Nowości

Facebook będzie zwalczał dezinformację dotyczącą COVID-19 bezpośrednio za pomocą powiadomień

Facebook wyśle ​​powiadomienia bezpośrednio do użytkowników, którzy lubią, udostępniają lub komentują posty dotyczące COVID-19, które naruszają warunki korzystania z usług firmy, zgodnie z raportem z Szybka firma.

Ta nowa funkcja działa w następujący sposób: jeśli użytkownik wchodzi w interakcję z postem, który później został usunięty, Facebook wysyła do użytkownika powiadomienie z informacją, że post został usunięty. Jeśli użytkownik kliknie powiadomienie, zostanie przeniesiony na stronę docelową ze zrzutem ekranu posta i krótkim wyjaśnieniem, dlaczego został usunięty. Strona docelowa będzie również zawierała linki do zasobów edukacyjnych i działań dotyczących COVID-19, takich jak obserwowanie grupy, która ją opublikowała.

Zaktualizowane powiadomienia zapobiegające dezinformacji Facebooka.
: Facebook, Szybka firma

Jest to rozwinięcie wcześniejszych prób Facebooka w walce z dezinformacją. Wcześniej firma wyświetlała baner w kanale wiadomości, zachęcając użytkowników, którzy korzystali z usuniętych treści, do „Pomóż znajomym i rodzinie w unikaniu fałszywych informacji o Covid-19”. Jednak użytkownicy często byli zdezorientowani tym, do czego odnosi się baner, powiedział menedżer produktu na Facebooku Szybka firma. Istnieje nadzieja, że ​​nowe podejście jest bardziej bezpośrednie niż baner, a jednocześnie pozwala uniknąć karcenia użytkowników lub ponownego narażania ich na dezinformację.

Pudełko z dezinformacją Facebooka dotyczące nowego koronawirusa

Poprzedni baner Facebooka przeciwko dezinformacji.
: Facebook

Zmodyfikowane podejście Facebooka pojawia się prawie rok po pandemii – trochę późno. Powiadomienia nie podważają roszczeń w usuniętych postach. Nie mają też zastosowania do postów, na których umieszczono później etykiety weryfikujące fakty, Szybka firma pisze. Oznacza to, że mniej niebezpieczne dezinformacje wciąż mogą się rozprzestrzeniać.

Facebook powoli reaguje na dezinformację, której firma nie uważa za niebezpieczną. Chociaż teorie spiskowe na temat szczepionek COVID-19 rozprzestrzeniły się od miesięcy, Facebook zaczął usuwać dezinformację o szczepionkach COVID-19 dopiero w grudniu. Pytanie brzmi teraz: czy to za mało i za późno?

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook