GryOprogramowanie

Epic skłonił szefa Xbox do otwarcia darmowego trybu wieloosobowego tuż przed bitwą Apple Fortnite

Epic naciskał na Microsoft, aby otworzył swoją sieć Xbox dla darmowych gier wieloosobowych na kilka tygodni przed Apple i Fortnite bitwa. W tygodniach poprzedzających decyzję Epic Games o obejściu 30-procentowej obniżki Apple Fortnite zakupy w aplikacji, CEO Tim Sweeney wysłał e-mail do szefa Xbox Phila Spencera, drażniąc coś dużego i pytając, czy Microsoft może mieć czas na darmowy tryb dla wielu graczy z Fortnite sezon 14.

„Epic ma pewne plany na sierpień, które zapewnią niezwykłą okazję do podkreślenia wartości konsol i komputerów PC, w przeciwieństwie do platform mobilnych, oraz wprowadzenia nowych użytkowników konsol” – powiedział Sweeney. „Chociaż nie mogę w tej chwili udostępniać szczegółów żadnej stronie trzeciej, zapewniam Epic, że nasze wysiłki będą pozytywne i wspierające Microsoft, Xbox i Windows.”

E-mail Epic do Microsoft.

Odpowiedź Microsoftu na Epic.

Sweeney zapytał również Spencera, czy nadchodzi darmowy tryb dla wielu graczy Xbox Live i czy Microsoft może go w odpowiednim czasie obsłużyć Fortnite sezon 14, sezon Epic Games uruchomiło alternatywną metodę płatności, która otrzymała Fortnite wyrzucony z App Store.

Spencer odpowiedział, że „dotrzemy do celu i chcę z tobą współpracować” i że forsowanie tych zasad było „na najwyższym poziomie” w firmie Microsoft, ale domniemano, że Xbox Live nie jest jeszcze gotowy na darmowy tryb dla wielu graczy. „Całkowicie zrozumiane!” – powiedział w odpowiedzi Sweeney. „Domyślam się, że obecnie w firmie Microsoft dużo się dzieje. W każdym razie spodoba ci się nadchodzący pokaz sztucznych ogni ”.

Czas wysłania e-maila jest prowokacyjny, biorąc pod uwagę wydarzenia, które nastąpiły po nim. Gdyby Spencer zgodził się z planem, wydaje się prawdopodobne, że Xbox mógł otworzyć Fortnite dla subskrybentów spoza Gold w tym samym czasie, gdy Apple całkowicie wyłączał grę.

Pokaz sztucznych ogni, który obiecał Sweeney, z pewnością zaczął się kiedy Fortnite Rozpoczął się sezon 14 i od tego czasu Epic Games pozwało Apple do sądu w trwającym procesie. Microsoft ostatecznie odblokował darmowy tryb dla wielu graczy Xbox Live w zeszłym miesiącu, ale nie było to tak proste, jak liczył Epic Games.

Usunięcie przez Microsoft wymogu Xbox Live Gold nastąpiło po tym, jak firma została zmuszona do cofnięcia podwyżki cen swoich subskrypcji Xbox Live Gold na początku tego roku. Microsoft próbował podwoić koszt rocznej subskrypcji Xbox Live Gold, co przyniosło odwrotny skutek. Microsoft szybko zmienił decyzję i zaproponował usunięcie zapory płatnej w darmowych grach wieloosobowych.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook