Nowości

Dostępne są teraz ulepszone narzędzia do gradacji kolorów w Lightroomie

Firma Adobe aktualizuje dziś Lightroom, wprowadzając ulepszone narzędzia do klasyfikacji kolorów, które mają oferować wydajniejsze i bardziej elastyczne sposoby dostosowywania kolorów obrazu.

Nowe narzędzia są podobne do tych używanych przez edytory wideo w aplikacjach takich jak Premiere lub DaVinci Resolve, oferując oddzielne elementy sterujące do dostosowywania kolorów w podświetleniach, półcieniach i cieniach obrazu. Zastępują bardziej ograniczone narzędzie do „dzielenia tonowania”, ale „mikser kolorów” wciąż się trzyma.

Narzędzia do klasyfikacji kolorów pojawią się we wszystkich głównych wersjach Lightroom na komputery stacjonarne, przeglądarki internetowe i urządzenia mobilne – „Klasyczna” wersja Lightrooma również otrzyma te narzędzia. Adobe początkowo ogłosił tę funkcję w zeszłym miesiącu, ale nie powiedział, kiedy zostanie wydany.

: Adobe

Lightroom otrzyma dziś również kilka innych aktualizacji. Obsługuje teraz graficzne znaki wodne (zamiast samego tekstu), automatyczne zapisywanie różnych wersji zdjęcia podczas jego edycji, ulepszenia wydajności dzięki akceleracji GPU na pulpicie oraz narzędzie do „najlepszych zdjęć”, które automatycznie wybiera ujęcia na urządzeniach mobilnych.

Adobe rozszerza również wbudowaną w aplikację sekcję „Odkrywaj” – w której można wyświetlać zdjęcia i modyfikacje innych użytkowników – umożliwiając obserwowanie osób i udostępnianie nowych zdjęć na podstawie tego, czym się interesujecie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook