Różności i nowinki technologia

Dzwonki do drzwi wideo przywołane z powodu obaw o pożar

Marka inteligentnego domu firmy Amazon, firma Ring, wycofała około 350 000 swoich wideodomofonów drugiej generacji sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych z powodu obaw o pożar i oparzenia. Zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym przez amerykańską Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich firma Ring otrzymała 23 zgłoszenia o zapaleniu dzwonków do drzwi i spowodowaniu niewielkich szkód materialnych oraz osiem zgłoszeń niewielkich poparzeń. Strona Ring mówi, że dzwonki do drzwi, których dotyczy problem, nie muszą być zwracane, ale użytkownicy powinni postępować zgodnie z zaktualizowanymi instrukcjami.

Chociaż Ring twierdzi, że nie ma żadnego ryzyka, jeśli dzwonek jest zainstalowany prawidłowo, CPSC zauważa, że ​​urządzenie może się przegrzać, jeśli zostaną użyte niewłaściwe śruby. Ring twierdzi, że otrzymał 85 zgłoszeń przypadków użycia niewłaściwych śrub, które mogą uszkodzić baterię dzwonka. Firma Ring wydała zaktualizowany zestaw instrukcji dla swojego wideodomofonu, w którym wyraźnie ostrzega użytkowników, aby nie używali innych śrub niż „inteligentne śruby zabezpieczające” do mocowania dzwonka do wspornika.

Instrukcja Ringa zwraca uwagę na niebezpieczeństwo użycia niewłaściwych śrub podczas montażu.
Obraz: Pierścień

„Klienci nie muszą zwracać swoich urządzeń” – powiedział Ring CNET w oświadczeniu: „Współpracujemy i nadal współpracujemy z CPSC w tej kwestii i skontaktowaliśmy się z klientami, którzy zakupili dzwonek Ring Video Doorbell (drugiej generacji), aby upewnić się, że otrzymali zaktualizowaną instrukcję obsługi i postępują zgodnie z instrukcjami instalacji urządzenia”.

Konkretne dzwonki do drzwi, których to dotyczy, to dzwonki wideo drugiej generacji sprzedawane w tym roku od czerwca do października za około 100 USD pod numerem modelu 5UM5E5. Możesz wprowadzić numer seryjny swojego urządzenia na stronie internetowej Ring, aby sprawdzić, czy dotyczy to Twojego dzwonka do drzwi. Chociaż Ring nie mówi tego wprost, właściciele, którzy już nieprawidłowo zainstalowali dzwonki Ring drugiej generacji za pomocą niewłaściwych śrub, powinni skontaktować się z obsługą klienta. Skontaktowaliśmy się z Ringiem w celu wyjaśnienia i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook