejsów wycieczkowych Carnival Corporation poinformował w poniedziałek, że padł ofiarą ataku ransomware, który zapewnił nieautoryzowany dostęp do danych osobowych pasażerów i pracowników. Przedstawiciele firmy dowiedzieli się o infekcji w piątek, ale kiedy infekcja zaczęła się lub jak długo trwała, zanim została złapana, pozostaje niejasna.

Firma nie zidentyfikowała szczepu ransomware ani nie powiedziała, czy dane już krążą. Przedstawiciele firmy nie zidentyfikowali jeszcze, które z jej licznych linii wycieczkowych zostały naruszone. Carnival ujawnił atak w zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Część zgłoszenia brzmiała:

Na podstawie wstępnej oceny oraz obecnie znanych informacji (w szczególności, że incydent wystąpił w części systemów informatycznych marki), Spółka nie uważa, że ​​incydent będzie miał istotny wpływ na jej działalność, działalność lub wyniki finansowe. . Niemniej jednak spodziewamy się, że zdarzenie związane z bezpieczeństwem obejmowało nieuprawniony dostęp do danych osobowych gości i pracowników, co może skutkować potencjalnymi roszczeniami ze strony gości, pracowników, akcjonariuszy lub organów regulacyjnych. Chociaż na podstawie naszego dotychczasowego dochodzenia uważamy, że incydent ten nie miał wpływu na żadne inne systemy informatyczne innych marek Firmy, nie możemy jednak zagwarantować, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na inne systemy informatyczne innych marek Firmy.

Oprogramowanie ransomware stało się jedną z kluczowych form ataków grup hakerskich o motywacji finansowej. Po wstępnym uzyskaniu dostępu członkowie często spędzają dni lub tygodnie na mapowaniu topologii maszyn i uzyskiwaniu haseł, próbując zmaksymalizować szkody, które można wyrządzić. Aby dodać nową linię przychodów, wiele grup oprogramowania ransomware w ostatnich miesiącach zaczęło sprzedawać skradzione poufne dane. Płatności dokonywane są za pośrednictwem bitcoinów i czasami innych rodzajów cyfrowych monet.

Niedawny atak oprogramowania typu ransomware na dostawcę urządzeń GPS i usługodawców Garmin spowodował awarie, które spowodowały zamknięcie wielu jego usług na ponad cztery dni. Nie było doniesień o awariach wpływających na Brown-Forman lub Carnival.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook