Nowości

Dział pomocy Verizon mówi, że należy wyłączyć 5G, aby oszczędzać baterię telefonu

Pomimo nieustannej promocji telefonów 5G i faktu, że wydał ponad 45 miliardów dolarów na licytowanie na nowe, szybsze pasmo, wsparcie Verizon radzi teraz użytkownikom Twittera, aby wyłączali dostęp do 5G w swoich telefonach, aby oszczędzić baterię.

W Niedzielny poranny tweet, Zespół pomocy Verizon zasugerował, że „jednym ze sposobów oszczędzania baterii jest włączenie LTE”, jeśli użytkownicy stwierdzą, że ich baterie „wyczerpują się szybciej niż normalnie”. Ten krok oczywiście wyłączyłby 5G w telefonie, na którym jest ono dostępne. Warto też zaznaczyć, że tak naprawdę nie „włącza się LTE” podczas wykonywania tego kroku – LTE jest zawsze włączone jako zapasowe dla sieci 5G. Ale Verizon jest oczywiście ostrożny, aby tak naprawdę nie powiedzieć swoim klientom, aby „wyłączali 5G”.

Użytkownicy Twittera oczywiście zwrócili uwagę, że przejście na LTE-only oznaczałoby wyłączenie 5G (które jest dostępne w niektórych nowszych telefonach), ale pomocna osoba z działu pomocy powiedziała, że ​​ważne jest, aby rozwiązać „kroki w celu znalezienia głównej przyczyny problemów z szybkością, ”Dodaje, że Verizon„ szybko uruchamia więcej obszarów 5G i stale dokonuje aktualizacji w celu poprawy prędkości ”. Ogólnokrajowa sieć 5G firmy Verizon wykorzystuje technologię o nazwie DSS, która w wielu przypadkach jest w rzeczywistości wolniejsza niż sieć LTE, którą próbuje zastąpić.

Verizon ogłosił swoje wielkie plany 5G na 2021 rok w zeszłym miesiącu, po formalnym uruchomieniu swojej sieci nowej generacji w październiku 2020 roku. Jednym z jego głównych priorytetów jest rozszerzenie zasięgu ultraszybkiego zasięgu mmWave, który jest obecnie ograniczony do części niektórych miast w NAS. Jest to również w dużym stopniu zależne od tego, jak blisko jesteś od strony Verizon 5G.

Zarówno Verizon, jak i AT&T wydały duże pieniądze na aukcji 107 FCC, licytując widmo w paśmie C. Verizon wydał 45,4 miliarda dolarów – dwa razy więcej niż 23,4 miliarda dolarów AT&T. Obecna ogólnokrajowa sieć 5G AT&T również opiera się na DSS o prędkościach bliskich lub niższych niż 4G LTE.

Nowe częstotliwości nie będą dostępne najwcześniej pod koniec 2021 roku i będą dostępne najpierw w ograniczonych lokalizacjach.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook