Nowości

Expedia uruchamia nowe narzędzie do sprawdzania ograniczeń podróży koronawirusa

Ponieważ coraz więcej osób zostaje zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, a wiosenna pogoda nakłania ludzi na zewnątrz, wszyscy myślimy o planach podróży, które odłożyliśmy na półkę zeszłego lata. Jednak z powodu ograniczeń dotyczących podróżowania przez COVID-19 różniących się w zależności od kraju i stanu w USA, trudno jest ustalić, co jest bezpieczne i jakie są najnowsze zasady. Expedia Group – której strony internetowe biur podróży (OTA) obejmują Expedia, Vrbo, Travelocity, Hotels.com i inne – stworzyło narzędzie pomagające podróżnym w planowaniu podróży, przy jednoczesnym przestrzeganiu ograniczeń COVID-19 w miejscach docelowych.

„W tej chwili wiele osób rozważa rezerwację wycieczek w trakcie wprowadzania szczepionek COVID-19, ale jednocześnie są zasypywani sprzecznymi informacjami o tym, gdzie i jak mogą bezpiecznie podróżować” – mówi Stacey Symonds, starszy dyrektor ds. Doświadczenia w Expedia wgląd, powiedział w e-mailu do The Verge. Firma twierdzi, że 1,6 miliona podróżnych wzięło udział w pilotażu swojego doradcy turystycznego COVID-19 w listopadzie.

Aby skorzystać z narzędzia Travel Advisor, wprowadź lotniska wylotu i przylotu oraz daty podróży, a dowiesz się, czy obowiązują ograniczenia, jakie są zasady dotyczące kwarantanny, czy musisz okazać dowód negatywnego wyniku testu COVID-19 oraz zasady dotyczące masek w miejscu docelowym i po powrocie.

Travel Advisor pokazuje ograniczenia COVID-19 dotyczące podróży 8 maja z Bostonu do Toronto.

W swoich najnowszych wskazówkach z 2 kwietnia Centers for Disease Control and Prevention (CDC) zaleca podróżującym z USA opóźnienie podróży do czasu pełnego zaszczepienia. Po zaszczepieniu CDC mówi, że możesz bezpiecznie podróżować po Stanach Zjednoczonych i nie musisz poddawać się kwarantannie przed podróżą lub po niej. W pełni zaszczepieni podróżni nie muszą przechodzić testów przed podróżą lub po niej, chyba że jest to wymagane w miejscu docelowym. CDC zauważa, że ​​wszyscy pasażerowie wjeżdżający do USA, w tym powracający obywatele USA, muszą mieć dowód wyzdrowienia z zakażenia COVID-19 lub negatywny wynik testu COVID-19.

W chwili pisania tego tekstu Amerykanom nadal nie wolno podróżować do wielu miejsc docelowych, szczególnie w Europie. The New York Times opracował listę krajów, które przyjmowały gości z Ameryki od 1 kwietnia, a CDC ma mapę pokazującą, gdzie podróże mogą być szczególnie ryzykowne z powodu koronawirusa.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook