GryNowościOprogramowanie

Epic wydał co najmniej 11,6 miliona dolarów na darmowe gry i zyskał w zamian 5 milionów nowych użytkowników

Nowy dokument wydany w ramach legalnej bitwy firmy Epic z Apple ujawnił, ile Epic zapłaciło deweloperom za udostępnianie swoich gier za darmo po uruchomieniu sklepu Epic Games Store w grudniu 2018 r. zauważony przez pisarza Simona Carlessaobejmuje 38 gier rozdanych bezpłatnie w okresie od grudnia do września następnego roku. Wiemy już, że Epic wydaje miliony na prezenty, ale nowy dokument ujawnia, ile to przekłada się na grę.

Epic CEO Tim Sweeney wcześniej ujawnione że firma płaci stałą opłatę każdemu deweloperowi za rozdawanie swoich gier, zamiast płacić za pobranie. W okresie objętym dokumentem Epic zapłacił łącznie za gry ponad 11,6 miliona dolarów. W odpowiedzi na umowy do sklepu zapisało się prawie pięć milionów nowych użytkowników, co oznacza, że ​​Epic płaci 2,37 dolara za każdego nowego użytkownika, którego zarejestrował w tym okresie. To pieniądze, które firma teoretycznie odzyskałaby, gdyby każdy nowy użytkownik kupił tylko jedną grę za 20 dolarów, w oparciu o 12-procentową prowizję Epic pobieraną od nowych zakupów.

Tabela pokazująca, ile Epic zapłacił za każdą darmową grę.
Obraz: Epic Games

Poza dziesięcioma miesiącami uwzględnionymi w tabeli, Epic twierdzi, że w ramach darmowych gier zdobyło łącznie 18,5 miliona nowych użytkowników, a około 7 procent z nich, czyli około 1,3 miliona osób, dokonuje zakupu.

Podsumowanie łącznej liczby użytkowników, którzy przyciągnęli prezenty firmy Epic.
Obraz: Epic Games

Istnieje ogromna różnica między kwotami, które Epic zapłacił za każdą gratisową nagrodę. Na szczycie jest 1,5 miliona dolarów, które zapłacił za rozdanie trylogii Batman Arkham, ale zapłacił również znaczne kwoty Subnautica (1,4 miliona dolarów) i M.utant Year Zero (1 milion dolarów). Dla porównania, firma zapłaciła znacznie mniej za tytuły niezależne, takie jak Super Meat Boy (50 000 USD), Pakiet Jackbox Party (60 000 USD) i Fez (75 000 USD).

Lista obejmująca zaledwie 38 tytułów obejmuje mniej niż połowę z ponad 100 gier Epic rozdaje w swoim sklepie od czasu jego premiery. Nie obejmuje również jednej z największych prezentów Epic od maja 2020 roku, kiedy to została stworzona GTA 5 bezpłatnie w swoim sklepie. Tytuł Rockstar okazał się tak popularny, że sklep został wyłączony na kilka godzin, gdy wszyscy próbowali odebrać bezpłatną kopię.

Oprócz płacenia za bezpłatne rozdawanie istniejących gier, Epic zapłacił również za nadchodzące gry, które będą wydawane wyłącznie w jej sklepie. Kolejny dokument wydany w ramach postępowania sądowego i znalezione przez Carless ujawnia, że ​​Epic zapłacił zaliczkę w wysokości 146 milionów dolarów za umowę, która obejmowała Borderlands 3 elitaryzm.

Nowe liczby zostały upublicznione w ramach walki prawnej Epic z Apple. Plik Fortnite deweloper oskarża Apple App Store o monopol i nie zgadza się z 30-procentową prowizją pobieraną przez Apple od wielu zakupów w aplikacji. Ponieważ rozprawa sądowa rozpoczęła się w tym tygodniu, spodziewaj się, że więcej informacji o wewnętrznych działaniach każdej firmy zostanie upublicznionych w nadchodzących dniach.Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook