Gry

Dzień Pi jest tutaj, a kalkulator Google sprawdzi, jak dobrze znasz stałą matematyczną

Jest Dzień Pi, najdziwniejszy ze świąt, ponieważ chodzi o stałą matematyczną, która reprezentuje stosunek obwodu koła do jego średnicy (tak, czasami specjaliści pisania zwracają uwagę na lekcjach geometrii). 14 marca stał się znany jako Dzień Pi, ponieważ jest zapisany numerycznie jako 3,14, a liczba pi zaczyna się od 3,14 … i trwa w nieskończoność. Rzeczywiście, liczba irracjonalna.

Jeśli zapomniałeś cyfr liczby pi, Google świętuje (zaznaczając? Obserwując? Idk, wybierz termin, który wydaje ci się odpowiedni) dzień z grą w pisanki ukrytą w kalkulatorze (również: TIL Google wyświetli kalkulator, jeśli szukasz „kalkulator”).

Symbol pi w lewym górnym rogu kalkulatora powinien mieć wokół niego migoczące gwiazdki, a po jego kliknięciu kalkulator pokaże pierwsze trzy cyfry pi. Wpisz te cyfry do kalkulatora po kolei i naciśnij Enter. Następnie zobaczysz pi do czterech cyfr, które powtarzasz w kalkulatorze, a pokaże ci pi do pięciu cyfr i tak dalej.

Pi do czterech cyfr, zgodnie z obliczeniem kalkulatora Google

Czy jest możliwe, że gra z kalkulatorem pi będzie trwała wiecznie, tak jak robi to samo pi? Chodzi mi o to, że pracuję dzisiaj, więc nie mam czasu na sprawdzanie (nie sądzę, że uszłoby mi to na sucho, mówiąc Nilayowi i Dieterowi, że spędziłem dzień na wciskaniu pi do kalkulatora w imię „badań” heh ), ale możesz to sprawdzić i złożyć raport.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook