Różności i nowinki technologia

Etsy zakazuje sprzedaży produktów QAnon

Firma Etsy wycofała ze swojej platformy produkty związane z radykalną grupą konspiracyjną QAnon. Wtajemniczony przekazał wiadomości dzisiaj. Rzecznik Etsy powiedział w publikacji, że zasady dotyczące sprzedawców zabraniają produktów „promujących nienawiść, nawołujących do przemocy lub promujących lub popierających szkodliwe dezinformacje. Zgodnie z tymi zasadami usuwamy elementy związane z „QAnon” z naszego rynku ”.

W momencie publikacji, wyszukania QAnon lub odpowiadającego mu akronimu WWG1WGA („gdzie idziemy jeden, idziemy wszyscy”) na Etsy nadal wyświetla linki do niektórych towarów promujących Donalda Trumpa – który spisek fałszywie twierdzi, że walczy z grupą lewicowych pedofilów – a także merch z hasłami QAnon i nie tylko.

Wczoraj Etsy usunęło towary związane ze skrajnie prawicową grupą Proud Boys, która jest silnie powiązana z ruchem białej supremacji; inni sprzedawcy, tacy jak Amazon, Teespring i Ebay, już ściągnęli produkty ze swoich platform.

We wtorek Facebook całkowicie zakazał QAnon; strony, grupy i konta na Instagramie zostały usunięte z platformy.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook