Różności i nowinki technologia

Dyrektor generalny TikTok odchodzi, ponieważ firma podobno planuje sprzedaż do firmy Microsoft, Walmart

Logo TikTok obok odwróconej flagi USA.
Powiększać / Działalność TikTok w USA może wkrótce stać się częścią ulubionych konglomeratów każdego fajnego nastolatka, Microsoft i Walmart.

Dyrektor generalny TikTok, Kevin Mayer, który rozpoczął pracę dopiero 1 czerwca, znów wychodzi z domu, gdy firma planuje sprzedaż pod presją Białego Domu.

„W ostatnich tygodniach, gdy środowisko polityczne gwałtownie się zmieniło, dokonałem znaczącej refleksji na temat tego, czego będą wymagać korporacyjne zmiany strukturalne i co to oznacza dla roli globalnej, na którą się zapisałem” – napisał Mayer w e-mailu do pracowników TikTok późno Środa. „W tym kontekście i ponieważ spodziewamy się, że wkrótce osiągniemy rozwiązanie, z ciężkim sercem chciałem Wam wszystkim powiedzieć, że zdecydowałem się opuścić firmę”.

Mayer pochwalił wysiłki pracowników, mówiąc, że „nie ma wątpliwości, że przyszłość [of TikTok] jest niesamowicie błyskotliwy. ”Ale jednocześnie, dodał:„ Rozumiem, że rola, na którą się zapisałem – w tym prowadzenie TikTok na całym świecie – będzie wyglądać zupełnie inaczej w wyniku działań administracji USA zmierzających do sprzedaży biznes w USA ”.

Do tej wiosny Mayer był jednym z najwyższych kierowników Disneya, gdzie z powodzeniem kierował uruchomieniem usługi przesyłania strumieniowego Disney +. Jednak w lutym został nieoczekiwanie pominięty, aby zastąpić odchodzącego dyrektora generalnego Disneya Boba Igera na rzecz Boba Chapeka. Trzy miesiące później ogłosił, że skacze ze statku do TikTok, co zrodziło dziesiątki historii o błyskawicznym rozwoju TikTok i jego potencjale, aby stać się wielką siłą w mediach.

TikTok, w swoim oficjalnym oświadczeniu w sprawie odejścia Mayera, powiedział: „Doceniamy, że dynamika polityczna ostatnich kilku miesięcy znacząco zmieniła zakres roli Kevina w przyszłości i w pełni szanujemy jego decyzję”.

Nie praca, na którą się zapisał

Mimo że popularność TikTok gwałtownie wzrosła w wyniku pandemii w 2020 roku, sama firma walczy z administracją Trumpa. Wcześniej w tym miesiącu Biały Dom ogłosił istnienie TikTok – wraz z inną chińską aplikacją WeChat – za stan wyjątkowy i wydał rozkaz wykonawczy, który skutecznie zakazałby mu działania w Stanach Zjednoczonych.

TikTok wielokrotnie zaprzeczał zarzutom administracji, że dzieli się danymi użytkowników z USA z Chinami iw poniedziałek złożył pozew, twierdząc, że zamówienia są niezgodne z konstytucją i politycznie napędzane „anty-chińską kampanią polityczną” przed listopadowymi wyborami.

Prezydent Donald Trump 3 sierpnia wydał osobiste ultimatum, w którym poinformował TikTok, że ma czas do 15 września na sprzedaż amerykańskiemu nabywcy, jeśli chce nadal działać w Stanach Zjednoczonych. W tamtym czasie Microsoft publicznie potwierdził, że rozważa sposób zakupu aktywów TikTok w Stanach Zjednoczonych i od tego czasu jest uważany za głównego kandydata do przejęcia.

Jednak dzisiaj Walmart nieoczekiwanie ogłosił, że połączył siły z Microsoftem, aby wspólnie przystąpić do umowy.

Firma podała, że ​​Walmart chce TikTok ze względu na jego potencjał do integracji handlu elektronicznego i reklamy. „Uważamy, że potencjalna relacja z Tik Tok US we współpracy z Microsoftem mogłaby dodać tę kluczową funkcjonalność i zapewnić firmie Walmart ważny sposób dotarcia do klientów wielokanałowych i obsługi ich, a także rozwoju zewnętrznego rynku i działalności reklamowej”.

Walmart dodał: „Jesteśmy przekonani, że partnerstwo Walmart i Microsoft spełni oba oczekiwania użytkowników Tik Tok w USA, jednocześnie spełniając obawy organów regulacyjnych rządu USA”.

Źródła poinformowały CNBC, że oczekuje się, że TikTok ogłosi sprzedaż „już w przyszłym tygodniu”, przed terminem Trumpa 15 września, a transakcja ma być wyceniona na 20–30 mld USD.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook