Różności i nowinki technologia

Dzięki Vivaldi 3.6 karty przeglądarki Double-decker mogą być Twoje

Vivaldi wypuszcza dziś wersję 3.6 przeglądarki Vivaldi z wielką i straszną mocą: możesz teraz tworzyć dwupoziomowe stosy kart, dzięki czemu zgrupowane karty mogą stać się pseudo-obszarami roboczymi dla wszystkiego, co robisz w przeglądarce. Vivaldi po raz pierwszy wprowadził tę funkcję jako eksperyment w grudniu 2020 r., Ale teraz możesz oficjalnie pozwolić sobie na dwa poziomy zbyt wielu zakładek.

Tworzenie dwupoziomowych zakładek ułożonych w stos jest tak proste, jak przytrzymanie klawisza Command lub Windows, wybranie dowolnych zakładek, które mają się znajdować w stosie, a następnie kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie „Nowy stos kart” z menu rozwijanego. Możesz również osiągnąć ten sam efekt, przeciągając i przytrzymując jedną kartę nad drugą. Kliknięcie nowo utworzonego stosu kart (oznaczonego białym konturem) powoduje wyświetlenie drugiego rzędu zakładek umieszczonych w środku. Stosy kart mogą być zmieniane i zamykane jednocześnie z menu rozwijanego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Dwie wersje ułożonych zakładek Vivaldiego.
: Vivaldi

Dzięki dwupoziomowemu stosowi kart każda grupa może funkcjonować jako wizualnie odrębny obszar roboczy dla dowolnej liczby projektów opartych na przeglądarce, które możesz mieć jednocześnie. Może to być sposób na rozpraszanie kart w oknie, jednocześnie utrzymując je w porządku i zapobiegając utracie strony, gdy naprawdę jej potrzebujesz. A może po prostu inny sposób na zgromadzenie jeszcze większej liczby zakładek.

Vivaldi umożliwia również umieszczanie zakładek po bokach i na dole okna przeglądarki, a nowa funkcja dwupoziomowych zakładek działa również w tych orientacjach.

Oparta na Chromium przeglądarka Vivaldi była nastawiona na zaawansowanych użytkowników od samego początku. Jest wysoce konfigurowalny, pełen funkcji i pozornie całkiem niezły, jeśli chodzi o prywatność. Przeglądarka uruchomiła nawet grupowanie kart w 2016 r., Coś, co Google Chrome zaczął wdrażać dopiero w 2020 r. A jeśli lubisz karty w stylu drzewa, które mogą „rozgałęziać się” i zagnieżdżać wewnątrz innych kart, Vivaldi też je ma.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich funkcji skoncentrowanych na kartach Vivaldi, możesz udać się tutaj. Jeśli chcesz samemu wypróbować Vivaldi, możesz pobrać przeglądarkę ze strony Vivaldi.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook