GryOprogramowanie

Dziś debiutuje funkcja ścieżki dźwiękowej Twitcha, która pozwoli streamerom odtwarzać muzykę na żywo

Dziś Twitch wypuszcza Soundtrack, nowy produkt, który umożliwia streamerom odtwarzanie muzyki na żywo – a przynajmniej tak to najłatwiej wyjaśnić. Jeśli produkt działa tak, jak mówi Twitch, ścieżka dźwiękowa będzie czymś więcej niż tylko sposobem na odtwarzanie muzyki, której prawa dostępu zostały usunięte. Może to całkowicie zmienić sposób myślenia o używaniu muzyki na Twitchu.

Problem, który rozwiązuje ścieżka dźwiękowa, jest dość prosty: jeśli muzyka jest chroniona prawami autorskimi, nie możesz jej używać podczas przesyłania strumieniowego chyba że masz prawa do tych piosenek. Jeśli zdarzy ci się używać muzyki chronionej prawem autorskim podczas transmisji, Twitch niekoniecznie może wiele zrobić, ponieważ jest odtwarzany na żywo. Jeśli jednak widzowie utworzą klipy z tej transmisji lub VOD transmisji pozostanie online, możliwe jest, że nadawca otrzyma ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich od pierwotnego właściciela praw. Trzy uderzenia oznaczają permanentną blokadę Twitcha. (Warto również zauważyć, że VOD-y są automatycznie wyciszane, jeśli okaże się, że zawierają muzykę chronioną prawem autorskim). W czerwcu streamery Twitcha również zostały uderzone falą ostrzeżeń o kopiowaniu z wytwórni, czasami z lat klipów, w których tworzeniu nie mieli ręki. .

Dlatego to, co faktycznie robi ścieżka dźwiękowa Twitcha, jest bardzo interesujące. To osobna aplikacja, która łączy się z oprogramowaniem do przesyłania strumieniowego – obecnie obsługuje OBS, Streamlabs OBS i Twitch Studio.

Ścieżka dźwiękowa oddziela strumień muzyczny na własny kanał i nadaje go jednocześnie, ale co najważniejsze, osobno. Ta integracja umożliwia Twitchowi automatyczne usuwanie muzyki z VOD transmisji na żywo – ponieważ utwory, które są usuwane do użytku na żywo, niekoniecznie są również usuwane do użytku w nagraniach – a jednocześnie pozwala witrynie robić dużo fajnych rzeczy rzeczy po stronie platformy z samą muzyką. (Jednym słowem: rozwiązuje problem z dźwiękiem na pulpicie.)

Tak więc, jeśli oglądasz streamera, który używa ścieżki dźwiękowej w swojej transmisji, zobaczysz kilka przemyślanych dodatków od zespołu produktu Twitch. W dolnej części strumienia znajduje się widżet, który pokazuje, jaka piosenka jest aktualnie odtwarzana i która jest aktualizowana na żywo. Zawiera również łącze do strony Spotify artysty i ich kanał Twitch, jeśli taki mają.

Widok aplikacji Soundtrack
: Twitch

Lista odtwarzania w ścieżce dźwiękowej
: Twitch

Konsekwencje tej konkretnej decyzji są szalone. Twitch zaczyna od małej grupy wytwórni i platform dystrybucyjnych – w tym niezależnych ulubionych, takich jak Dim Mak, oraz większych graczy, takich jak SoundCloud i DistroKid. Platforma postanowiła również wybierać listy odtwarzania pod kątem określonych nastrojów, co oznacza, że ​​artyści na tych listach nagle będą mieli publiczność potencjalnie tak dużą, jak publiczność na żywo dla Twitcha. I to nie tylko listy odtwarzania; Ścieżka dźwiękowa zawiera również biblioteki muzyki dostrojonej do określonych nastrojów, które nazywają stacjami. Wszystko, co widzisz na ścieżce dźwiękowej, jest dopuszczone do użytku na antenie, niezależnie od tego, czy są to utwory z list odtwarzania, czy głębokie cięcia w bibliotece muzycznej, z której pochodzą.

To wszystko oznacza, że te artyści, którzy sami mogą być gwiazdami, ale nie muszą, mają szansę zaistnieć na zupełnie odrębnej platformie. To ogromne, szczególnie biorąc pod uwagę w jaki sposób muzyka jest używana na Twitchu: jako dodatek do akcji, czymkolwiek jest ta akcja – trochę jak łóżko dźwiękowe w podcastie.

Z drugiej strony Facebook Gaming ogłosił niedawno własną ofertę muzyczną. Pozwala współpracującym streamerom odtwarzać muzykę z głównych wytwórni w tle ich transmisji, z pewnymi ograniczeniami. (Na przykład niektóre utwory są „ograniczone”, chociaż Facebook nie powie, jakie są, chyba że odtworzysz je w swoim strumieniu). Firma twierdzi, że pracuje nad udostępnieniem tej funkcji wszystkim streamerom gier na Facebooku, ale nie udostępniła konkretną datę, kiedy to się stanie.

Jako streamer Twitcha jestem podekscytowany, widząc, jak streamerzy używają ścieżki dźwiękowej w swoich transmisjach, ponieważ rozwiązuje ona wiele problemów naraz – wydaje się, że została stworzona dla konkretnego przypadku użycia streamera. Wiem, że zarejestruję się w celu skorzystania z wczesnej wersji i nie mogę się doczekać, aby wypróbować ją na własnym kanale.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook