FotoNowościOprogramowanie

Ecobee dodaje funkcje monitorowania dziecka do swojej SmartCamera

Ecobee zaktualizował swoją domową kamerę monitorującą SmartCamera o kilka nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z niej jako elektronicznej niani. Nowy tryb Baby Monitor, który jest włączany podczas konfiguracji kamery, dostosowuje ustawienia kamery, aby przyciemnić światła LED z przodu, utrudnia przypadkowe włączenie alarmu syreny w aparacie i, co być może najważniejsze, dodaje tylko dźwięk opcja przesyłania strumieniowego, która pozwala nadal nasłuchiwać zakłóceń, nawet jeśli przełączysz się na inną aplikację lub zablokujesz telefon.

Używanie domowej kamery do monitoringu nie jest nowym pomysłem, ale jest to pierwszy, o którym wiem, że tak naprawdę jest to łatwiejsze. Podczas gdy tradycyjne monitory wideo zapewniają stały dostęp do dedykowanego ekranu, domowe kamery monitorujące wymagają telefonu i aplikacji, która może się ładować powoli i być uciążliwa w użyciu. Tryb strumieniowego przesyłania dźwięku Ecobee skutecznie zamienia kamerę i telefon w zawsze włączony monitor audio, z którego możesz następnie skorzystać z aplikacji, aby sprawdzić kanał wideo, gdy usłyszysz zakłócenie.

SmartCamera jest również kompatybilna z platformą Apple HomeKit (w tym HomeKit Secure Video) i Amazon Alexa, która umożliwia oglądanie obrazu wideo z inteligentnego wyświetlacza Echo lub aplikacji Home na urządzeniu z systemem iOS lub macOS. Dedykowana aplikacja Ecobee to jedyny sposób na dostęp do monitorowania dźwięku i innych dedykowanych funkcji, takich jak przesuwanie i powiększanie w SmartCamera.

Funkcje monitorowania dziecka w SmartCamera obejmują przyciemnione diody LED i tryb strumieniowego przesyłania dźwięku.
: Ecobee

Jedną z rzeczy, których nowe funkcje elektronicznej niani nie dotyczą konkretnie, są obawy związane z bezpieczeństwem związane z celowaniem kamery podłączonej do Internetu w łóżeczko dziecka. Odnotowano wiele przypadków dostępu do kamer bezpieczeństwa przez nieautoryzowanego użytkownika oraz naruszenia prywatności dzieci przez kamerę, głośnik i mikrofon. Ecobee ma uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swoich kont, co pomaga zapobiegać tego rodzaju atakom, ale dla niektórych rodziców może to być niewystarczające.

Ecobee zauważa, że ​​w dowolnym momencie możesz przełączać się między monitorowaniem dziecka (co wyłącza niektóre funkcje bezpieczeństwa w domu kamery) a standardowymi trybami kamery bezpieczeństwa, więc gdy nie będziesz już potrzebować niani, możesz zmienić przeznaczenie aparat w innym miejscu w domu.

Oprócz nowych funkcji monitorowania dziecka Ecobee sprzedaje teraz pakiet zawierający SmartCamera i SmartThermostat za 299,99 USD. SmartCamera jest dostępna osobno za 99,99 $.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook