Foto

E-maile pokazują, że kultowy Flip Video stał się niemal pierwszym aparatem Google

Przed Androidem, przed iPhone’em i zanim GoPro stało się znaną marką, kamera Flip Video szturmem zdobyła świat, umożliwiając milionom nagrywanie cyfrowych domowych filmów jedną ręką oraz łatwe zapisywanie, udostępnianie i przesyłanie ich do rodzącego się YouTube, dzięki do kultowego wysuwanego portu USB.

Czego prawdopodobnie nie wiedziałeś: Flip Video był prawie aparat z logo Google, wewnętrzne e-maile Google ujawnione w programie podkomisji antymonopolowej Izby Sądownictwa. Byłby to pierwszy aparat Google i być może pierwszy element sprzętu marki Google.

Co wiemy

W styczniu 2006 roku, półtora roku przed wejściem do sprzedaży pierwszego Flip Video, Peter Chane, menedżer produktu Google Video, próbował przekonać swoich współpracowników, że powinni zawrzeć umowę, aby uczynić Google Video głównym partnerem w zakresie hostingu wideo w nadchodzącym aparacie Pure Digital .

Ale do lutego oferta najwyraźniej ewoluowała. Teraz Pure Digital najwyraźniej był zainteresowany przekształceniem nadchodzącego urządzenia w „aparat marki Google”, sugerując, że ta konkretna opcja może podwoić lub czterokrotnie zwiększyć liczbę przesyłanych filmów:

Chociaż zabawne jest myślenie o Pure Digital jako „firmie, która produkuje jednorazowe i jednorazowe kamery wideo”, to była prawda. W 2005 roku poprzednik Flip Video został wprowadzony na rynek jako jednorazowy aparat cyfrowy za 29,99 USD. Trzeba było przynieść go z powrotem do CVS i zapłacić 12,99 USD pracownikom za nagrywanie filmów wideo na DVD dla Ciebie.

Oto dowód fotograficzny:

CVS sprzedaje jednorazowe kamery wideo

: Tim Boyle / Getty Images

Ale dyrektor Google Video, Jennifer Feikin, miała inny pomysł: zamiast tego Google powinien przejąć YouTube.

I chociaż koledzy tacy jak Hunter Walk byli trochę sceptyczni co do YouTube – „Skupiamy się na filmach, które mają jakieś szerokie korzyści publiczne, bardziej niż przechowywanie osobistych treści wideo każdego z nas”, to cytat od wieków – wiemy, że dokładnie to zrobiła Google miesiące później w październiku 2006.

Pure Digital wprowadził technicznie aparat wyposażony w USB w maju 2006 r., Kilka miesięcy przed zawarciem umowy, ale w 2007 r. Ponownie wprowadził go na rynek jako „Flip Video” z silnymi powiązaniami z nowo powstałym YouTube należącym do Google. Potem smartfony wystartowały, Cisco kupiło Flip, a marka aparatu umarła haniebną śmiercią w 2011 roku. Google nie miał szczęścia, próbując ożywić ten pomysł w 2018 roku dzięki niefortunnym Google Clipsom, równie intrygującym jak jego sztuczna inteligencja. zabrzmiały spryt.

Nawiasem mówiąc, oto jak wyglądało GoPro w 2006 roku.

Możesz przeczytać pełny, choć nieco zredagowany, wątek e-mailowy Google w naszym osadzonym Scribd poniżej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook