Gry

Epic chciał, aby gry Sony PlayStation na PC konkurowały ze Steamem, pokazują dokumenty

Epic Games próbowało przekonać Sony, Microsoft i innych wydawców do wprowadzenia swoich tytułów do Epic Games Store i jest skłonne wydać na to miliony.

222-stronicowy dokument poufny złożony w ramach Epic przeciwko Apple trial, ujawnia szerokie wysiłki zmierzające do konkurowania ze Steam w 2020 roku za pomocą bezpłatnych gier, Fortnite promocje i nie tylko. Dokument powstał we wrześniu 2020 roku i został opublikowany, a następnie szybko usunięty w zeszłym tygodniu.

Dokumenty pokazują również, że Epic zaoferował Sony 200 milionów dolarów za co najmniej cztery własne gry PlayStation w zeszłym roku, wyprzedzając większy nacisk ze strony Sony, aby przenieść więcej swoich gier PlayStation na PC. PC Gamer po raz pierwszy opisaliśmy fragmenty tego dokumentu w zeszłym tygodniu, po wątku na forum ResetEra szczegółowo opisującym jeden ze slajdów. Potwierdziliśmy, że dokument jest prawdziwy i zawiera wiele szczegółów dotyczących starań Epic o ulepszenie sklepu z grami i konkurowanie ze Steam.

Dokument wewnętrzny Epic Games.

Nie jest jasne, czy umowa z Sony zakończyła się wyłącznością, jak Horizon Zero Dawn pojawił się w zeszłym roku zarówno w Epic Game Store, jak i na Steamie, z Days Gone przybywa w przyszłym tygodniu na obu platformach. Epic Games próbowało również przekonać Microsoft do wprowadzenia swoich własnych gier do Epic Games Store. „Ich lider na PC Game Pass jest przeciwko temu, co robimy”, zauważa dokument, a Microsoft „skutecznie licytuje przeciwko nam w kwestii zawartości”.

Microsoft po raz pierwszy zaczął dystrybuować więcej swoich gier na Steam w 2019 roku, ale ten epicki dokument wydaje się sugerować, że producent Xbox rozmawiał z Valve o Xbox Game Pass na Steamie. Plotki sugerują, że Valve chce zdobyć Game Pass na Steamie, ale jak dotąd nic nie zostało ogłoszone. Dokument Epic stwierdza, że ​​szef Xbox Phil Spencer „spotyka się z Gabe od czasu do czasu w Valve”, w tej samej sekcji, która omawia wysiłki Microsoftu dotyczące Xbox Game Pass.

Epic spotykał się również z Riot Games, Activision / Blizzard i EA, starając się uzyskać więcej zawartości do gier na komputery PC w swoim sklepie. „League of Legends to długa perspektywa ”, przyznaje Epic w dokumencie, zwracając jednocześnie uwagę na zawarcie umowy Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 w sklepie Epic Games Store może prowadzić do większej liczby w przyszłości.

Microsoft najwyraźniej żądał praw do przesyłania strumieniowego xCloud.

W innym miejscu dokumentu ujawniono również, że Microsoft najwyraźniej wymagał od niezależnych deweloperów zgody na obsługę strumieniowego przesyłania gier xCloud w celu publikowania na Xbox. „Firma Microsoft używa surowego języka w odniesieniu do tego wymagania”, twierdzi Epic, zauważając, że jest to „podpisywanie lub usuwanie z konsoli Xbox”. Skontaktowaliśmy się z firmą Microsoft, aby skomentować te twierdzenia. Inne dokumenty w Epic przeciwko Apple test wyszczególnił również, że Microsoft proponował zmniejszenie cięć w sprzedaży gier na PC w zamian za prawa do strumieniowego przesyłania danych przez xCloud. Ta obniżka do 12 procent została ogłoszona, ale Microsoft nie ujawnił, czy programiści muszą zgodzić się na przyznanie firmie praw do przesyłania strumieniowego.

Dokument pokazuje, jak bardzo firma Epic chciała przyciągnąć najlepiej sprzedające się gry ze Steam do Epic Games Store. Firma Epic zidentyfikowała możliwość uzyskania przychodów w przybliżeniu w wysokości 500 milionów dolarów, gdyby wszystkie tytuły z konkurencyjnych platform były dostępne w jej sklepie. Ale ze 100 najlepiej sprzedających się gier na Steam w 2019 r. Tylko 20 było dostępnych w Epic Games Store.

„Te istniejące tytuły platynowe, złote, srebrne i brązowe, których nie ma w sklepie Epic Games Store, są jaskrawą dziurą w naszym katalogu na komputery osobiste” – przyznaje Epic w dokumencie. „Trudno będzie zmienić udział w rynku, o ile nie ma ich również w Epic Games Store”.

Epic oczywiście stoi przed wyzwaniem, jakim jest przekonanie wydawców i programistów, aby wprowadzili gry do swojego sklepu PC, ale darmowe gry były największą atrakcją. Inne dokumenty w formacie Epic przeciwko Apple ujawnił na początku tego miesiąca, że ​​Epic wydał co najmniej 11,6 miliona dolarów na darmowe gry i zyskał w zamian 5 milionów nowych użytkowników.

Miesięczni aktywni użytkownicy Epic Games Store, z wyłączeniem Fortnite.

Epic również wykorzystuje popularność Fortnite przyciągnąć więcej osób do swojego sklepu, oferując bezpłatne kosmetyki i kampanie, aby wypuszczać darmowe gry i zwiększać świadomość na temat Epic Games Store. Rocket League zwiększył również liczbę Epic Games Store, gdy we wrześniu stał się darmowy, a pracownicy Epic świętowali większą liczbę we własnym sklepie niż przez Steam w dniu premiery.

Podczas gdy Epic ujawnił w styczniu 2020 r., Że ma 100 milionów użytkowników Epic Games Store, jego wewnętrzne dokumenty podkreślają, jak zmienia się miesięczna liczba aktywnych użytkowników, gdy dostępne są darmowe gry. We wrześniu 2019 r. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników (z wyłączeniem Fortnite) podskoczył do 10,2 mln, a następnie spadł do około 8 mln do lutego 2020 r., kiedy to podskoczył do 10,14 mln, kiedy Farming Simulator 19 i Assassin’s Creed Syndicate oba były wolne w sklepie. Epickie wykonanie Grand Theft Auto V bezpłatnie w maju 2020 r., co spowodowało, że liczba aktywnych użytkowników wzrosła do ogromnych 45,4 miliona, a następnie spadła do 29,3 miliona w następnym miesiącu.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook