GryNowościOprogramowanie

Epic Games Store rozszerza się o aplikacje Windows, takie jak Brave i Discord

Epic dodaje dziś pięć nowych aplikacji na komputery PC do swojego programu uruchamiającego w sklepie Epic Games Store, oferując coś więcej niż tylko gry. Niezależny sklep z grami Itch.io pojawia się dziś w Epic Games Store, wraz z przeglądarką Brave o otwartym kodzie źródłowym, aplikacją radiową iHeartRadio do transmisji strumieniowej, narzędziem do modelowania 3D KenShape i aplikacją do malowania open source Krita. To pierwsze nowe aplikacje na PC Epic Games Store od czasu premiery Spotify w grudniu.

Epic Games obiecuje dodać więcej aplikacji na PC w przyszłości, w tym aplikację komunikacyjną Discord. W Epic Games Store jest nawet nowa sekcja poświęcona aplikacjom na komputery PC, więc jasne jest, że Epic ma ambicje, aby uruchomić tutaj własny sklep Windows. Nie jest to całkowicie zaskakujące, ponieważ CEO Epic Tim Sweeney od dawna wzywa do otwartych modeli aplikacji i sklepów w systemie Windows. Własny sklep Windows firmy Microsoft nie stał się popularną lokalizacją dla ogromnej liczby aplikacji i gier Windows, a popularnych aplikacji, takich jak Adobe Creative Suite, Chrome, Discord i Zoom, nie ma nawet w sklepie z aplikacjami Windows.

Epic będzie musiał stawić czoła podobnym wyzwaniom, jak Microsoft, przekonując programistów do umieszczania swoich aplikacji w sklepie, ale przyjmuje nieco inne podejście. Epic nie ogranicza zakupów dokonanych w żadnych aplikacjach, więc jeśli pobierzesz Itch.io bezpłatnie ze sklepu Epic Games Store, nic nie trafi do Epic po zakupie gry niezależnej.

Prezes Epic Games Tim Sweeney (2019).
: Vjeran Pavic / The Verge

Takie podejście jest również tym, co Epic Games chce zobaczyć gdzie indziej ze sklepami z aplikacjami. Sweeney był pod wrażeniem nowego otwartego modelu Microsoftu dla Windows i HoloLens 2 kilka lat temu, ale Apple jest teraz mocno na celowniku Epic.

Proces antymonopolowy Epic z Apple rozpoczyna się 3 maja, po tym, jak Epic pozwał Apple za usunięcie Fortnite ze sklepu App Store. Epic dodał system płatności bezpośrednich do strzelanki Battle Royale, która pozwoliła uniknąć 30-procentowej redukcji przychodów Apple’a, co naruszyło zasady Apple. Epic rzuca teraz wyzwanie całemu modelowi App Store firmy Apple, co jest największym wyzwaniem prawnym, przed jakim stanęło Apple od czasów Xerox.

W centrum bitwy jest 30-procentowa dopłata, czyli „podatek App Store”, który Apple nakłada na zakupy w aplikacji dokonywane za pośrednictwem App Store. Epic oskarża Apple o wykorzystywanie swojej siły rynkowej iOS do zdominowania rynku wtórnego dystrybucji aplikacji i chce, aby Apple zezwoliło konkurującym sklepom z aplikacjami na iOS i wprowadziło zmiany w podatku App Store. Jeśli Epic odniesie sukces, jest szansa, że ​​zobaczymy sklep Epic Games Store na iOS z aplikacjami i grami, podobnie jak rozwija się wersja na PC.

Rozszerzenie Epic o aplikacje na PC pojawia się również kilka dni po tym, jak pojawiły się plotki o planach Microsoftu dotyczących nowego sklepu z aplikacjami dla systemu Windows. Microsoft podobno pracuje nad wielką zmianą w swoim sklepie z aplikacjami w systemie Windows, która może utorować drogę programistom do przesyłania dowolnej aplikacji Windows do sklepu. Obejmuje to przeglądarki takie jak Chrome czy Firefox, a Microsoft może nawet zezwalać na platformy handlowe innych firm w aplikacjach.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook