Gry

Evercade tworzy retro konsolę do twojego telewizora o nazwie VS

Urządzenie podręczne Evercade wydane w 2020 roku może łączyć się z telewizorem przez port Mini HDMI, ale jego 4,3-calowy ekran dowodzi, że został zaprojektowany bardziej do gier retro w ruchu. Teraz dostępna jest wersja Evercade tylko dla Twojego telewizora. Nazywa się Evercade VS i może odtwarzać gry retro w rozdzielczości 1080p, zapewniając „najwyższą emulację” z obsługą do czterech przewodowych kontrolerów USB do gier wieloosobowych. Będzie kosztować 99,99 USD, gdy zostanie uruchomiony 3 listopada 2021 r., A zamówienia w przedsprzedaży rozpoczną się 28 maja 2021 r.

Co najważniejsze, Evercade VS będzie w stanie grać w gry z tego samego rodzaju zastrzeżonych kartridży, które są używane w palmtopie, a ta konsola domowa może przechowywać dwie na raz pod klapką w stylu NES, która otwiera się u góry. Każda kaseta umożliwia zapisywanie i ładowanie stanów w zaktualizowanym interfejsie użytkownika, a możesz kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, zamieniając je między Evercade VS a urządzeniem podręcznym Evercade, jeśli posiadasz oba. Jeśli chodzi o opcje wizualne, będzie obsługiwać tryby 4: 3, „pixel perfect” lub pełnoekranowy, a także opcję filtrów liniowych skanowania. Firma twierdzi, że urządzenie podręczne otrzyma te funkcje interfejsu w aktualizacji do końca 2021 r.

Evercade Vs

: Evercade

Evercade wyda swój własny kontroler, ale możesz używać innych kontrolerów USB, w tym kontrolera Xbox Adaptive Controller, kontrolerów bezprzewodowych 8BitDo z bezprzewodowymi odbiornikami USB i prawdopodobnie wielu innych. Nawet ręczny Evercade może służyć jako kontroler, jeśli kupisz kabel łączący. Konsola będzie zawierała kabel zasilający Micro USB, ale nie adapter ścienny. Nie będzie też zawierał kabla HDMI.

Takie podejście do platformy Evercade na różnych urządzeniach wydaje się dobrze przemyślane. Pozwolenie na wyjęcie gier z urządzenia kieszonkowego i umieszczenie ich w VS, aby grać w telewizji, to potężna gra dla każdego rodzaju zastrzeżonego formatu, zwłaszcza od małej firmy, która płaci posiadaczom IP opłatę licencyjną za gry, które zapisuje na kartridżu. To godne uwagi (a nawet godne pochwały), ale to podejście trafiło w pierwszą poważną przeszkodę w przeskoku na konsolę domową: niektóre z najpopularniejszych tytułów retro Evercade nie będą działać na VS. W szczególności dwie kasety z kolekcji Namco Museum są licencjonowane wyłącznie do użytku na urządzeniach przenośnych, więc VS po prostu nie może grać Pac-Man, Dig Dug, Galagai inne gry wbudowane w te kasety.

Blaze Entertainment spodziewa się, że do końca 2021 roku będzie dostępnych ponad 280 gier w ekosystemie Evercade, a poza innymi konfliktami licencyjnymi przed premierą VS, we wszystkie gry poza kasetami Namco Museum będzie można grać na konsoli telewizyjnej. Ponadto firma zobowiązuje się do wszystkich przyszłych kartridży obsługujących zarówno VS, jak i palmtopa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook