GryNowościOprogramowanie

Epic oferuje nowe bezpośrednie płatności w Fortnite na iOS i Androida, aby ominąć opłaty za sklep z aplikacjami

Dzisiaj firma Epic ogłosiła, że Fortnite „Mega drop”, stała zniżka na V-dolce i inne zakupy gotówkowe w grze do 20 procent. Deweloper szybko zwraca uwagę, że to nie jest sprzedaż: są to nowe ceny za walutę w aplikacji zarówno w wersji na PC, jak i na konsole. Jednak na urządzeniach mobilnych sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Epic wprowadził nową opcję płatności bezpośrednich zarówno na iOS, jak i na Androida. Jeśli kupisz V-dolce lub cokolwiek innego w grze za pośrednictwem App Store lub Google Play Store, będzie to kosztować tyle samo, co zawsze. Ale nowa opcja bezpośrednia obejmuje zniżkę; po jej wybraniu gra wyświetla ekran płatności, na którym możesz wybrać kartę kredytową lub PayPal. „Obecnie nie ma oszczędności, jeśli gracze korzystają z opcji płatności Apple i Google, gdzie Apple i Google pobierają niebotyczną 30-procentową opłatę za wszystkie płatności” – mówi Epic. „Jeśli Apple i Google obniżą swoje opłaty za płatności, Epic przekaże oszczędności graczom”. (Tutaj możesz sprawdzić listę obsługiwanych krajów).

Nie jest jasne, w jaki sposób Epic jest w stanie obejść te opłaty, ale oto więcej szczegółów z często zadawanych pytań firmy:

Dlaczego firma Epic zdecydowała się na wdrożenie systemu płatności za zakupy wewnątrz Fortnite na iOS i Androida?

Oferując alternatywny system płatności, nie tylko oferujemy graczom większy wybór, ale także możemy przekazać oszczędności graczom.

Czy nowa metoda płatności na telefonie komórkowym oznacza, że ​​zakupy są mniej bezpieczne?

Nie. Tysiące aplikacji w App Store zatwierdzonych przez Apple akceptuje płatności bezpośrednie, w tym powszechnie używane aplikacje, takie jak Amazon, Grubhub, Nike SNKRS, Best Buy, DoorDash, Fandango, McDonalds, Uber, Lyft i StubHub. Uważamy, że wszyscy programiści powinni mieć możliwość obsługi płatności bezpośrednich w wszystko aplikacje. Obsługując Fortnite na otwartych platformach i prowadząc Epic Games Store, firma Epic z powodzeniem przetworzyła ponad 1 600 000 000 USD bezpośrednich płatności i wykorzystuje zaufane w branży szyfrowanie i środki bezpieczeństwa w celu ochrony transakcji klientów.

Wyraźnie Apple i Google potwierdzają, że usługi płatnicze stron trzecich są bezpieczne i akceptowane w przypadku towarów i usług. Bezpośrednia płatność Epic po prostu oferuje graczom te same rodzaje opcji płatności, co inne aplikacje.

Oczywiście walka między Epicem a sklepami z aplikacjami mobilnymi nie jest nowa. W 2018 roku deweloper całkowicie zignorował Google Play podczas uruchamiania Fortnite na Androida, zanim ostatecznie ustąpi na początku tego roku.

„Po 18 miesiącach działalności Fortnite na Androidzie poza sklepem Google Play doszliśmy do podstawowego wniosku ”, powiedział Epic w oświadczeniu z kwietnia. „Google stawia oprogramowanie do pobrania poza Google Play w niekorzystnej sytuacji dzięki środkom technicznym i biznesowym, takim jak przerażające, powtarzające się wyskakujące okienka bezpieczeństwa pobranego i zaktualizowanego oprogramowania, restrykcyjne umowy i transakcje z producentami i przewoźnikami, public relations Google charakteryzujące zewnętrzne źródła oprogramowania jako złośliwe oprogramowanie i nowe działania, takie jak Google Play Protect, mające na celu bezpośrednie blokowanie oprogramowania uzyskanego poza sklepem Google Play ”.

Firma była również krytycznie nastawiona do opłat sklepowych Apple, dołączając do takich grup jak Spotify i Match Group, a CEO Tim Sweeney często o tym mówił.

Jeśli chodzi o F.ortnite Gracze, nowe obniżone ceny obowiązują dzisiaj, a Epic twierdzi, że będzie oferować dodatkowe V-dolce tym, którzy dokonali zakupów po 14 lipca. Deweloper daje również nowy przedmiot w grze – Kilof Strzelający Starstaff – za darmo dla wszystkich aktywnych graczy.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook