Różności i nowinki technologia

Dowiedzmy się więcej o leczeniu przeciwciał prezydenta

Prezydent przejęte w środę, że dostał szybkie „wyleczenie” z Covid-19 z powodu eksperymentalnego leku z Regeneron, który jest „jak, niewiarygodny!” Trump powiedział również, że ma „zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach” na leczenie, a Regeneron szybko zwrócił się o to do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Ale prawdziwym cudem byłoby, gdybyśmy byli tak dobrzy w przewidywaniu, które leki będą miały rzeczywisty wpływ na tak wczesnym etapie badań i rozwoju. Nie były. Dlatego dawkowanie na niesprawdzonych terapiach nie jest dobrym lekarstwem.

SUBSKRYBUJ

Zasubskrybuj WIRED i bądź mądry dzięki większej liczbie ulubionych autorów pomysłów.

Lek Regeneron, podobnie jak inny opracowany przez Eli Lilly, składa się z pary przeciwciał monoklonalnych. Żeby dać wam wyobrażenie o tym, jak dokładnie został przetestowany, jedyne dostępne do tej pory dane – szkicowe szczegóły, które zostały opublikowane w zeszłym tygodniu w komunikacie prasowym, a nie w czasopiśmie medycznym – wspominają tylko o sześciu osobach z grupy wiekowej Trumpa, które otrzymały to samo dawkę, którą zrobił. Wstępne ustalenia Eli Lilly są również ograniczone do informacji prasowej, a łącznie grupy leczone tymi dwoma lekami eksperymentalnymi obejmują mniej niż 300 osób. Teraz, gdyby leki miały dramatyczny wpływ na chorobę, mogłoby to być jasne nawet w przypadku niewielkich ilości danych. Ale tak nie jest w tym przypadku, przynajmniej na razie. Co więcej, badanie Eli Lilly nie ma na celu testowania skuteczności; podczas gdy raport Regeneron opisuje tylko około jednej czwartej pacjentów, musiałby wykazać, czy leczenie działa.

Naprawdę mam nadzieję, że te leki zapobiegną poważnym chorobom i zgonom. Niestety, w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych nie brakuje osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność Covid-19, a dzięki trwającym wielu badaniom klinicznym moglibyśmy wkrótce uzyskać solidne odpowiedzi. Na przykład badanie RECOVERY przyniosło krytyczne wyniki – takie jak odkrycie, że deksametazon, steryd, który również przyjmuje Trump, może zmniejszyć śmiertelność z powodu Covid-19. W tym tygodniu grupa badawcza RECOVERY opublikowała kolejne ważne odkrycie, że przeciwwirusowe połączenie lopinawiru i rytonawiru, podobnie jak hydroksychlorochina, nie poprawia wyników. (Leczenie przeciwciałami firmy Regeneron zostało niedawno dodane do trwających badań). Jednak praca ta może zostać spowolniona przez rozgłos ostatnich kilku dni. Wrzaski na prezydenckie leki i natychmiastowa zgoda FDA na ich awaryjne użycie mogą skończyć się odciągnięciem ludzi od randomizowanych badań, w których mogliby otrzymać placebo lub „standardową opiekę”.

Przeczytaj całe nasze pokrycie koronawirusa tutaj.

Covid-19 może być straszną chorobą, naprawdę straszną z powodu tego, jak szeroko się rozprzestrzenił; ale na poziomie indywidualnym nie ma niszczących zdolności w skali Eboli. To sprawia, że ​​mniej oczywiste jest, czy jakiś konkretny lek ma wpływ na przebieg choroby. Weźmy jako przykład prezydenta. Nawet w jego grupie wiekowej jest mało prawdopodobne, aby umarł z powodu Covid-19. Centers for Disease Control and Prevention szacuje, że śmiertelność przypadków wynosi 5,4% dla osób powyżej 70 roku życia, u których wynik testu jest pozytywny. Być może 40 procent tej grupy nie będzie miało żadnych objawów. Nawet jeśli osoby powyżej 65 roku życia są na tyle chore, że wymagają opieki szpitalnej, prawie 80 procent nie przejdzie do konieczności wentylacji mechanicznej. Nie mamy pojęcia, co by się stało, gdyby Prezydent nie miał zestawu zabiegów, które otrzymuje. Nawet sam Trump przyznał się teraz do tej niepewności: po ogłoszeniu w środę leku Regeneron za „lekarstwo”, pomyślał w czwartek, że może jego infekcja ”odszedłby sam, ”Nawet bez leczenia. Ma oczywiście rację: dlatego potrzebujemy danych z solidnych, randomizowanych badań.

Jak często mówiłem, często jest to „obiecujące” leczenie stadium larwalne rozczarowującego. Większość nowych leków, które trafiają do badań klinicznych, nigdy nie kończy się zatwierdzeniem przez FDA. Leki na grypę i zapalenie płuc działają lepiej niż leki na inne choroby zakaźne; ale nawet wtedy tylko w połowie wyczyścił ten pasek. Zatwierdzenie niekoniecznie oznacza, że ​​lek jest bardziej niż minimalnie skuteczny, ani nawet, że zdecydowanie działa. Szacuje się, że około 10 procent badań klinicznych faktycznie odwraca wyniki poprzednich.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook