RTVTelefony

Epomaker NT68 to mechaniczna alternatywa dla klawiatury MacBooka

Jeśli nie możesz znieść pisania na klawiaturze nożycowej Macbooka, nie mówiąc już o modelu motylkowym, i nie masz ochoty nosić jednego z niewielu laptopów z wbudowaną w pełni mechaniczną klawiaturą, to nowy bezprzewodowy Epomaker klawiatura może być dla Ciebie. NT68 został zaprojektowany tak, aby można go było umieścić na klawiaturze MacBooka lub innego laptopa, dzięki czemu palce nie muszą znosić gumowych przełączników na jedną sekundę dłużej niż to konieczne.

Nie jest to całkowicie nowy pomysł (klawiatura NuType F1 firmy Nuphy jest kolejnym przykładem z ostatnich lat), ale jakość i specyfikacje poprzednich klawiatur Epomakera sprawiają, że NT68 zasługuje na uwagę. Można go podłączyć przewodowo przez USB-C, podłączyć przez Bluetooth do maksymalnie trzech urządzeń, a jego przełączniki można wymieniać na gorąco, dzięki czemu można modyfikować sposób pisania na klawiaturze bez konieczności wyjmowania lutownicy. Używa tak zwanego 65-procentowego układu, co oznacza, że ​​otrzymujesz tylko pięć rzędów klawiszy i brak dedykowanego wiersza funkcji. Jest kompaktowy, ale kosztem kilku dodatkowych kluczy.

O tak. Ergonomia.
Obraz: Epomaker

Aha, jest też podświetlenie RGB, jeśli zależy ci na tego typu rzeczach. NT68 posiada coś, co Epomaker nazywa „niewidzialnym stojakiem”, a jego magnetyczna obudowa może podeprzeć każdy telefon lub tablet, z którym chcesz go sparować. Jego bateria o pojemności 1900 mAh zapewnia od dwóch do pięciu tygodni bezprzewodowego użytkowania.

Gdyby Kiedykolwiek zamierzałem podjąć wysiłek noszenia małej mechanicznej klawiatury do użycia na laptopie, wtedy poważnie rozważyłbym NT68. Ale to jest duże „jeśli”. Na początek, nawet jako ktoś, kto posiada około pół tuzina różnych klawiatur, nadal wydaje się niewygodne noszenie dodatkowej klawiatury, aby zastąpić doskonale funkcjonalną wbudowaną w mój laptop. Nawet wtedy nie widziałem siebie zawracania sobie głowy włożeniem klawiatury bezpośrednio na wierzchu klawiatura laptopa, gdy jest znacznie bardziej ergonomiczna i wygodniej jest postawić ją na biurku przed sobą.

Ale hej, nie powiem ci, jak masz żyć. Epomaker nie ogłosił jeszcze daty premiery lub ceny NT68, ale zaprasza ludzi do zapisywania się na aktualizacje na swojej stronie internetowej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook