Nowości

Drony mapujące ogień Gwardii Narodowej Zdobądź ulepszenie AI

Więcej niż 3 W tym roku spłonęło miliony akrów Kalifornii, a 18 000 strażaków nadal walczy z 27 poważnymi pożarami w zalanym sadzą stanie, czasami nazywanym złotym. Każdego dnia, wysoko ponad dymem, wojskowy dron o rozpiętości skrzydeł około 10 razy większej niż LeBron James przesyła wideo w podczerwieni z płomieni z powrotem do Bazy Rezerwy Lotniczej March, na wschód od Los Angeles, aby pomóc w sporządzeniu mapy zniszczeń i wesprzeć strażaków.

Te drony MQ-9 „Reaper” zwykle nie latają w kraju – są w gotowości na wypadek, gdyby Siły Powietrzne potrzebowały ich do zwiadu za granicą. Jednak zmiany klimatyczne sprawiły, że krzyżujące się zgromadzenie wideo w Kalifornii stało się nową jesienną tradycją 163. Skrzydła Atakowego. Jego drony pomagały mapować pożary każdego roku od 2017 roku, dzięki specjalnemu zezwoleniu sekretarza obrony.

Zwykle analitycy Gwardii Narodowej przeglądają nagrania wideo z obserwacji pożarów lasów, aby stworzyć mapy, co trwa nawet 6 godzin. W tym roku Pentagon testuje algorytmy sztucznej inteligencji, które skanują wideo i automatycznie generują mapy pożarów w ciągu kilku minut. Nazwij to cartogr-AI-phy. Wyniki były obiecujące, a Kalifornijski Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej, znany jako CalFire, użył map, aby pomóc w odpowiedzi na pożar potoku w pobliżu Parku Narodowego Yosemite. Oprogramowanie mogłoby zostać szeroko rozpowszechnione w przyszłorocznym pozornie nieuniknionym kryzysie spowodowanym pożarami. Projekt może również pomóc Pentagonowi w budowaniu mięśni AI, które można wykorzystać podczas innych misji, niezależnie od tego, czy jest to ulga w huraganie, czy mapowanie ruchów wroga.

Walka z pożarami jest wielowymiarowe logistyczne piekło z wyzwaniem mapowania szybko poruszających się płomieni w nierównym terenie w jego splątanym sercu. CalFire tradycyjnie aktualizował swoje mapy z dnia na dzień, wykorzystując obserwacje naziemne i powietrzne, wywoływane lub przekazywane przez strażaków i obserwatorów. W tym sezonie pożary posunęły się jednak do 15 mil dziennie, a opóźnione lub nieaktualne mapy stanowią zagrożenie dla personelu i pojazdów, ponieważ mogą skończyć w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, z tragicznymi skutkami.

W ostatnich latach drony przyspieszyły ten proces mapowania. Materiał filmowy z MQ-9 – tego samego modelu, który zabił irańskiego generała Qassima Sulejmaniego na początku tego roku – jest przesyłany do analityków Gwardii Narodowej. Zaznaczają granice aktywnych przebić za pomocą narzędzia do rysowania linii w Google Earth i sygnalizują mniejsze „pożary punktowe”, które mogą wymagać uwagi.

163. Skrzydło Atakowe Kalifornijskiej Gwardii Narodowej wykorzystuje materiał filmowy z drona do mapowania pożarów lasów każdego roku od 2017 roku.

: Crystal Housman / Air National Guard

Ten proces może stworzyć nowe mapy w ciągu trzech do sześciu godzin – całkiem nieźle, ale wciąż wystarczająco dużo czasu, aby szybki ogień mógł pokonać wiele kilometrów. W 2018 roku nowe Połączone Centrum Sztucznej Inteligencji Pentagonu, znane jako JAIC, rozpoczęło prace nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do szybszego mapowania pożarów. (Jednostka została stworzona w celu poszerzenia wojskowego wykorzystania sztucznej inteligencji przy pomocy firm technologicznych.)

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook