Różności i nowinki technologia

Etsy pomogło w sprzedaży domowych masek wartych 346 milionów dolarów

Zaczyna się wydawać, że Etsy sprzedaje tylko dwa rodzaje produktów: maski i wszystko inne.

Rynek produktów ręcznie robionych i vintage właśnie opublikował raport o zyskach za drugi kwartał, a firma twierdzi, że podczas pandemii pomogła w sprzedaży masek domowej roboty o wartości 346 milionów dolarów, co stanowi 14 procent wszystko sprzedaż u drobnych sprzedawców na platformie. 4 miliony ludzi odwiedziło Etsy po maski samnie kupując niczego innego, a 112 000 różnych sprzedawców zarabiało na sprzedaży tych domowych masek na platformie.

Gdyby „maski” zostały wymienione jako ich własna kategoria produktów w wynikach finansowych Etsy, zajęłyby trzecie miejsce w całej witrynie: nie są tak duże jak artykuły gospodarstwa domowego o wartości 740 milionów dolarów lub biżuteria o wartości 362 milionów dolarów, którą Etsy pomogli w sprzedaży w drugim kwartale, ale wyprzedziliby „dostawy rzemieślnicze”. Sprzedaż masek jest o wiele większa niż 87 milionów dolarów w kategorii „kosmetyka i higiena osobista”, że wyrzucili z listy przebojów Etsy:

W minionym kwartale sprzedano więcej masek niż wszystkich „papierowych i imprezowych artykułów”, które Etsy pomogło sprzedać w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Ale chociaż Etsy na razie rozkoszuje się taką sprzedażą – tak jak w kwietniu, kiedy zaobserwowano ogromny wzrost dzięki maskom – zaczyna ostrzegać, że sprzedaż masek prawdopodobnie nie jest zrównoważona: CEO Josh Silverman nazwał je „dość niestabilnymi” i „trudne do przewidzenia” w rozmowie telefonicznej o zarobkach, zauważając, że mają tendencję do gwałtownego wzrostu po takich wydarzeniach, jak zalecenia CDC, stanu i lokalnego hrabstwa.

Wygląda na to, że zamówienia typu „schronisko na miejscu” ogólnie zwiększyły sprzedaż na Etsy, podobnie jak inne firmy internetowe widzą od ludzi, którzy utknęli w domu. Etsy twierdzi, że w drugim kwartale pojawiło się 18,7 miliona nowych i „reaktywowanych” kupujących i ma nadzieję, że uda mu się ustalić, jak ich kierować, aby pozostali.

Należy pamiętać, że nie wszystkie maski na Etsy są takie same: Etsy musiało w kwietniu ostrzec swoich sprzedawców, aby nie twierdzili, że faktycznie mogą zapobiegać COVID-19, a nawet później jasne jest, że wiele sprzedawanych produktów zapewnia bardzo słabą ochronę. Niektóre są po prostu zaprojektowane z myślą o modzie.

Oczywiście ręcznie robione maski nie są jedynym sprzętem ochrony osobistej (PPE), który tworzą producenci: drukarki 3D produkują również między innymi osłony twarzy i zawory, a ja z dumą mogę powiedzieć, że mój Ender 3 wciąż pompuje kilka ramek 3DVerkstan zatwierdzonych przez NIH prawie codziennie.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook