Gry

Era Microsoft Xbox TV kończy się w maju wraz z usunięciem ofert telewizyjnych OneGuide

W maju Microsoft usunie swoją funkcję listy programów telewizyjnych na Xbox One. Pierwotnie wprowadzony jako część szerokich ambicji przejęcia salonu, listy telewizyjne OneGuide na Xbox One zostały zaprojektowane tak, aby nakładać się na dekoder telewizji kablowej i zapewniać lepszy sposób dostępu do treści. Możesz także połączyć tę funkcję z tunerem telewizyjnym Xbox USB, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych kanałów telewizyjnych.

„Bazując na wykorzystaniu i opiniach klientów, nieustannie rozwijamy możliwości korzystania z konsoli Xbox” – mówi Jonathan Hildebrandt, menedżer programu w grupie Microsoft Experiences ds. Xbox. „W tym celu od maja br. Wycofamy oferty telewizyjne na żywo dla OneGuide na Xbox One”. Użytkownicy OneGuide nadal będą mogli uzyskać dostęp do funkcji HDMI Passthrough na konsoli Xbox One, aby oglądać podłączone urządzenia lub nadal mieć dostęp do tunera telewizyjnego, ale listy programów telewizyjnych zostaną usunięte.

aktywa msft xbox

Lista programów telewizyjnych Microsoft OneGuide na Xbox One.

To ostatni gwóźdź do trumny oryginalnego marzenia Microsoftu o przekształceniu Xbox One w cyfrowe centrum rozrywki lub nowoczesny dekoder telewizji kablowej. Kinect i złącze HDMI były kluczowe dla tego planu, ale różnica cenowa 100 USD między Xbox One i PS4, większy sprzęt podobny do magnetowidu z mniejszą wydajnością i skupienie się na rozrywce zmyliły wody w tym, co było przede wszystkim konsolą do gier.

Microsoft stopniowo cofał swoje wysiłki na Xbox TV w ostatnich latach, usuwając Kinect, wycofując tryb Snap na Xbox One, znikające funkcje multimedialne i funkcję DVR TV Xbox TV. Xbox One wyglądał jak marzenie o przecinaniu kabli, ale szybko zniknął zaledwie kilka lat po tym, jak konsola istniała. Najnowsze konsole Microsoft Xbox Series X / S nie zawierają już przejścia HDMI ani aplikacji OneGuide firmy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook