GryNowości

Facebook Connect 7: 5 największych ogłoszeń

Facebook spakował swoją konferencję dotyczącą rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej Connect w jeden dzień w tym roku, a podczas dwugodzinnego wystąpienia wprowadzającego ogłosił wiele wiadomości. Obejmowało to nowy zestaw VR, wycofanie starego zestawu słuchawkowego oraz długą listę nadchodzących gier i aplikacji.

Jak zwykle, Connect skupiał się na Oculusie, oddziale VR Facebooka. Dowiedzieliśmy się też o planach Facebooka dotyczących „inteligentnych okularów” Ray-Ban, a także o bardziej zaawansowanej inicjatywie AR o nazwie Aria. Oto kilka szczegółów.

Facebook łączy całą ofertę sprzętu VR w jeden zestaw słuchawkowy: zestaw słuchawkowy Oculus Quest 2 typu all-in-one. Quest 2 podnosi specyfikację oryginalnego zestawu słuchawkowego Quest, zwłaszcza jego ekranu, i integruje ulepszenia, które Quest otrzymał od czasu premiery, takie jak Oculus Link. Jest to także pierwszy zestaw słuchawkowy, który wymaga obowiązkowego logowania na Facebooku, a nie oddzielnego Oculusa.

Zamówienia przedpremierowe na Quest 2 rozpoczęły się dzisiaj, a zestaw słuchawkowy zostanie wysłany 13 października w 22 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Wersja zestawu słuchawkowego 64 GB kosztuje 299 USD, a 256 GB – 399 USD.

: Amelia Holowaty Krales / The Verge

Facebook wycofuje Rift S w przyszłym roku. Jednak Oculus nadal promuje gry VR dostępne wyłącznie na PC, w tym nadchodzące gry Respawn Medal of Honor: Above and Beyond. To bankowanie na funkcji Link w Oculus Quest 2, która umożliwia użytkownikom podłączanie mobilnych zestawów słuchawkowych do komputera przez USB-C.

Link wychodzi z wersji beta tej jesieni, po eksperymentalnym uruchomieniu w zeszłym roku. Otrzymuje również aktualizację: funkcja będzie obsługiwać częstotliwość odświeżania 90 Hz (zamiast 72 Hz) i będzie mogła korzystać z wyższej rozdzielczości Quest 2.


: Facebook

Facebook od lat mówi o okularach rzeczywistości rozszerzonej i robi konkretny krok w ich kierunku w przyszłym roku dzięki partnerstwu Ray-Ban. Nowe okulary nie mają tradycyjnych możliwości AR – innymi słowy, nie wyświetlają hologramów w Twoim świecie. Właściwie nie jesteśmy całkowicie pewni co tak, ale może to obejmować takie rzeczy, jak przekazywanie informacji za pośrednictwem dźwięku.

Tymczasem Facebook ma bardziej zaawansowaną inicjatywę AR o nazwie Project Aria. Zaczyna wysyłać pracowników Facebooka z okularami Aria na testy, mając nadzieję, że rozwiążą trudne problemy, takie jak zachowanie prywatności za pomocą pary okularów z kolcami do aparatu. Firma określiła zestaw zasad badawczych, takich jak „nigdy nie zaskakuj ludzi” i „zapewniaj kontrolę, która ma znaczenie”, i oferuje dwa granty na badanie potencjalnych skutków społecznych VR i AR.

Oculus ogłasza nowe funkcje, dzięki którym Quest będzie bardziej przydatny poza grami.

Oculus Move został zaprojektowany do śledzenia celów fitness w oparciu o popularność takich aplikacji jak Beat Saber jako systemy ćwiczeń. Facebook Messenger zostaje zintegrowany z Quest 2 – oferując użytkownikom pewne korzyści z tym loginem do Facebooka – a otrzymasz możliwość przesyłania sesji rozgrywki do okna przeglądarki.

Tymczasem Facebook promuje Quest jako narzędzie biznesowe. Wraz z aplikacjami do wirtualnego miejsca pracy, takimi jak Spatial, promował Infinite Office, narzędzie, które łączy wiele dostosowywanych ekranów z przekazywanym obrazem z kamery. W idealnym przypadku to tak, jakby mieć nieskończoną liczbę monitorów, a jednocześnie nadal widzieć prawdziwy świat. Funkcja zostanie uruchomiona zimą.

Oculus ogłosił długą listę nowych gier na Oculus Quest 2 i zaoferował zwiastuny niektórych, o których już słyszeliśmy. W pierwszej kategorii znajduje się kontynuacja gry wspinaczkowej Oculus Rift firmy Crytek Wspinaczka, zawołał strzelec Warhammer 40,000 Battle Sisteri adaptacja Mystplus potwierdzenie Assassin’s Creed i Splinter Cell raty za zestawy słuchawkowe Oculus.

W tej drugiej kategorii przyjrzeliśmy się krótko Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge, opracowany przez studio efektów Lucasfilm ILMxLAB. Możesz zobaczyć ten film powyżej.

Zostaw komentarz

Maciek Luboński
Z wykształcenia jestem kucharzem , ale to nie przeszkadza mi pisać dla Was tekstów z wielu ciekawych dziedzin , których sam jestem fanem.Piszę dużo i często nie na tak jak trzeba , ale co z tego skoro tak naprawdę liczy się pasja.

Najlepsze recenzje

Video

gallery

Facebook