Foto

Dzięki nowym interfejsom internetowym AR firmy Google możesz zobaczyć, co jest po drugiej stronie Ziemi

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie skończyłbyś, gdybyś przetransportował się bezpośrednio na drugą stronę Ziemi, Google ma teraz zabawkę AR opartą na przeglądarce, która pozwala ci to sprawdzić. Nazywa witrynę Floom, a doświadczenie jest dość proste: skieruj aparat telefonu na ziemię, dotknij małego obiektu tornado, a pokaże ci dziurę po drugiej stronie Ziemi. Następnie możesz otworzyć tę lokalizację w Google Earth, aby się rozejrzeć.

Testowanie go było trochę przyjemne i odkryłem, że w zależności od tego, gdzie jestem w domu (i jak mam ustawiony telefon), jestem bezpośrednio nad Bliskim Wschodem, Nową Zelandią lub Antarktydą.

Och, niezręcznie.

Floom to tylko jeden z eksperymentów ogłoszonych wczoraj przez Google, które polegają na WebXR, który może tworzyć doświadczenia AR lub VR działające na stronach internetowych. Pozostałe obejmują wirtualne narzędzie pomiarowe i narzędzie, które pozwala wizualizować, jak wygląda sześciostopowy dystans społeczny w obecnym środowisku. Google ma również nadchodzącą aplikację, która pozwoli Ci zamienić bibliotekę zdjęć w galerię AR. W tej chwili Floom można używać tylko z Chrome na urządzeniach z Androidem.

Te eksperymenty WebXR są pierwszym doświadczeniem, jakie miałem z tą technologią i są dość imponujące jak na coś, co działa w przeglądarce internetowej telefonu. Eksperymenty Google zawsze były interesujące, ale to pierwszy, który pozwala mi spełnić marzenie z dzieciństwa: kopanie tunelu na drugą stronę globu. Teraz wszystko, co Google musi dodać, to wizualizacja, która sprawia, że ​​wygląda na to, że lecisz przez jądro Ziemi.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook