Gry

Ekrany QHD mogą być najlepszą rzeczą, jaka przydarzy się laptopom do gier w 2021 roku

Jedno z największych ogłoszeń na targach CES 2021 wydawało się pojawiać i znikać bez większych fanfar. Przyćmiony debiutem Nvidii jej układów graficznych RTX z serii 3000 do laptopów, być może przegapiłeś wiadomość, że rosnąca liczba producentów Wreszcie budowanie szybko odświeżających się ekranów QHD w przenośnych automatach do gier.

Samodzielne monitory QHD (1440p) są popularnym wyborem dla wymagających graczy, którzy używają komputerów stacjonarnych z kilku powodów. Po pierwsze, wyświetlacze są często tańsze i wyposażone w wiele funkcji niż większość monitorów 4K, a jednocześnie wyglądają prawie tak dobrze. Co ważne, nowoczesne wysokiej klasy karty graficzne, takie jak AMD Radeon RX 6800 XT i Nvidia RTX 3080 (a nawet niektóre produkty ostatniej generacji), obsługują gry bardzo dobrze w QHD.

Frustrujące i niewytłumaczalne rozwiązanie QHD nie było jednak opcją, jeśli chcesz go wbudować w laptopa do gier. Miałeś do wyboru 1080p lub 4K lub opcję wyjścia na monitor 1440p, który kupujesz osobno. To się zmienia w 2021 roku i być może w idealnym momencie, ponieważ maszyny z serii RTX 3000 i nadchodzące układy graficzne RDNA 2 AMD w pełni wykorzystają QHD.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 ma opcję wyświetlacza QHD.
: Acer

Nadal uważam, że wygląda 1080p w porządku w większości przypadków użycia, ale nie będę argumentował, że wyświetlanie gier w rozdzielczości 1080p ze względnie płynną wydajnością jest niewielką przeszkodą dla wyczyszczenia nawet laptopów ze średniej półki. Z drugiej strony, granie w najnowsze gry AAA w rozdzielczości 4K z wszystkimi ustawieniami graficznymi ustawionymi na maksimum jest jednocześnie imponujące i przeciętne, a liczba klatek na sekundę często spada w strefę nie do zagrania. Ekrany QHD w potężnych laptopach mogą zapewnić doskonałą jakość wizualną dzięki sprzętowi, który nie powinien mieć problemu z nadążaniem.

Razer Blade 15 to jeden z kilku laptopów ogłoszonych na targach CES 2021, które pozwolą Ci dodać ekran QHD do Twojego zamówienia, i byłem zadowolony, widząc, że nie doda to aż tak dużo do ogólnej sumy. Za 2199 USD (200 USD więcej niż model z panelem FHD 144 Hz) otrzymujesz maszynę z ekranem QHD IPS z częstotliwością odświeżania 165 Hz, wraz z nowym Nvidia RTX 3070 i sześciordzeniowym procesorem Intel Core i7 dziesiątej generacji. Ta cena dorównuje wielu obecnym laptopom wyposażonym w części najnowszej generacji i szybko odświeżający się ekran 1080p.

W rzeczywistości nie zdziwiłbym się, gdyby laptopy do gier z ekranami QHD spadły w tym roku poniżej ceny poniżej 2 000 USD. Acer Nitro 5 na 2021 r. Będzie miał również opcję konfiguracji z ekranem QHD i jestem pewien, że wielu innych producentów OEM pójdzie w ich ślady.

Razer Blade 15 Advanced

: Razer

Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, jaką wydajność oferuje seria RTX 3000 firmy Nvidia na nowych laptopach, aż do końca miesiąca. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do grania na monitorze 1080p, zobaczenie tego wszystkiego na ekranie QHD o większej gęstości pikseli może być odkrywcze.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook